Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Пані Язикатої Хати, Ялинка Ясь 📚 - Українською

Читати книгу - "Пані Язикатої Хати, Ялинка Ясь"

1 360
0
10.10.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пані Язикатої Хати" автора Ялинка Ясь. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💙 Любовне фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 54 55 56 ... 131
Перейти на сторінку:

-Чому? Хто сказав? – здивувався чоловік, залишаючись біля ніг Степанії.

-Хто сказав? - фиркнула стара, - правила такі!

-Та ну!

-Так, мені Лукерія теж говорила, - подала голос Степанія.

-Ти знала? - вразилася відьма.

-Ну… так…

-Так якого дідька ви там витворяли? – підвищила відьма голос.

 

            Степанія мовчки знизала плечима. А що тут даси у відповідь? Розповісти, що голову втратила? З глузду з'їхала? Сама не своя була? Руки чоловіка погладили її ноги в підтримуючому жесті.

-Ви здуріли, дітки? - суворо подивилася на них жінка, - вам серйозно не можна! Зовсім!

-А  то що буде?- спитав лісник.

-Сила Свирянки піде назавжди, - відповіла замість відьми Степанія.

-От, чорт!

-Не тільки твоя! - заявила старенька, - того збоченця, що з тобою згрішить, теж!

-Так? - раптом пожвавішав чоловік, - може це і добре?

-Гадаєш? Залишиш ліс напризволяще? Хто знає, коли наступний лісник народиться?

-Та то я так... помріяти не можна, чи що? – зітхнув чоловік.

-І ніхто не знає що з твоїм ведмедем станеться, якщо сила лісника помре, - продовжувала вимовляти мати, - а якщо збожеволієш?

 

-Так що, дітки, я б на вашому місці не балувалася! Зрозуміли? - жінка по черзі суворо подивилася в очі Степанії та синові.

-Та зрозуміли, як тут не зрозуміти, - відмахнувся чоловік, - у тебе все? А то нам треба поговорити.

-Загалом все… - стара бадьоро зіскочила з крісла, прошлепала до вхідних дверей, одягла блискучі уги, норковий жилет, - телефончика запиши мого, дитинко! Побалакати треба. Подзвони, як оговтаєшся!

-Я не знаю де мій телефон, - мляво відповіла Степанія.

-На ось, візитівку! – старенька поклала на столик квадратний листочок, - телефонуй! Буду рада! - Помахала ручкою, одягла на голову бейсболку з хутряними вушками і грюкнула дверима.

«Кожен будинок господарем тримається»

 

             Кухня у його будинку відображала суть господаря. Як, втім, і вся хата: сувора, непередбачувана та таємнича.

            До неї вели непримітні двері за сходами, що зливалися зі стіною, наче господар навмисне сховав її від гостей. А коли двері відчинилися, виявилося, що в будинку є ще одне велике, гідне детального опису приміщення.

            Всі меблі були ручної роботи із справжнього дерева. Такої ж грубої обробки, як кабінет господаря. Але, придивившись, Степанія побачила, що це не від недбалого виконання, а через наслідування єдиного стилю. Насправді кожна планочка, дощечка чи куточок, були ретельно відполіровані та покриті лаком. При близькому розгляді жінка оцінила і фактурний малюнок деревини і те, як рівномірно ліг лак, без потік і мазків.

            Степанія пройшлася кухнею, погладила меблі, відзначаючи не лише лісово-брутально-ведмежий стиль, а й чистоту, в якій вона утримувалась. Це було помітно і по ванній кімнаті. Складалося враження, що до будинку нещодавно вселилися. Про те ж саме казав приємний запах деревини, який відчувався при кожному вдиху.

             Лісник прошлепав босими ногами чорною плитковою підлогою і відкрив такий самий, чорний холодильник. Почав звідти діставати контейнери з їжею, поки жінка зацікавлено оглядала кімнату.

            Дивовижне поєднання ультрасучасної техніки та декору під старовину, робили кухню найоригінальнішою з раніше бачених. Круглий стіл на широкій пні-нозі стояв біля вікна, віддалік від робочої поверхні. Скатертини на ньому було, зате в центрі стояв горщик із білим квітучим калачиком. Навколо столу стояло три високі табурети і два стільці зі спинкою та подушками. Один широкий, а другий вузький, але вище, ніби призначений для дитини. Степанія зупинилася біля нього і замислився, кому він міг належати.

-Я його зробив для тебе, - сказав чоловік.

-Чому, для мене? - здивувалася.

-Стіл високий, на табуреті жорстко, та ти і не дотягнешся, - знизав плечима, - присядь, чи вгадав з висотою?

            Жінка видерлася на стілець, відкинулася на подушку, подерлася.

-Зручно, але чому саме для мене? У тебе мама дуже дрібна, чому не для неї?

-Вона до мене рідко заходить, сьогодні вдруге після будівництва будинку, - знову знизав плечима.

-Чому?

-Далеко від цивілізації та її бізнесу, - лісник включив чайник, порізав хліб, рухаючись по кухні швидко, звичними широкими кроками, - чим волієш поснідати? Є стейки, картопля відварна, квасоля з м'ясом, гриби смажені, млинці з потрошками.

-Ого, асортимент, як у ресторані! - вразилася жінка, - ти чекав на гостей? І хто це все готував?

-Ні, на гостей не чекав. Готував сам. То що вибираєш? – підняв брову.

-Картоплю і гриби, напевно, - відповіла Степанія, пам'ятаючи про заборону на м'ясо, - а кава у твоєму барлозі є? - брязнула про барліг і прикусила язик, - ой, вибач!

1 ... 54 55 56 ... 131
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пані Язикатої Хати, Ялинка Ясь», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пані Язикатої Хати, Ялинка Ясь"