Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Єлюди. Теплі історії з Майдану 📚 - Українською

Читати книгу - "Єлюди. Теплі історії з Майдану"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Єлюди. Теплі історії з Майдану" автора Крістіна Бердінських. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 3 4 5 ... 45
Перейти на сторінку:

Хто переймався тим, що на Майдані немає традиційної новорічної ялинки? Зараз буде. З іграшками, вогнями, гірляндами. Дуже традиційна. Автор ідеї – Юлія Савостіна. Ялинку лише починають прикрашати, вночі буде готова. Тож тепер у нас на Майдані ялинки на будь-який смак.

19 грудня 2013

У день Святого Миколая хочу привітати зі святом не Миколу Яновича Азарова, а цього чоловіка. Миколі з Вінниці сьогодні виповнилося 44 роки.

Він приїхав на Майдан 2 грудня. Щоденно Микола годує 2,4 тисячі людей борщем і кулішем. Загалом, на цій кухні готують 8 котлів їжі щодня. Вінничанин спить 4-5 годин, не більше. Із днем народження, пане Миколо!

***

17-річний Роман, студент радіотехніки. На Майдан вийшов на наступний день після нічного розгону студентів. І ходить тепер постійно. Сьогодні обіймає перехожих і дарує їм святковий настрій. 2/3 людей таку «обіймальну» ініціативу сприймають позитивно, 1/3 не звертають уваги. Негатив повністю відсутній.

***

Олег Мусій, координатор медиків і президент Всеукраїнського лікарського товариства. Розповідає, що на Євромайдані щоденно перебуває близько 100 медичних працівників. Тут діють 7 медпунктів і працюють 10 мобільних бригад (по 2-4 людини кожна). За день до них звертаються близько 2 тисяч людей. Переважно, із застудою. Пан Олег заспокоїв, що епідемій на Майдані немає. До речі, більшість медиків узяла офіційні відпустки за свій рахунок, чимало лікарів приходять працювати сюди у свої вихідні.

***

27-річний Микита із Дніпропетровська, спеціаліст із digital-маркетингу. Приїхав до Києва у 20-х числах листопада для того, щоб отримати візу в Індію. Удень 21 листопада уряд призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацією з ЄС. Уже ввечері Микита з друзями вийшов на Майдан.

Пізніше хлопці створили у Facebook сторінку «Страйк Плакат». Два дизайнери намалювали дев’ять варіантів плакатів, які міг завантажити кожний бажаючий і роздрукувати на принтері. А Микита просував цю сторінку в соціальних мережах.

Хлопцям вдалося домовитись із типографіями Харкова й Луганська (!) і безкоштовно роздрукувати 250 тисяч плакатів і наліпок. Зараз вони працюють над новими проектами, хочуть створити громадську організацію. Микита ще в Києві. Дніпропетровськ поки почекає (Індія – також).

20 грудня 2013

Це 30-річний столяр Андрій. Сам із Хмельницької області, а працює у Київській. Його жорстоко побив «Беркут» у ніч на 30 листопада. У той день він приїхав до Києва, щоби зустрітися зі знайомою. Вони пішли ввечері на Хрещатик, аби подивитися на мітинг студентів. Потім знову гуляли містом і вже під ранок повернулися на Майдан, піднялися до стели. Незабаром спецпідрозділ «Беркут» почав розганяти нечисленний протест. Андрій каже, що, якби вони прийшли на кілька хвилин раніше чи пізніше, не потрапили б у цю зачистку. Знайому відкинули убік. А він від ударів «Беркута» швидко втратив свідомість. Прокинувся вже в лікарні. Зламаний ніс, тріщина в щелепі.

Друзі перевезли його зі столичної лікарні до лікарні на Київщині. Медики, коли дізналися, що він із Майдану, не взяли з нього жодної копійки. Його безкоштовно лікували десять днів. Після виписки Андрій повернувся на Майдан, стоїть у охороні. На роботі проблем не має, працедавець його підтримує.

Для того щоб у чоловіка не було проблем із правоохоронними органами, не фотографувала його обличчя. Сам він був не проти й дякував журналістам за те, що розповідають правду.

***

Про тих, хто надихає Євромайдан. Це дивовижна Соломія Мельник, актриса й співачка. Я її бачила на Майдані з перших днів. За цей час вона багато чого зробила: була волонтером, роздавала чай, каву, варила борщі й куліші. А також – співала й грала у майдан-проектах театру «Дах», гурту Dakh daughters і «Гогольфест». Виступала на великій сцені з дитячим фольклорним колективом «Дай Боже». Там співає

1 ... 3 4 5 ... 45
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Єлюди. Теплі історії з Майдану», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Єлюди. Теплі історії з Майдану"