Книги Українською Мовою » 💙 Жіночий роман » Муза, Мар'яна Доля 📚 - Українською

Читати книгу - "Муза, Мар'яна Доля"

740
0
03.10.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Муза" автора Мар'яна Доля. Жанр книги: 💙 Жіночий роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 82
Перейти на сторінку:
42

Я виходила заміж якраз на Новий рік, 31 грудня. Це була ідея Олега. Він вирішив, що таким чином свято запам’ятається і нам, і нашим рідним та друзям. 

Чотири місяці, що минули від тієї миті, як я відповіла “так” на його пропозицію, до дня, коли ми урочисто вийшли з білого лімузина на ґанок Палацу урочистих подій, проминули для мене, немов у тумані. Зараз я навіть не можу пригадати, що я тоді робила, з ким розмовляла, про що думала. 

Лише пригадую емоції, які мене переповнювали — хвилювання і легка недовіра. Неначе я увесь час очікувала, що прокинуся вранці — і зрозумію, що й освідчення, і підготовка до весілля — усе це був лише сон.

Але ж ні! От я стояла перед поважною тітонькою з високою зачіскою, у бордовій оксамитовій сукні і з гучним голосом, яка перед усіма присутніми на церемонії оголосила нас із Олегом чоловіком та дружиною. Тепер я носила прізвище Річинська, і написала його тремтячою рукою в документі, який подала мені працівниця РАГСу. 

Я переглядаю зараз світлини з тієї церемонії. Ось наречений — солідний, впевнений у собі чоловік в дорогому чорному костюмі. Він тоді несподівано для всіх узяв і виграв той міжнародний конкурс, а мій з Яриком портрет у нього купив якийсь французький колекціонер за великі гроші.  Він тоді ще сказав мені: “Ось бачиш, я так і знав, що ти принесеш мені удачу!”

Взагалі, його справи якось різко пішли угору, ім’я нового модного художника Олега Річинського було на устах в усіх цінителів мистецтва, його запрошували на радіоефіри та телепередачі,  Олегові картини продавалися, немов гарячі пиріжки… Тож не дивно, що на цьому фото він має гордовитий вигляд — немов справжній господар життя.

А я, навпаки, стою поруч із ним, як бідна родичка — і не через вбрання, з ним усе було гаразд. Білосніжну  сукню, оздоблену мереживом,  Олег купив у дорогому салоні, а до неї — чудову білу шубку та комплект прикрас з натуральними перлами. На цьому фото я схожа на Одрі Хепберн, навіть зачіска така сама. 

Але посміхаюся не щасливо і впевнено, як то належало б нареченій, а, навпаки, зніяковіло і з легким сумом. Мабуть, це через те, що вранці до мене зателефонувала  тітка, мамина сестра, яка жила в Росії і приїхати на весілля не змогла, але вирішила привітати племінницю. І вона, через свою надмірну цікавість, почала розпитувати, у чому я буду одягнена на весіллі.

Коли я відповіла, що в білій сукні, тітка здивувалася так, немов я сказала щось непристойне.

 — Тільки не говори, що ти ще й фату начепиш! — вигукнула вона з апломбом.

У моїй шафі якраз висіла новенька дуже красива і ніжна фата, що ідеально пасувала до сукні. Її теж придбав Олег.

 — А що не так з фатою? — здивувалася я. 

 — Аліно, ти мене дивуєш! Але нехай, ти ще дуже молода, а твоя мати чим думала? Хіба годиться дівчині з дитиною йти заміж у білому, та ще й фату одягати? З тебе ж усі люди будуть сміятися! 

Мені стало так образливо, що я пробурмотіла якісь слова подяки і поклала слухавку,, пославшись на невідкладні справи. І хоч та розмова швидко закінчилась, на душі в мене було неспокійно. Я спробувала заїкнутися маминій знайомій-перукарці, яка вкладала мені волосся, що, може, краще б без фати, але вона порадила не слухати дурних балачок.

 — Хто тобі таке сказав? Тітка? Та вона заздрить! У самої донька заміж за алкашем, який її б’є і все з дому пропиває. А ти виходиш заміж за хорошого чоловіка, і сама гарна, порядна дівчина. Плюй у очі всім, хто про тебе дурниці говоритиме! 

В очі, я, звісно, нікому не плювала, та й не чула ні від кого критики на адресу свого вбрання, навпаки, запрошені на свято дівчата та жінки висловлювали захоплення красою моєї сукні, а ще я ловила на собі зацікавлені погляди незнайомих чоловіків — гостей з боку нареченого.

Його батьки, як він пояснив, померли, а більше близьких родичів у мого нареченого не було, тому на весілля він запросив з родичів лише двоюрідного брата з родиною, а решта його гостей були друзями та колегами-живописцями. 

Коли ми вже святкували в ресторані, справжній фурор викликав Ярославчик, якого винесла моя мама, щоб показати гостям. Він був одягнутий  у костюмчик Санта-Клауса, і всі навперебій хотіли потримати його на руках та сфотографуватися з малюком. Від такої уваги він розгубився і почав плакати. Тоді я взяла його на руки — і він одразу затих. 

Мама привезла дитину не просто так, а щоб я погодувала сина. Тому я забрала Ярика до маленької кімнатки, що знаходилася поруч з основним залом ресторану, і на деякий час з ним там усамітнилася.

А вже коли зібралася виходити, випадково почула розмову двох  чоловіків, котрі для чогось зупинилися в коридорі, прямо поруч із дверима моєї кімнати. 

 — Можу побитися об заклад, що наш Олежик і є батьком дитини, — сказав один із гостей. — Ти бачив, малий — прямо його копія?

 — Все може бути, — меланхолійно відповів його співрозмовник. — Але чому він так довго приховував, що має дівчину і вони навіть дитину встигли зробити?

 — На те є свої причини, — відказав перший чоловік. — Та ти й сам, мабуть, здогадуєшся..

 — Боявся, що Стас розгнівається?

 — Зриш у корінь! — і обоє зареготали, але побачивши, що двері відчинилися, і звідти з’явилася я з дитиною на руках, відразу стихли і солодко мені усміхнулися. 

Я поверталася до зали геть спантеличена, і вирішила, коли ми з Олегом, нарешті, залишимося наодинці, розпитати його, що могли значити ці дивні слова його товаришів...

 

 

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
{ touchstart', function (e) { Reader.stars.sendRating(e.target.value); }); });
1 ... 55 56 57 ... 82
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Муза, Мар'яна Доля», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Муза, Мар'яна Доля"