Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Єлюди. Теплі історії з Майдану 📚 - Українською

Читати книгу - "Єлюди. Теплі історії з Майдану"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Єлюди. Теплі історії з Майдану" автора Крістіна Бердінських. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33 34 ... 45
Перейти на сторінку:

Усі ці ночі дружина й сестра Геннадія, які залишалися вдома, також не спали. «Кожні півгодини смс від сестри й дзвінок від дружини», – розповідає він. Навіть у найстрашніші ночі Майдану йому було спокійніше на вулиці, ніж удома перед телевізором. «Я не можу цього пояснити, але на Майдані я завжди почував себе безпечно, навіть коли горіли профспілки», – каже він.

Геннадій не хотів давати жодних інтерв’ю – не бачив у своїх походах на Майдан чогось особливого. Зрештою, на відміну від людей, які ночують в наметах, він має змогу виспатися після повернення додому до 11.00 ранку, у теплі й родинному затишку.

5 березня 2014

Інга, керівник прес-служби Українського тижня моди. Цього короткого запису не вистачить, щоб описати все те, що зробила ця прекрасна дівчина для Майдану. Зараз вона допомагає не лише Майдану, а й Криму.

У кінці листопада Інга просто приходила на Майдан, спілкувалася з друзями. Вона прокинулася зранку після побиття студентів, дізналася, що сталось, і зрозуміла, що тепер треба діяти. О 9-й ранку приїхала до Михайлівського собору, допомагала, чим могла, – від нарізання канапок до оргпитань та інформдопомоги.

Потім Інга організовувала різні акції. Зі знайомими дівчатами пішла до бійців ВВ на Банкову із закликами миру. «Ми розуміли, що це не «Беркут», а молоді хлопці. Ніхто не міг уявити, що буде попереду», – згадує дівчина.

Інга також виконувала великий обсяг інформроботи. Не вдаватимусь в деталі, скажу лише, що завдяки їй і ще багатьом волонтерам світ дізнавався про події в Україні.

20 лютого, коли снайпери вбивали людей на Інститутській, Інга була на Майдані з мамою й друзями. «Люди йшли з купою медикаментів, продуктами. А потім почався крик, що потрібні медики», – розповідає вона. Дівчина була неподалік сцени й не розуміла, що відбувається на Інститутській. Не усвідомлювала масштабів цієї біди. Була на Майдані до вечора.

Тепер Інга допомагає хлопцям із самооборони, які перебувають у лікарнях. Відвозить їм гарячий бульйон. Коли ми прийшли з нею в палату до одного з хлопців, на знак подяки за постійну турботу він подарував їй цю квітку.

Прекрасні люди працюють в нашій фешн-індустрії.

6 березня 2014

Володимир, 42 роки, Севастополь. Приїхав 1,5 тижня тому. «Мені не подобалося те, що я бачив по телевізору. Думав: який жах, із Києва зробили смітник! Я приїхав побачити на власні очі, що і як», – розповідає він. І був вражений, наскільки відрізняються його припущення від реальності. «У Севастополі дуже неправдива інформація, – каже він. – Люди кажуть, що зараз приїдуть бандерівці й вішатимуть усіх на стовпах за російську мову», – переказує місцеві розмови чоловік.

Так говорять навіть його мама, дружина й теща. «Я телефоную дружині звідси, а вона мені каже: ти зрадник і ворог», – розповідає Володимир. Друзі, після того як дізналися, що він поїхав на Майдан, перестали відповідати на дзвінки. «Я пояснював, що я тут не заради політиків, ні за кого не агітую, і насправді тут так і так, – ніхто не вірить і не хоче слухати», – каже він. Дружина працює в магазині й боїться повертатися додому сама. Думає, що через перебування чоловіка на Майдані в родини можуть бути неприємності. Але він повертатися додому поки не збирається. Володимир переконався, що люди на Майдані хочуть миру, ніхто не прагне воювати. І тому йому дуже не подобається нинішня ситуація в Криму. Він категорично проти війни. «Я – будівельник і хочу миру», – говорить він. Володимир дуже хоче, щоби Крим залишився у складі України, але якщо це неможливо без війни, Крим треба відпустити.

8 березня 2014

Володимир, Хмельницька область, село Святець, будівельник. 19 лютого йому виповнився 31 рік. «А 20 лютого я отримав два подарунки, через які я тут перебуваю», – каже чоловік. Під «подарунками» Володимир має на увазі дві кулі.

Перший раз чоловік приїхав на Майдан 2 січня, жив у наметі Хмельницької області. Потім повернувся додому й приїхав знову в середині лютого.

19 лютого Володимир був на посту біля профспілок, уже горів будинок. «Ми кидали в «Беркут» бруківку й каміння. Вони намагалися нас відтіснити», – згадує він. Після напруженого дня й ночі протистояння Володимир поспав кілька годин у наметі. Прокинувся від шуму гранат. Разом ще з одним хлопцем побіг на Інститутську. «На моїх очах застрелили зовсім молодого хлопця, років

1 ... 32 33 34 ... 45
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Єлюди. Теплі історії з Майдану», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Єлюди. Теплі історії з Майдану"