Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити 📚 - Українською

Читати книгу - "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити"

876
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити" автора Дейл Карнегі. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 63 64 65 ... 81
Перейти на сторінку:
ніколи не відкладаю листа, не відповівши на нього. Я відразу диктую секретарю відповідь“.

Через шість тижнів той самий директор зайшов до доктора Седлера. Він змінився — як і його робочий стіл. „Шість тижнів тому, — розповів він, — у мене було три різних столи у трьох кабінетах. І всі вони тонули під паперами. Робота ніколи не закінчувалась. Поговоривши з вами, я повернувся і викинув цілу купу звітів та старих документів. Зараз я працюю за одним столом, вирішую питання в міру надходження й не нагромаджую незавершених документів, які змушують мене хвилюватися. Але найцікавіше, що я повністю одужав. Зараз я не скаржуся на здоров'я!“»

Чарльз Еване Хаджем, колишній Головний суддя Верховного суду США, сказав: «Люди помирають не від перевтоми. Вони помирають від втрат і тривог». Так, від втрати енергії — й від тривог, бо їхня робота ніколи не має кінця.

Корисна робоча звичка 2. Робіть справи у порядку їхньої важливості.

Генрі А. Догерті, засновник загальнонаціональної компанії Cities Service, якось скаржився, що незалежно від того, яку зарплату він платить, практично неможливо знайти людей, що мають дві цінні риси.

Ось ці дві риси: по-перше, уміння думати. По-друге, уміння робити речі у порядку їхньої важливості.

Чарльз Лакмен, чоловік, що починав з нуля й за дванадцять років піднявся до посади президента компанії Pepsodent, який отримує сотні тисяч доларів зарплати на рік, та ще й сам заробляє мільйони доларів, — заявляв, що більшою частиною свого успіху він завдячує наявності двох якостей, які, на думку Генрі А. Догерті, практично неможливо знайти. Чарльз Лакмен сказав: «Скільки себе пам'ятаю, я вставав о п'ятій ранку, оскільки саме у цей час мені найкраще думається. Я краще планую свій день — так, щоб вирішувати справи за ступенем їхньої важливості».

Френк Беттгер, один із найуспішніших страхових агентів США, не чекав п'ятої ранку, щоб розпланувати свій день. Він планував усе напередодні ввечері — ставив собі цілі, які полягали у продажі певної кількості страхових полісів на день. Якщо йому не вдавалося, то ця кількість додавалась до норми наступного дня, і так далі.

Зі свого досвіду я знаю, що не завжди вдається обдумувати речі у порядку їхньої ваги, зате знаю, що першочергові завдання потрібно виконувати передовсім.

Якби Джордж Бернард Шоу не дотримувався правила «спочатку головне», то, напевне, ніколи б не став видатним письменником і все життя залишався б касиром у банку. За його планом, він мав писати по п’ять сторінок на день. Цього плану він дотримувався упродовж дев’яти років, за які він заробив лише тридцять доларів — по пенні на день — та не припинив писати. Навіть Робінзон Крузо склав щоденний розклад, детально визначивши свою роботу.

Корисна робоча звичка 3. Зіткнувшись із проблемою, вирішуйте й негайно, якщо маєте у своєму розпорядженні достатню кількість фактів. Не відкладайте вирішення проблеми на потім.

Один з моїх колишніх слухачів, покійний Х.П. Хавелл, розповідав, що коли він був членом ради директорів компанії U.S. Steel, наради тривали дуже довго. На них обговорювалося багато проблем, а рішень ухвалювалося мало, тож члени правління вимушені були брати додому купу матеріалів, які потребували рішення.

Зрештою, Хавелл переконав раду обговорювати тільки одну проблему за раз, але обов’язково її вирішувати. Жодних відстрочок — жодних затягувань. Рішенням могло бути розпорядження надати додаткові факти, зробити що-небудь або нічого не робити. Але жодна проблема не розглядалася до вирішення попередньої. Хавелл розповів, що результат виявився приголомшливим, список справ незабаром був вичерпаний. Нікому не треба було брати звіти додому, зник неспокій з приводу нерозв’язаних проблем.

Це гарне правило не тільки для ради директорів U.S. Steel, а й для вас, і для мене.

Корисна робоча звичка 4. Навчіться організовувати роботу, розподіляти обов’язки і здійснювати контроль.

Чимало бізнесменів передчасно сходять у могилу через невміння делегувати повноваження, через те, що все роблять самостійно. Внаслідок цього вони заплутуються. Вони постійно відчувають брак часу, неспокій, тривогу і напруження. Навчитися делегувати обов’язки важко. Я добре це знаю. Знаю з власного досвіду і про те, які катастрофічні наслідки бувають, коли справу доручаєш не тій людині. І все ж таки керівники мають це робити, щоб уникнути тривоги, напруження і втоми.

Директори, які побудували великі компанії і не навчилися організовувати роботу, делегувати повноваження і здійснювати контроль, часто отримують проблеми із серцем приблизно у п’ятдесят років — проблеми, причинами яких є перенапруження і тривога. Вам потрібні конкретні приклади? Прочитайте некрологи у своїй місцевій газеті.

Розділ 27

Як позбутися нудьги, яка несе втому, тривогу і образу

днією з основних причин втоми є нудьга. Візьмемо приклад Аліси, секретарки, яка живе на нашій вулиці. Одного вечора вона прийшла з роботи вкрай виснажена. Вона справді була втомлена. У неї боліла голова, боліла спина. Аліса так втомилася, що хотіла піти спати, не повечерявши, і мама насилу вмовила її сісти за стіл. Та ось задзвонив телефон. Телефонував приятель, запрошував її на танці. У дівчини відразу покращився настрій, засяяли очі. Вона кинулася до шафи, дістала улюблену блакитну сукню і побігла на танці. Додому вона повернулася о третій ранку, й у неї не було жодних ознак втоми. Вона була така збуджена, що не могла заснути.

Чи справді була Аліса стомлена, коли поводилася як виснажена людина? Звичайно. Вона була стомлена, оскільки їй набридла її робота і, можливо, життя. На світі мільйони таких Аліс. Можливо, ви — одна з них.

Відомо, що ваш емоційний стан набагато більше впливає на втому, ніж фізична праця. Кілька років тому доктор психології Джозеф Е. Бармак опублікував у журналі Archives of Psychology звіт про кілька своїх експериментів, що показують, як нудьга може спричиняти втому. Доктор Бармак провів на групі студентів серію тестів, які явно не могли їх зацікавити. Результат? Студенти відчували втому, сонливість, скаржилися на головний біль і біль в очах, у них виникло роздратування, у кількох навіть розболівся живіт. Чи було це все «грою уяви»? Ні. Це підтвердили аналізи обміну речовин. Вони показали, що кров'яний тиск і споживання кисню зменшуються, коли людина виконує нудну справу. Обмін речовин негайно покращується, тільки-но з'являється інтерес і задоволення від роботи!

Ми рідко втомлюємося, коли робимо щось цікаве і захопливе. Наприклад, нещодавно я відпочивав у Канаді, біля озера Луїз. Кілька днів я ловив форель в гірській річці, прокладаючи шлях крізь височенні кущі й траву, стрибаючи через колоди,

1 ... 63 64 65 ... 81
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити"