Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан 📚 - Українською

Читати книгу - "Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан"

227
0
21.02.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Витязь у ведмежій шкурі - 4" автора Кулик Степан. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 42 43 44 ... 74
Перейти на сторінку:
Розділ 16

Наче й не дуже далеко, якихось п'ять-шість кілометрів, але поки я дістався до села, схід уже рожевів. Проте, незважаючи на ранній час, Комишанка не спала… У тому сенсі, що дозор мене перехопив ще метрів за двісті від крайніх хат.

— Стій! Хто такий? — пролунав грізний окрик, і з придорожніх кущів вискочили троє селян, озброєних вилами.

Від несподіванки рука мимоволі сіпнулася до пояса, шукаючи меч.

— Не сіпайся, якщо не хочеш вилами в черево отримати!

— Ви завжди так гостей зустрічаєте? — посміхнувся, згадавши перший раз. Тоді селяни так само дивилися недовірливо і зброєю погрожували.

— Ні, — відповів той же чоловік. — Тільки чужинців.

— Стривай, дядьку Карпе, — озвався котрийсь з молодших. — Це ж Степан. Зять нашого старости... Ну, той витязь, що від купецького обозу відстав. Це ж він учора Зорицю прислав, попередити нас. Що лицарі Ведмежий Кут спалили.

— Я і є... Не признали?

— Схожий, — кивнув старший. — Тільки навіщо ти кнехтом вирядився?

— Довга розмова... А якщо цікаво, то ведіть до Гліба Мстиславовича. Йому все докладно розповім. Та й ви, заодно, послухаєте.

— Не можна нам. Ми в дозорі, — поважно заявив селянин. — Сам же щодо германців попередив. Ось і виглядаємо.

— Та гаразд? — посміхнувся я. — Думаєте, вони по одному в село пробиратися будуть? Як конокради?

— То не нам судити, — насупився один із стражників. — Сказано дивитись, от і дивимося.

— Ну як хочете. Гліба Мстиславича де шукати?

— Якщо на той бік річки не пішов, то вдома має бути, — знизав плечима старший дозору.

— Добро…

Староста знайшовся на подвір’ї. Сидів на призьбі і димів тютюном. Ну, чи тим зіллям, яке тут вживають замість нього.

— Степан?! — підвівся назустріч. — Ти чому сам? А де інквізитори?

— Загинули… — виклав я найголовнішу новину. — Пити дай… Розказувати багато та довго. А горло зовсім пересохло.

Зориця наче за дверима чекала. Я й договорити не встиг, як вона вискочила з хати зі жбаном у руках. І завмерла за крок, щасливо посміхаючись.

— Живий.

— Та куди я подінусь? Дякую… — однією рукою обійняв дружину за плечі, злегка притиснувши до себе. А другою перейняв жбан і жадібно припав до шийки.

— Потім намилуєтеся, — насупився староста. — Розповідай вже…

— Дякую… — повторив, повертаючи практично порожній жбан Зориці і сідаючи на призьбу. — Так… Новин багато. І добрих мало… Утікати треба, Глібе Мстиславовичу. Всім селом. Сьогодні навряд чи, а от уночі чи до завтрашнього ранку мечоносці точно по ваші душі заявляться.

— Бережіть нас Сестри... — зробив якийсь не зовсім зрозумілий жест, на кшталт хресного знамення, староста. — А подробиці?

— Мечоносці спалили Ведмежий Кут і вирізали всіх жителів... — глянув на Зорицю. — Ну… це ти знаєш. Тільки з десяток дітлахів залишився живим. Цих німчура з собою забрала… Та дівок кількох. Обоз я вистежив… та вони й не ховалися особливо. Впевнені у собі були. Це комтурія герра Фрейбурга.

— От же сука… — сплюнув староста. – А на свято весняного сонцестояння соловієм заливався, говорячи, що між сусідами не повинно бути ворожнечі і у вічному мирі присягав. Щоб він здох, падлюка!

— Вже… — кивнув я. — Толком не знаю, що та як там було, так що в подробицях не розкажу, але на табір мечоносців напало чудовисько. І всіх до одного порвало на шматки. Ніхто не вижив.

— Та гаразд? — недовірливо глянув на мене Гліб Мстиславович. — Звідки воно там узялося?

— Про що не знаю, про те не знаю… — знизав я плечима. — Якщо цікаво, то при нагоді у Добрині запитаєш. Але, що з комтурії Фрейбурга жоден кнехт не вцілів — це на власні очі бачив.

— Яка хороша новина. А ти кажеш...

— Не поспішай, — зупинив я старосту. — Ця хороша... Далі — гірше. Коли з мечоносцями було покінчено, якраз загін інквізиторів наспів... І, поки оглядалися, самі потрапили у засідку. Вже не знаю, як воно так усе разом зійшлося, але одночасно з ними і мечоносці там же опинилися. Багато… дуже багато. Комтурії три, не менше. Вісім лицарів. Наші навіть за зброю схопитися не встигли, як кнехти їх з арбалетів поклали. Один тільки Добриня якийсь час відбивався, та й його здолали. У полон взяли.

— Щоб їм у пеклі всім горіти, триклятим... — скреготнув староста зубами. — А ти сам як уцілів?

— Випадково… — не став я заглиблюватися. — Не про мене розмова... Загалом, герри вирішили повернутися до села Фрейбурга — Зонентаг, здається, називається? Не запам'ятав. Не суть... І там Добриню допитати, а потім стратити.

Відчувши, що починаю сипіти, я знову потягнувся за квасом.

— Та не мордуй ти! — гаркнув староста, ледве стримуючись, щоб не вихопити з моїх рук жбан.

– Втік Добриня, — кинув я коротко, між ковтками.

— Як?

— Я допоміг... Не відволікай, Глібе Мстиславовичу. Неважливо. Про це якось пізніше поговоримо. За святковим столом. Нині важливіші справи є. А часу не надто багато лишилося.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 42 43 44 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан"