Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 279
Перейти на сторінку:
образ. Чорний не міг діяти інакше, але Бер був звичайною людиною, що означає, він повинен був потурбуватися про людей замість мага.

— Наш парубок у справі засвітився.

Координатор трохи відволікся від свого тріумфу:

— Облиш. Ти нічого не досягнеш.

Паровоз насупився:

— Не розумію, про що ви, сер.

Все ти розумієш, — відмахнувся Сатал. — Він — чорний, йому не скажеш: «Туди — ходи, сюди — не ходи.» Якщо ти почнеш його опікати, він буде пручатися, і вийде ще гірше. Будемо сподіватися, що без Мелонс вони будуть дезорієнтовані, і ми візьмемо їх раніше, ніж вони дозріють до серйозних кроків. Працювати треба, працювати!

Капітан Бер знову обережно хитнув головою.

Він брав участь в арешті мадам Мелонс і бачив її в той самий момент, коли вщент розвалилися усі її плани. В пам’ять Паровоза врізалося лице цієї жінки, лице білого мага, яка свідомо пішла на вбивство, а в голові звучала перша думка, яка тоді у нього промайнула: «Відьма!» Капітан давно звик до замислуватої логіки чорних, до гарячкового марення вуличних проповідників, але ось така звичайна на вигляд людина, яка ніби живе в іншому вимірі, — це було для нього нове. Відносність добра і зла, доведена до абсурду, коли мірилом «хорошого» стає навіть не вигода, а якийсь недосяжний і непізнанний ідеал, що, якимось чином, виправдовує будь-який злочин… Він бачив момент, коли було прийнято рішення, яке визначало подальшу поведінку Мелонс (зокрема — її визнання) і готовий був поклястися, що простого кінця у цеї історії не буде.

Збройне прокляття? Господи, збережи….

Глава 22

Скучно. І не нап’єшся, хіба вдома — безпечно, але задоволення зовсім не те.

Найбільша проблема всякого чорного — чим зайняти вільний час, особливо, коли надійне джерело засобів існування вже знайдене.

Робота в «Біокіні» (і так не надто важка) набула стану перманентної паузи — Полак домовлявся з замовниками про прийом прототипу газогенератора, і всі чекали на результат. Йоган писав статтю про новий підхід до використання удосконалених мікроорганізмів (в робочий час) і чіплявся до мене з питаннями про алхімічні моменти. Карл знущався з бродильного чану, кидаючи в нього для проби всяку гидоту. Ми обоє знали, що установка з такими параметрами буде молотити хоч які відходи з незворушністю шестерні, а всі ці випробування для неї — як плювати в топку паровоза. Руда родичка Чвертки пішла в декрет, батьком мав стати помічник алхіміка. (Теж вогненноволосий, так що їх дитину, як я розумію, носити можна буде лише у жаростійких рукавицях.) Майбутній тато був присутній на роботі лише як меблі, думками він витав десь далеко.

Я сам варив собі каву і рахував дні до того моменту, коли знову займуся магією. Ніколи б не подумав, що буду за нею скучати! Можна було, звичайно, звільнитися зараз і кинути весь цей гівняний бізнес, але попереду вимальовувався тріумф, і було би образливо не бути на ньому присутнім.

І що характерно: нові розваги були моїм третім бажанням з тих, про які чув Шерех, але саме це бажання він і не виконав.

Вирішив діяти кардинально — купив квиток у театр, на п’єсу з нейтральною назвою «Дорога Вигнання». Не прогадав, сподобалося. Після третьої сцени я почав стримано хихотіти, до кінця першого акту уже ледве не всцикався зі сміху, а на середині другого служитель театру підійшов до мене з проханням вести себе тихше.

— Не розумію, що смішного ви знайшли у драмі, молодий чоловіче! — зауважив після спектаклю літній джентльмен, який сидів поряд зі мною.

Я, все ще конвульсивно трусячись, пояснив йому, в якому стані повинен знаходитися чорний маг, щоби почати бесіду зі своїм ціпком. І знову ціпок! Чисто фалічний символ. Маю підозру, ідею про його чудесні властивості ввели в маси бойові чаклуни, але я ж то знав, що єдиним реальним застосуванням для такої штуки було бити ворогів по голові (чим, імовірно, в ті часи і займалися). Для зберігання заклять ідеально підходив би круглий, максимум — циліндричний предмет, при цьому, запхати в нього одночасно два закриття все-одно не вийшло б, тому реально крутий маг — чувак, обвішаний срібними намистинами з ніг до голови, але на сцені такого сприйняли би за підараса.

Театру можна було поставити плюс, але наступна п’єса називалася «Роза Вітрів» і викликала у мене асоціації з білими. Ну їх нафіг!

На кінні перегони піти, чи що? Грошей лише шкода.

Вирішив записатися в студентський клуб. (За рік до закінчення університету!) А що такого? В клуб «Зелений Світ» мене взагалі не пустили — з дверей виштовхали. Чвертка порадив яхт-клуб, але я відмовився — не люблю вогкості. Сходив на зібрання любителів раритетної механіки — припух, два дні снилися шестерні, обіцяв надибати автентичні гирьки для ходиків (буду на звалищі, обов’язково знайду). Історичний клуб влаштував цикл лекцій про походження магії — сходив запитатися про Роланда (за що його так). Вв’язався у суперечку про північних шаманів, доречно вставив цитату з тої книжки, в якій бачив текст «Свідоцтва про Короля», всі припухли і заповажали. Добре!

Прийшов капітан Бер і зіпсував настрій:

— Знаю, що тобі плювати, але врахуй: суд над Мелонс закінчився, а друзів у неї залишилося достатньо. Раніше вони хотіли виглядати білими і пухнастими, а тепер будуть мститися. Ходи і оглядайся!

І як після такого ставитися до поліції?

Купив ще квиток у театр, знову на трагедію, називалася «Король Георг XIV». Цікаво, про що?

Від дивних вибриків з непередбачуваними наслідками мене врятував Полак: якось раз, уже ближче до кінця робочого дня, босс з’явився в офісі сяючим, як мідний канделябр, і повідомив, що «Біокін» успішно здав газогенератор замовникам. Концепцію схвалили, і фірма отримала замовлення на розробку двох варіантів промислових установок такого типу, а фіналом двох років митарств колективу буде грандіозний банкет. Ну, нарешті!

Ніщо так не гріє серце чорного, як багато-багато безкоштовної їжі, випивка такого класу, на яку сам би ні за що не потратив грошей, і можливість пройтися гоголем перед зібранням надто обмежених культурою людей, де ніхто не стане тобі хамити і не полізе битися. Єдиною платою за участь в заході була необхідність мовчки вислухати сорокахвилинну урочисту промову, де по черзі вправлялися у красномовстві власник асенізаційної фабрики і запрошений до купи з ним мер Редстона (діяч на диво добре влаштувався в житті). Більше нікому слова не дали, із розмов з Чверткою я знав, що таким способом його дядько бажаю підкреслити, що втер носа усім скептикам. Має право!

Потім всі хильнули, і почалося. Я методично дегустував вміст виставлених на стіл пляшок і карафок, усвідомлюючи, як багато пропустив у житті. Що я знав в цьому моєму Краухарді? Ну, пиво,

1 ... 55 56 57 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"