Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях, Марк Лівін 📚 - Українською

Читати книгу - "Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях, Марк Лівін"

50
0
26.07.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях" автора Марк Лівін. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 41 42 43 ... 58
Перейти на сторінку:
масове переживання безсилля, у якому стало помітно, як мало ми контролюємо.

Марк. Для багатьох нестерпною виявилася самоізоляція. Люди звикли, що постійно мають якісь розваги — на роботі з колегами можна поговорити про новий серіал чи попліткувати, у ресторані нас погодують, у кіно влаштують емоційний атракціон. А тут раптом все довелося робити самотужки. Як це взагалі?

Ще один момент — страх невідомості. Я сильно перей­мався, що мене чекає надалі. Уява малювала ситуації, де я залишаюся зовсім без роботи, грошей, бо які книжки, навіщо, якщо людям їсти нічого? Зловив себе на тому, що це теж про контроль, але майбутнього, і в цьому я відчував дуже багато тривоги.

Ілля. Це і є той первинний егоцентризм, який описує Піаже. Дуже хочеться пірнути у звабливе відчуття всемогутності, щоб як захотів, так і сталося. У всіх же, певно, є знайомі, що вирішили заперечити дійсність і пішли смажити шашлики, «тому що ніякого вірусу не існує, то все хтось вигадав». Тобто люди не готові приймати всю серйозність ситуації, вони все одно хочуть зберегти владу за собою.

Марк. Я знаю тих, хто цей період пройшов дуже достойно й вийшов з нього навіть у плюсі. Замість битися чолом об скло, вони запитали себе: «Окей, на що я реально можу вплинути, а на що — ні? Гаразд, люди більше не можуть ходити до мене в заклад, і я із цим нічого не зроблю. Але люди не перестали їсти. Можливо, я зможу доставляти їм страви додому?». Щось схоже відбувалося в усіх сегментах бізнесу. Можна сказати, що карантин та швидке усвідомлення своїх меж сприяли креативності.

Є й ближчі приклади: багато хто виявив у собі кулінарний талант, замість нарікати, що ніде поїсти. Коли карантин послабився, люди почали кайфувати від найпростішого — природи, прогулянок, поїздок у сусіднє село чи містечко. Це якраз і є та стоїчна штука, про яку ми писали вгорі: «Скеровуйте правильно свої вчинки». Я безсилий змінити всю ситуацію, проте що мені до снаги?

Вправа

«Що мені до снаги?»

Стикнувшись із безсиллям, спробуйте перенести ситуацію на аркуш паперу. Розділіть його на дві частини. У першій опишіть ситуацію та перечисліть те, що, як здається, неможливо змінити. Наприклад, через карантин у вас накрилася відпустка. Ви не можете вплинути на перебіг хвороби (звісно, якщо ви не вірусолог).

На другій частині аркуша напишіть, що вам посильно в цій ситуації. Наприклад, змінити локацію для відпочинку. Ця вправа допомагає прийняти те, що ви не можете змінити, і побачити перспективи — те, що вам до снаги.

38 McWilliams Nancy. Psychoanalytic Diagnosis: Understanding Personality Structure in the Clinical Process (Kindle Edition) // New York, The Guilford Press; 2nd Edition, 2011.

39 Martel Brigitte. Sexualité, amour et Gestalt (French). France, 2004.

Будьмо чесні: людей, що не ревнували б зовсім, не буває.

Хтось каже: «Я не ревную свою партнерку до чоловіків, які лайкають її фото в інстаграмі», — але водночас відчуває ревність, коли на роботі в його колеги виходить краще. Або ж навпаки — у стосунках ревність є, можливо, навіть здорова («Я бачу, що на тебе звернули увагу, тому ревную»), але в кар’єрі — повна байдужість до успіху колег. Так чи інакше, людині доведеться постійно стикатися із цим почуттям. Тому ми хотіли б пояснити, як перевести його з небезпечної червоної зони, коли ревність руйнує, у безпечну зелену, коли ревність — це нормально, а не привід для драми.

У цьому розділі ми знову посилатимемося на славнозвісного Зиґмунда Фройда. Цей дядько, який казав, що його улюб­лений пацієнт — він сам, був засновником культури психотерапії. Ставлення до батька психоаналізу неоднозначне.

З одного боку, професійна спільнота часто критикувала його роботи. Наприклад, через міркування про жіночу сексуальність: мовляв, нормальним може бути лише вагінальний оргазм (розуміння людської анатомії було не таким розвиненим, як зараз, тож Фройд не знав, що за будь-який оргазм в тілі жінки відповідає кліторальна тканина40).

З другого — роботи Фройда розвивали та ставили в основу нових напрямків, зокрема психоаналізу. Щодо ревнощів — досі ніхто не запропонував нічого змістовнішого й цікавішого, ніж психоаналітик у праці «Про деякі невротичні механізми при ревнощах, параної та гомосексуалізмі»4142.

У цій роботі Фройд описує ревнощі як акт агресії. Він виокремлює три рівні ревнощів, і кожен наступний клієнтові складніше усвідомити, ніж попередній. Тобто до усвідомлення третього рівня неможливо дійти, якщо людина не готова визнати та засвоїти перший і другий рівні.

Перший рівень — це такі банальні й суперницькі ревнощі, на яких ґрунтується процес збереження влади над об’єктом любові. Тобто людина хоче, щоб об’єкт любові завжди залишався поруч і належав лише їй. Основою цього є нарцисичний процес, що тягнеться із самого дитинства. Це логічно, якщо пригадати едіпів комплекс, коли дитина ревнує маму до тата чи когось іншого. Хочеться присвоїти її собі й нікому не віддавати.

1 ... 41 42 43 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях, Марк Лівін», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях, Марк Лівін"