Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Проект «Україна». Галерея національних героїв 📚 - Українською

Читати книгу - "Проект «Україна». Галерея національних героїв"

274
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Проект «Україна». Галерея національних героїв" автора Андрій Юрійович Хорошевський. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Наука, Освіта / 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 57 58 59 ... 125
Перейти на сторінку:
інші, з того покоління бізнесменів, які балотувалися до парламенту, сподіваючись щось змінити. Адже ми були просунутими людьми, першим поколінням успішних, і ми хотіли реалізувати себе».

З 2006 року Віктор Пінчук фактично йде з політики і концентрується на підприємницькій і добродійній діяльності. У ході реструктуризації групи «Інтерпайп» на її базі було створено ряд самостійних бізнесів. У 2007 році Пінчук заснував «East One» – міжнародну інвестиційно-консалтингову групу, інвестиційний портфель активів якої включає більше 20 бізнесів і широкомасштабних проектів в Україні і за кордоном – зокрема компанію «Інтерпайп» і засоби масової інформації: телегруппу Star Light Media, що об’єднує телеканали «Новий», ICTV, CTБ, а також супутниковий телеканал QTV і музично-розважальні канали М1 і М2; газету «Факти і коментарі»; видавництво «Економіка»: журнал «Інвестгазета», газету «Справа», ТОП-100 та ін.

З 1992 року Віктор Пінчук підтримує різноманітні добродійні проекти в Україні і за її межами. У 2006 році він об’єднав цю діяльність у Фонд Віктора Пінчука, який визнаний найбільшою добродійною організацією в Україні.

Мета Фонду – надати новим поколінням можливість стати творцями свого майбутнього, для чого Фонд реалізовує проекти в Україні і по всьому світу. Серед найпомітніших акцій Фонду Віктора Пінчука – створення центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre, який почав свою роботу в 2006 році. На сьогоднішній день цей центр визнаний найбільшою і динамічною арт-установою в Україні і Східній Європі. PinchukArtCentre робить значний внесок у становлення нових художників в Україні і світі. У 2008 році при підтримці центру була встановлена премія для молодих українських художників, в 2009-му – всесвітня премія Future Generetaion Art Prize. Завдяки підтримці Віктора Михайловича українські глядачі могли бачити і чути виступи легенд світової музики: Елтона Джона, Пола Маккартні та ін.

У 2010 році він зайняв 37 місце в щорічному рейтингу британського журналу «Art Review» «100 найбільш впливових людей у світі сучасного мистецтва».

У 2009 році Віктор Пінчук став першим в історії українським громадським діячем, що увійшов до списку «100 найвпливовіших людей світу» за версією американського журналу «Тайм». 8 жовтня 2010 року в Нью-Йорку на дев’ятій щорічній церемонії «Погляд у майбутнє» Віктор Михайлович і його дружина Олена Пінчук отримали нагороду Фонду Елтона Джона за вагомий внесок у боротьбу зі СНІДом. Вперше за дев’ять років з моменту встановлення цієї престижної і почесної нагороди її володарями стали представники Східної Європи.

Діячі культури і спорту

Шевченко Тарас Григорович

(1814—1861)

Видатний поет, письменник, художник, академік Петербурзької академії мистецтв по класу гравюри

Про Тараса Шевченка, мабуть, найзнаменитішого з діячів української культури, написана велика кількість наукових праць і статей, романів і повістей, знято немало художніх і документальних фільмів. Ім’я Великого Кобзаря увічнене в тисячах назв міст і сіл, вулиць, вузів і театрів. Проте його людська суть, як і раніше, залишається в тіні, як і багато подробиць біографії. Навіть прізвище поета у деяких шевченкознавців викликає сумнів. Згідно з їх розшуками, Шевченко – вуличне прізвисько Тараса Григоровича. Є. Маланюк у «Нарисах з історії нашої культури», зокрема, писав: «А що Тарас Шевченко мав прізвище також Грушевський, на це вперше вказав (1898 р.) Олександр Кониський у своїй і досі цілісній монографії. Проте і нині, на жаль, проблема справжнього родового прізвища Шевченка не прояснена…»

Впродовж багатьох десятиліть найрізноманітніші культурно-політичні сили намагалися створити потрібний їм образ Шевченка. «Якийсь символ просто затуляв людину. Більше того – повнокровна, жива, складна особистість заважала створенню цього самого символу. Тому і трапилося те, що трапилося: Шевченко забронзовів настільки, що перетворився на бога. А хто особливо замислюється про долю богів?» – писала про це Ганна Соболевськая.

Слова «Т. Г. Шевченко – перший національний поет і слава України», на жаль, давно стали штампом. І вимовляються вони найчастіше не з гордістю, а з деяким навіть відстороненням, що граничить з байдужістю. Небагато пам’ятають, що Т. Г. Шевченко не тільки Великий Кобзар, але перш за все людина, якій, як будь-кому з нас, були властиві свої бажання, пристрасті і прагнення.

* * *

Тарас Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814 року в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії у родині кріпосних селян поміщика В. Енгельгардта. Через два роки родина хлопчика перебралася в село Кирилівку, де і пройшло дитинство поета. Убогим і смутним було життя батьків Тараса. Мати Катерина Якимівна, надірвавшись від непосильної праці, часто хворіла. Її, як писав сам Шевченко, «ще молодую у могилу нужда та праця положила». Вона померла на сороковому році, коли Тарасу не було і десяти. У тому самому році батько одружився удруге на вдові з трьома дітьми. Мачуха ставилася до Тараса суворо. А коли через два роки помер батько хлопчика, його життя стало зовсім безрадісним. Кріпосний, та до того ж круглий сирота, Тарас з 11 років був вимушений мандрувати з одного місця на інше, наймаючись у служіння. У свій час він був кухарчуком, потім пастухом овець, майже рік наймитував у місцевого священика. Дитячі враження залишили глибокий слід у свідомості Шевченка і, ймовірно, неабиякою мірою вплинули на формування його особистості і творчості.

Ще за життя батьків Тарас був відданий «в науку» до вчителя-дячка П. Рубана. За два роки хлопчик навчився читати і писати, а можливо, освоїв і деякі основи арифметики. Вже тоді у нього виявилися здібності до малювання. Він сам говорив, що ще в дитинстві мріяв «зробитися коли-небудь хоч посереднім маляром». Все, що відоме про дитину і підлітка Шевченка із спогадів і автобіографічних творів, свідчить про те, що він був по-справжньому художньою натурою, людиною, яка «не задовольниться тяжко заробленим шматком хліба, а прагнутиме до чогось вищого». Риси «незвичності» хлопчика відмітив ще батько, Григорій Іванович. Вмираючи, він говорив родичам: «Синові Тарасу з мого господарства нічого не потрібно; він не буде абиякою людиною: з нього вийде або щось дуже добре, або велике ледащо; для нього мій спадок або нічого не означатиме, або ні в чому не допоможе».

Наприкінці 1828 року Тарас потрапив у служіння в будинок поміщика Павла Енгельгардта (позашлюбного сина В. Енгельгардта), який отримав у спадок маєток у селі Вільшани.

Весь цей час пристрасть до живопису не покидала юного Шевченка – у вільні хвилини він перемальовував лубочні картинки. Виявивши у хлопчика явні здібності до малювання, Енгельгардт вирішив зробити з нього домашнього живописця і відправив його

1 ... 57 58 59 ... 125
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Проект «Україна». Галерея національних героїв», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Проект «Україна». Галерея національних героїв"