Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Пси господні, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Пси господні, Марчін Швьонтковський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пси господні" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48 49 ... 112
Перейти на сторінку:
чи ворону, і, очевидно, символізував десятки пташиних гербів, що існували в Рейхові.

– Пиши, що я скажу, – прогарчав Іскра. – Я граф Румпельштильцхель, володар Цвайбрюкена...".

Перш ніж писар встиг вмочити перо в чорнило, Шенк голосно і чітко кашлянув, вбиваючи колегу поглядом. Венцель запитально подивився на нього.

– Я диктуватиму, – сказав новопризначений отаман ганзи. – Іменем ясносвіченого герцога Царінґену, ви повинні...

Його перервав поштовх у бік від Катаріни, яка з'явилася нізвідки.

– А ти що...

– Панове, бляха–муха, прошу вибачення у фроляйн, визначтеся, а я відійду на хвилинку на бік і повернуся, коли ви будете знати, що я маю писати, – розізлився юрист, підвівся і вийшов.

– А чого ви мене перебиваєте... – почав було Іскра, але Катаріна вклинилася в його слова.

– Немає нікого такого як граф Румпельштильцхен, а в Цвайбрюкені уже двісті років панують Віттельсбахи, – квапливо заявила вона, дивлячись на стіл так, наче потрапила на урок династичних пов'язань. – Будь-хто на південь від Альби зрозуміє, що це маячня. Я не можу бути родичкою герцога Царінгенського, бо, по-перше, Вільгельм фон Баден-Баден не є герцогом, а по-друге, у нього немає дочки, тітки чи кузини мого віку, про що знає кожен австрійський офіцер, бо більшу частину життя він провів у Відні. Диктувати стану я.

Найманці були приголомшені. Не встигли вони оговтатися, як повернувся Вентцель.

– І що ж?

– Я диктуватиму, – повторила Катаріна, ставши позаду нього.

– Слухаю, фроляйн.

– "Іменем Вільгельма, графа Гельфенштайнського, наказую надати вільний прохід його дочці, Катарині фон Гельфенштайн–Візенштайг, яка з матримоніальними цілями... – вона зазирнула через плече Вентцеля, – це не так пишеться, пане писар... прямує до Ізенбурзького двору, і щоб ні їй, ні її супроводжуючим по дорозі не чинили ніяких неприємностей. Підпис: Аполлоній фон Ціммерн–Москірх".

Під час диктування, Венцель старанно виводив скорописні літери на сувої паперу. Закінчивши, він розігрів сургуч над свічкою і відбив під підписом кістлявого курчатка. Він дав йому застигнути, присипавши чорнило піском, а потім зім'яв печатку, щоб зняти частину сургучу і перетворити птахоподібну істоту на таку, що не була схожа на жодну з тих, що зображені на гербах з пташиним мотивом, а отже, не була схожою на жодну з них. Він з гордістю вручив їм виготовлений таким чином документ, перевів у готівку свою платню і пішов, запевняючи їх, що вже почав процес забуття під час творчого акту. Найманці запитально подивилися на Катаріну.

– Що? – запитала вона, демонстративно дивлячись на них.

– Що це було? Що це... Аполлон фон Цимеркірхен?

– Графів Гельфенштайн більше немає в живих. Вільгельм помер минулого року, як і його син, раптово, від віспи, тож їхні володіння перейшли до Габсбургів. Але ім'я відоме. Вільгельм також мав доньку Катарину, стару діву, тож це ім'я теж могло де-не-де прослизнути , але на такій далекій півночі ніхто не буде розбиратися в родоводі Гельфенштайнів. А Аполлоній фон Ціммерн–Москірх справді був їхнім секретарем, я з ним зустрічалася. Важливо, що далі Ізенбургу чи Гессену не можна назвати жодного місця призначення, бо у воєнний час ніхто при здоровому глузді не відправив би свою доньку заміж до Гольштейну, коли у них під носом було стільки кавалерів.....

– А звідки ти все це знаєш?

– Чула. Крім того, в замку був секретар і бібліотека. Я вмію читати.

– Ти, вмієш читати? А навіщо?

– Її світлість Катаріна ще стане нам у пригоді! А не могли б ви все це записати? Пфеніг в дупу, – втрутився Іскра.

– У мене не було печатки, – пробурмотіла вона.

– Це все добре, але ми втрачаємо час, – приєднався до розмови Сойка. – Шенк, або ми негайно вирушаємо в дорогу, або

1 ... 47 48 49 ... 112
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пси господні, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пси господні, Марчін Швьонтковський"