Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 54 55 56 ... 279
Перейти на сторінку:
вдуплив?

Я глибоко замислився, перебираючи в пам’яті події цих нелегких днів. Ну, допустімо, якщо мати серйозно хвору фантазію, можна сприймати за зловмисний випад поширення чуток про Утера. З іншого боку, жодна зла сила не могла переплюнути у своєму паскудстві Шереха, це просто нереально, а на все що простіше, мені було сто разів начхати, про що я і заявив Чвертці.

— Як скажеш, Томе, — похитав він головою. — Все-таки мені вас, чорних, не зрозуміти.

Бравий забіяка Чвертка… переляканий?

Як виявилося — не тільки він. Білі за межами університету тепер пересувалися тільки групами по троє-четверо, у них пройшли якісь власні заняття «з безпеки», після яких всі стали нехарактерно тривожними. Першокурсників перелічували двічі на день — зранку і ввечері, серед студентів з’явилися якісь численні ланкові і чергові, в гуртожитку було введено комендантську годину. Цікаво, як вони збиралися примусити чорних виконувати всі ці правила? Особливо — свіжих, тільки по здобутті, магів, які закінчували заняття після полуночі в такому стані, що ніяких Чудесників не треба?

Виявляється, елементарно: найняли візника і організували безкоштовну вечерю. З пивом. Халява! Всі чорні з’являлися на дванадцяту нуль-нуль як штик. Навіть я відчув спокусу повернутися в гуртожиток і притлумив її в собі не без зусиль. Невже нас настільки легко передбачати?

Такі екстраординарні заходи налаштовували на серйозний лад. Якийсь час я чесно намагався себе залякати, ну там, уявити, що за мною слідкують маніяки і хочуть зарізати, але довго продовжувати в такому дусі не зміг — скучно. І потім, що вони могли зі мною зробити? Вбити? Найстрашніша річ, яку я міг собі уявити — перегоріла лампочка в під’їзді і Шерех, які чекає на мене під дверима, але в місті такого (тьху, тьху!) статися не могло — занадто багато навколо відвертаючих заклять понатикано, та і «нагляд» теж недаремно свої гроші дістає. Як максимум, мені вдалося виробити в собі звичку поглядати надворі в різні боки і не напиватися в незнайомих місцях.

На заняття з чорної магії мене не пускали — краухардський доктор якимось чином сповістив про мою травму університетське начальство (жалюгідний донощик, одно слово — білий). Весь той час, який в мене тепер вивільнилася, я, як порядний студент, проводив у бібліотеці.

Інтересів у мене було два. По-перше, треба було ретельно спланувати компанію проти Шереха. Напевно, я — не перший чорний маг, якого він зачіпає, значить, якось зжити зі світу його пробували і раніше, значить, повинні залишитися якісь звіти про якісь успіхи. Щоби наш брат зробив комусь капость і не похвалився? Не може такого бути! Однак матеріалів про найнебезпечніший потойбічний феномен виявилося на диво мало. Причин у такого могло бути дві: або Шерехом ніхто, крім мене, ще не цікавився (нонсенс!), або отримані результати мали гриф «не для простих смертних». Ось про що треба було розпитувати капітана, а я про якихось білих ідіотів виясняв.

По-друге, мені пекла руки дядькова книжка. Хитро вивернувшись і понадокучавши Йоганові, я взнав, що зазначена на посилці адреса — це навіть не будинок, а ботанічний сад. Ім’я теж видавалися сумнівним, бо П’єро Сохан був лише персонажем якоїсь досить відомої байки. Обидва факти в поєднанні вказували на білого мага, який живе сам і зберігає нейтралітет. І що? Торгашем він, очевидно, не був, тому що продавець не встане назвати покупця «мій дорогоцінний друже» і скаржитися що «в найсокровенніших мріях уже не сподівався застати тебе живим». І вже тим більше не стане переконувати його в листі, що «без всякої низької думки урочисто утримав» оце неназване щось «виключно задля збереження спадковості у наступників». У мене від самого ритму цих фраз закладало вуха, а зустрічатися з «жалюгідним майстром дзеркал» абсолютно не хотілося.

Таким чином, необхідно було вияснити, що я маю руках, інакше, при першій же спробі продати раритет, мене просто придушать. І потім, може, книга крадена?

Розпізнати мої знахідку виявилося аніскільки не простішим, ніж прищучити Шереха. Жоден відомий мені стиль письма не підходив, і не можна було виключати, що текст просто-напросто зашифрований. Єдиним упізнáваним елементом виявилися цифри, що стояли на початку кожної глави, хоча, якщо це були дати, то вони наступлять лише через дві тисячі років. В результаті, схожий шрифт промайнув лише в одному місці, в списку копії легендарного «Свідоцтва про Короля» чи якось так, але то був найдавніший з відомих людству рукописів, а мій скарб більше нагадував дорогу записну книжку. Щоби шукати більш прицільно, необхідно було не просто перебирати ілюстрації, а досконально вникати в предмет; я чесно спробував і зрозумів, що простіше викинути проблему в смітник.

Зі всієї тої історичної ахінеї мене порадував один прикольний факт: виявилося, що Роланд Світлий був святим чорним магом. Вмерти і не жити — «світлий»! Добре хоч, не «білий». Як чувак жив з таким прізвиськом — розумом осягнути нереально. От і ставай після такого святим!

Старший координатор регіону сидів у своєму кабінеті задоволений і ситий, ніби великий чорний кіт. Тінь ще не опалого листя колихалася стінами, створюючи враження, ніби ти в джунглях. Паровоз зрозумів, що більше ніколи вже не зможе зайняти цю кімнату — надто сильними будуть асоціації.

— Один є! — промурчав містер Сатал.

Капітан Бер обережно хитнув головою:

— Чому ви вирішили, що Мелонс — посвячена? Її звинуватили в незаконній практиці і вбивстві, але це — лише один епізод. Нема ніяких причин, які би вказували на те, що за нею стояла група. А що, якщо вона всього лише ще один відволікаючий маневр?

— Вона надто легко зізналася саме у вбивстві, — мугикнув координатор. — Провести накладення Кайданів з першого разу — можливо, можливо. Але навіщо мирній травниці обладнувати на стільниці насос-знак?

— Пристосування для неорганічної фіксації каналу, — звично поправив Паровоз.

— Плювати на терміни, — відмахнувся Сатал. — Є лише одне застосування для відірваного від управляючої Волі Джерела — збройне прокляття. Причому, особливо потужнє. Мирна травниця? Ха!

— Пропонуєте допитати?

— Хочеш, закладемося? — перебив Сатал. — При спробі на неї якось надавити, вона помре у нас на руках, а газети завиють: «Поліцейське свавілля». — Координатор помітно когось передражнював і залишився задоволений результатом. — Хай усе йде, як має йти.

— Несанкціоноване застосування Кайданів, — констатував Паровоз, — і викрадення Джерела.

— Смертний вирок. — підтвердив координатор, — і я нікому не дозволю знайти в цій справі хоч якісь пом’якшуючі обставини. Вона — дипломований маг, не знати, що вона робить, вона не могла фізично, а те, що хлопець помер раніше, ніж вони знайшли застосування для його джерела, так то чисто пощастило. Причому — пощастило нам.

Чорний маг насолоджувався ситуацією. Цим полюванням на невидимок серед кам’яних джунглів, коли звір ішов слідами звіра. І той, і другий були людьми лиш частково… Паровоз кліпнув, відганяючи неприємний

1 ... 54 55 56 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"