Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан 📚 - Українською

Читати книгу - "Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Витязь у ведмежій шкурі - 4" автора Кулик Степан. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 74
Перейти на сторінку:

З узлісся я бачив вози, що збилися, навколо яких клопотали візники. Ці особливо не рвуться в бій. Потім трохи більше дюжини арбалетників. Ці теж стояли без діла. У ближній сутичці від них толку мало, а стріляти, коли й свої та вороги змішалися в одну купу, все одно, що навмання: не вгадаєш, куди болт потрапить.

А ось далі була справжнісінька купа-мала. Крики, хрипи, брязкіт сталі… Нічого не розбереш. Адже обладунки у всіх, більш-менш схожі. Лати, кольчуги… Вся різниця — темні камзоли кнехтів і яскравіший одяг їхніх супротивників. Але це так, роздуми. Насправді, все зрозуміло. Хто ще, крім росичів, міг стати впоперек дороги лицарям?

Запитання в іншому: звідки вони взялися? Ну, ніяк Добриня не встигав за одну добу обернутися і привести князівську дружину. А судячи з того, що вдавалося побачити, — кнехтам протистояло не ополчення, а важко озброєні воїни. І не аби як протистояло, а, незважаючи на меншість, билися з німцями на рівних.

Ось тільки було видно, що це ненадовго. Хто б що не казав, а за часів холодної зброї, при більш-менш однаковому вишколі, кількість відігравала вирішальну роль.

Мені добре було видно, що, використовуючи чисельну перевагу, кнехти поступово обтікають дружинників з боків і ось-ось візьмуть у кільце. А далі, питання лише завзятості та часу. Вимушені битися на всі боки, росичі приречені на поразку. А якщо, всупереч усьому, якось вирвуть перемогу, то заплатять за неї таку ціну, що й подумати страшно. У живих залишаться одиниці.

А отже, нема чого відсиджуватися.

Ось тільки я не сподівався на повноцінний бій. Думав, вискочу знову несподівано, зламаю ще кілька возів і відважно ретируюсь. Це тільки здається, що для мене всі ці перетворення та геройствування в тілі велетня, одна суцільна розвага. Насправді — сил забирає, мамо не журись. Щоразу відчуття, немов напіввагон гусеничних пальців самотужки розвантажив. Угу, є з чим порівняти. Підробляв пару разів у тому — першому житті, коли кишенькових грошей на дівчат не вистачало. Нічого приємного... принаймні, дівчата, після такої праці, раніше, ніж через добу, точно не в тему.

Ну та вибору немає. Стояти осторонь, коли «наших б'ють», не годиться за будь-яких розкладів.

Відступив на пару кроків, швидко скинув одяг, заплющив очі і повернувся думками до Ведмежого Кута. Тієї миті, коли ми із Зорицею вийшли на згарище. Щоб розлютитися ... Так легше і швидше трансформуватися.

Допомогло… За три хвилини я вже виходив з лісу з черговим висмикнутим з коренем деревом у руках.

Нової тактики винаходити не став, — вдерся в обоз. Та так, що тільки тріски полетіли в різні боки.

Винищити ціле військо не реально, будь ти хоч тричі велетнем. Ті ж лицарі, в таранній кінній атаці, піднімуть мене на списи, як жука переростка. Не дарма ж вони в усіх казках навіть драконів б’ють. Але підняти в тилу шум, крик, паніку… Відволікти на себе хоча б частину кнехтів. Це цілком реально.

І завдання я виконав.

Ледве пролунав тріск ламаних возів, та відлетів у бік незграбною лялькою перший з обозників, як інші підняли такий вереск, що навіть шум битви заглушили. Мабуть, ще добре пам'ятався нічний напад.

— Огр! Огр! Рятуйтеся хто може!

Обозники кинулися навтьоки, не припиняючи репетувати, а ось арбалетники навпаки — почувши крики і шум позаду, почали повертатися в мій бік і скидати арбалети. Але страх перед чудовиськом поганий помічник. Стрілки так поспішали, що натиснули на спуск раніше, ніж прицілилися.

В результаті, хоч я був ще тією мішенню, половина болтів продзижчала повз, і лише кілька тюкнули мене в груди та живіт. Неприємно, до речі… Тому, щоб не дати їм час перезарядитись, я залишив у спокої ні в чому не винні вози, а просто перестрибнув через один із них і обрушив палицю на найближчого арбалетника.

Млинець. Тільки хруснуло…

Побачивши яка доля спіткала їхнього товариша, інші арбалетники не стали її ж випробовувати, а пирснули на всі боки, як кури, що побачили яструби. Змагаючись у швидкості та гучності з обозниками.

Такий вереск, природно, не міг залишитися непоміченим, і кнехти в задніх рядах почали повертати голови.

Усвідомити, що відбувається, і хоч якось приготуватись, я їм не дав. До останньої шеренги було всього з десяток кроків. Людських, не моїх. Я подолав цю відстань за лічені секунди.

— Бум! Хрясть!

Все ж таки дубина страшна зброя, особливо в руках велетня. Не дарма їх навіть у билинах вважають небезпечнішими за дракони. З останніми лицарі рубалися без страху і сумніву, і зрештою знищили раніше, ніж Грінпіс втрутився. А от із велетнями так легко не пішло. Не дарма ж навіть у мій час, тобто у третє тисячоліття, раз по раз знаходять сліди різних Єті та Снігових людей.

— Бум! Хрясть!

А добре йде. Чисто косовиця, а не бій. Ліворуч змахну — вуличка. Праворуч — провулок. Жарт… Нервове. Насправді більше трьох одним ударом за раз укласти не виходить. Хтось увернеться, когось — просто відкине. Особливо якщо удар прийшовся не в нього, а в сусіда. Але, і так теж непогано. Як мінімум уже півтора десятки вибив. І це — не рахуючи обозників і арбалетників.

Одне погано, в бій кинувся на порожній шлунок, тож сили втрачаю надто швидко... Вже й перед очима туман, і долоні спітніли... Була б справжня булава, а не шорсткий стовбур, давно вислизнула б. І удари дедалі повільніші та слабші. Треба відходити... Поки не відчули слабинку, та всім гуртом не навалилися. Ще кілька разів махну, щоб закріпити успіх і змусити лицарів частину загону розвернути в мій бік, давши хоч якийсь перепочинок дружинникам, а потім ноги мої ноги. Швидкі ноги мої.

1 ... 55 56 57 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Витязь у ведмежій шкурі - 4, Кулик Степан"