Читати книгу - "Муза, Мар'яна Доля"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Дуже дивно повертатися до міста, де не була цілий рік, і впізнавати його, і водночас не впізнавати, немов ти тут уперше. А коли ми під’їхали до студмістечка, то в мене серце закалатало вдвічі частіше і дихання збилося. Все-таки, хоч і не подаючи виду, я добряче хвилювалася.
Навчальний рік ще не розпочався, але в інституті не було безлюдно. На подвір’ї та в холлі я зустріла кількох знайомих викладачів, і, на диво, вони мене не забули. Зупинялися, розпитували, як у мене справи, вітали з народженням синочка. Я помітила, що Олег дивиться насторожено на викладачів-чоловіків. Мабуть, прикидав, хто із них міг бути Ярославовим батьком. Але прямо він мене про це не питав, і я нічого не стала пояснювати.
Щоб перевестися на заочне відділення, довелося добряче побігати по кабінетах. Та найстрашнішим для мене було зайти до деканату, де потрібно було підписати якусь довідку. Я боялася зустрітися з Мельником. Але все одно довелося набратися духу, постукати і увійти.
Олег залишився чекати біля вікна в коридорі.
Коли я роззирнулася навкруги, то з полегшенням побачила, що в кабінеті був лише Вадим Сергійович. На нашому першому курсі він вів практичні заняття із всесвітньої історії. Я спитала, чи можу побачити декана, а Вадим Сергійович відповів, що поки начальство у відпустці, він виконує його обов’язки і з задоволенням підпише мені все, що потрібно.
“Мабуть, Мельник також у відпустці”, — подумала я.
— Ти переводишся на заочне? Шкода, дуже шкода, — сказав викладач, повертаючи мені документи.
— Там теж люди вчаться, — усміхнулася я.
— Все одно, така розумна і талановита дівчина мала б більше часу присвячувати життю рідного інституту. Що там те заочне? Двічі в рік приїхала — здала сесію, і все. Ми й забудемо, як ти виглядаєш. А така артистка була!
Я знизала плечима:
— Думаю, що Олександр Миколайович знайде собі нових артисток. Он, першокурсниці прийдуть…
Мабуть, це пролунало досить двозначно, бо Вадим Сергійович чомусь насторожився.
— А ти не знала? Олександр Миколайович тут більше не працює.
— Ні, я не знала. А що трапилось?
Мій голос здригнувся від хвилювання. Може, у нього була не одна я? Зловили на гарячому і вигнали з інституту? Цієї миті я відчула щось схоже на зловтіху.
— Йому запропонували місце в Одеському університеті, — розвіяв мої припущення Вадим Сергійович. — Він якийсь час вагався — їхати, не їхати. Шкодував за своїм театром. Але дружина переконала.
— Ясно, — я вдала байдужість, хоча насправді мені наче камінь з душі впав. Тепер я буду почуватися спокійно, не боятимусь, що Мельник знову прискіпуватиметься до мене, як на тому екзамені.
— Ну що ж, зустрінемося у вересні, у вас тоді буде два тижні лекцій, — кивнув мені Вадим Сергійович.
Я попрощалася і вже рушила до дверей, коли раптом він гукнув:
— О, Аліно, мало не забув! Олександр Миколайович просив передати тобі записку.
Я зупинилася на порозі і нерозуміюче дивилась на нього.
Викладач відчинив шухляду свого столу, понишпорив там, і, зрештою, дістав звичайний конверт, не заклеєний, складений навпіл.
Я простягнула руку і взяла його. А що мені залишалося? Якщо відмовлюсь, це буде виглядати підозріло.
— Він сказав, що там адреса і телефон, може, тобі буде щось потрібно, звертайся до нього. Ти, здається, хотіла писати якусь наукову роботу?
О так, наукова робота — це було останнє, що мене зараз цікавило. Але я кивнула:
— Так, дякую. Всього доброго вам, Вадиме Сергійовичу!
Обережно сховала конверт у сумочку і, намагаючись виглядати природньо, відчинила двері в коридор.
— Щось ти довго, — Олег дивився невдоволено.
— Ну, оформлення паперів — це завжди тривалий процес, — недбало сказала я. — Але, здається, я вже все зробила.
— Ми можемо їхати додому?
— Так.
Коли Олегова автівка виїздила за межі студмістечка. я кинула прощальний погляд на вікно нашої кімнати в гуртожитку. Ніхто не помахав мені звідти — бо дівчата ще були на канікулах.
Тільки голуб, що сидів на поруччі балкону, ліниво змахнув крилами і злетів догори.
Я пірнула рукою в сумочку і намацала там конверт.
Мабуть, ніколи дорога з Києва додому не здавалася мені такою довгою...
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Муза, Мар'яна Доля», після закриття браузера.