Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан 📚 - Українською

Читати книгу - "Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Витязь у ведмежій шкурі - 4" автора Кулик Степан. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 52 53 54 ... 74
Перейти на сторінку:

— Це так, — кивнув я. — Камінь палити безглуздо. А от якщо… Далеко до замку, кажеш?

— Я нічого не казав, — відмахнувся зброяр. — Але ж ти з головою не товаришуєш і не відчепишся, правда?

Я лише плечима знизав. Сам, мовляв, усе розумієш.

— Дні три шляху. Тому, хто стежки лісові знає. А якщо напрямки, наїждженою дорогою. То всі чотири. Ну, а коли обережно вздовж узбіччя крастись… так, щоб нікому на очі не потрапити, то і весь тиждень піде.

— А в який бік?

— На північний схід, — зброяр махнув рукою, показуючи напрямок. — Може, передумаєш? Адже безнадійна це справа. Тільки згинеш даремно.

— Може, й передумаю, — не став я сперечатися. — Коли той замок на власні очі побачу. Еее… Климе, вибач, що нахабнію. Припасів якихось даси в дорогу? Не полювати ж в дорозі.

— Зберу… — зітхнув зброяр. — Не дуже багато, але з голоду не помреш. Коли йти хочеш?

— Та зараз і піду, — знизав я плечима. — Навряд чи ранком буде безпечніше. А зараз, поки всі на пожежі, якраз можна втекти непомітно.

— Я з тобою! — не терплячим відмови голосом озвалася Зориця.

— Звісно, мила. Куди ж я без тебе?

— Зовсім здурів? — пирхнув Клим. — Бабу навіщо на смерть тягнеш?

— Думаєш, якщо герри її в тебе знайдуть — цілішою буде?

— Це так, — погодився зброяр. — Ну, може, й на краще. Будеш її берегти, і сам на рожен не полізеш. Гаразд... Не діти малі, а я вам не татусь. Вам жити… Зорице, пошоруди біля плити. У діжці… Там сало. Хліб, у кошику… Правіше, на скрині. З дому вийдете — обійдіть з лівого боку. На грядці цибулин та моркви насмикайте собі. І ось… тримай, — простягнув через стіл велику, літра на два, флягу. — Вода у відрі.

— Дякую… Сам піти геть не хочеш? Мало чи?

— Куди? — знизав плечима Клим. — Та й чи далеко я поскачу на милицях?

— Якщо надумав, — зупинився я вже у дверях. — Не проблема. Понесу…

— Так, ні… це я так, до слова. Ідіть уже. Бог не видасть — свиня не з'їсть. Може, обійдеться? А ні, так і не страшно. Дружина вже зачекалася, мабуть. А я все ще тут товчуся...

— Ну, як знаєш, — кивнув я на прощання. — Вільному воля… І це… дякую за все.

— Ідіть здорові.

З дому виходив особливо не ховаючись. По-перше, — ніч. А по-друге, — готовий битися об заклад, що у всьому селі зараз немає жодної людини, яка б не побігла на пожежу. Ну а чого? Це ж не будинок чи комора. Донжон стоїть на деякому віддаленні, тож на житлові та господарські будівлі не перекинеться, можна не побоюватися. Хазяїна немає. Ну а новий буде — інший збудує. Глядиш, ще й заробити вдасться. То чому не помилуватися? Не щодня в безрадісному селянському житті таке видовище буває.

А горів донжон знатно, яскраво. Зжерши сухі балки і крокви, вогонь набрав сили і з тріском і гудінням вирвався назовні, вистрілюючи вгору цілі снопи іскор, наче величезний феєрверк. Загалом, розкішне видовище. Не дарма кажуть, що можна безмежно милуватися тим, як тече вода і палає вогонь.

Тому, думати, що хтось зараз стоїть спиною до пожежі і пильно вдивляється в темряву, виглядаючи мене — явна параноя. А подібною фігнею я ніколи не страждав.

Так що, — після того як Зориця, яка навіть у темряві розрізняла що де росте, поповнила наші запаси свіжими овочами, — вийшовши за ворота, я навіть до лісу не пішов, а одразу звернув праворуч і спокійно, не особливо прискорюючись, потоптав накатаною дорогою.

І відразу відчув, як у долоні напружилася рука дружини, а потім і легке посмикування.

— Що?

— Ти не туди звернув, — пошепки відповіла Зориця. — Клим казав, що фортеця лицарів з того боку. А там, куди ти йдеш — Ведмежий Кут.

— Я знаю… Нам туди і треба.

— Але ж ти казав…

— Це я для Клима… — гомін полум'я і тріск дерева заглушував усі звуки, тож можна було навіть не шепотіти. — Бачиш. Коли щось трапляється, людям обов'язково потрібний цап-відбувайло. Кого можна призначити у всьому винним та зірвати злість. І, як правило, на таку роль призначають чужинців. А Клим, хоч і давно тут живе, але все одно чужий. Тому я і пропонував йому піти. Але він не захотів.

— Я все одно не розумію, — хитнула головою дружина. — Ти побоюєшся, що його можуть звинуватити у підпалі та вбити? І тому збрехав: куди підеш?

— Не зовсім. Не того, що вб'ють… зберігай його Творець… можуть збагнути, що каліці таке не під силу, але й що ні до чого не причетний не повірять. Почнуть розпитувати. А людина не камінь. Кожного можна розговорити.

Зориця нічого не сказала, тільки міцніше стиснула руку.

А що я міг зробити? Зброяр сам вирішив свою долю, і він не маленька дитина, розумів, чим ризикує. Отже, вирішив, що настав час йти. І хто я такий, щоб заважати?

Але ще не народилася жінка, яка могла б довго мовчати, особливо якщо її аж розпирає від незаданих питань. В кожному разі, у всіх трьох світах, де мені довелося побувати, я такої не зустрічав.

— Степане… а ми що, за цими… за мечоносцями підемо?

1 ... 52 53 54 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан"