Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Я за тебе (не) піду!, Ванда Трезор 📚 - Українською

Читати книгу - "Я за тебе (не) піду!, Ванда Трезор"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Я за тебе (не) піду!" автора Ванда Трезор. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 65 66 67 ... 78
Перейти на сторінку:
Глава 39

- Отже, почнемо, дорогі мої свідки злочину, а також, - поглянув капітан Гавриленко на присутніх тут людей, - виконавці, - зиркнув він на Володимира, котрий сидів мовчки і лише зі злістю глипав на всіх присутніх, - і також, певною мірою, жертви, - поглянув Гавриленко на мене і посміхнувся. - Що ж ми маємо? А маємо ми один великий злочин, до якого вкраплено кілька маленьких злочинів і порушень. І починається цей великий злочин кілька років тому. Спочатку трохи про нього.

Капітан Гавриленко став біля вікна, обперся об підвіконня і став схожим на оратора чи лектора. Але його потішне обличчя було мені кумедним, проте зовсім не смішило те, про що він розповідав.

- Напевно, не всі чули, тому що не всі з нас поціновувачі високого мистецтва, давньої культури та інших шедевральних витворів нашого українського народу, про гучне пограбування в Музеї мистецьких старожитностей міста Києва, котре сталося нещодавно. Було викрадено дуже цінний експонат - “Очі Сонця”. А от передісторія, про те, що це за такі “очі”, думаю буде всім цікавою. Ну, просто для загального розвитку, - підморгнув капітан. - Справа в тому, що років із сім тому в одному зі скіфських курганів при археологічних розкопках було знайдено скіфське золото. Ну, там, звичайно, не лише золото було виявлено, але й срібні прикраси, черепки різні від якихось горщиків, ну, все те, що так люблять викопувати наші археологи, - продовжував Гавриленко. - Але знайдено було також і дуже цінний предмет, точніше, два предмети: унікальні колти, котрі знаходять дуже рідко! Виявляється, вони цінні тим, що їх мало по всьому світу, цих особливих прикрас. А тут було знайдено ще й майже у ідеальному стані, зроблені зі срібла і з вкрапленням золота. І два великі рубіни в них! Найсправжнісінькі! Науковці, історики, археологи, а потім і музейники руками й ногами схопилися за цю дивовижу!

Гавриленко зробив паузу. Поглянув на зацікавлені обличчя слухачів, залишився задоволеним результатом своєї розповіді і продовжив далі:

- А якщо хтось не знає, що таке колти, то в двох словах скажу: це такі “вішачки”, які вішаються на давній головний убір у жінок. Начебто сережки, але не сережки. Вони висять чи на хустині, чи на якійсь шапці по обидва боки обличчя і можуть звисати аж до плечей. Ну, я не спеціаліст у прикрасах, але таких дивних прикрас зараз, мабуть, у нас і немає. Я не бачив таких на жінках. Сережки - так! А от колтів… Не поширені вони зараз… Та не про це зараз мова. Отож, колти, які романтичні науковці назвали “Очима Сонця”, було знайдено, дуже високо їх оцінено і поміщено у музей у Києві. Лежали вони там кілька років у вітрині, приходили відвідувачі подивитися на ці музейні експонати, милувалися, захоплювалися… Записані вони скрізь у якихось там музейних і археологічних реєстрах, індексовані й зафіксовані. Все було добре. І так би було й надалі, якби один із колекціонерів, який відомий у вузьких колах і який дуже любить такі речі, не помітив одного разу на сайті музею, переглядаючи його, оці ось наші українські колти. Ось, до речі, є у мене фотографія цих прикрас!

Гавриленко запхав руку в кишеню і витягнув складений вчетверо папірець, розгорнув його і показав роздруковані в кольорі ті колти, які я вже бачила і тримала в руках. Все товариство, наче заворожене, дивилося на його маніпуляції з папірцем, коли він його розгортав і демонстрував фото.

- Ось, можете подивитися ближче, - Гавриленко тицьнув папірець Олі, і вона почала розглядати картинку, начебто теж досі не бачила цих прикрас.

Потім вона передала фотографію Сергію, і всі почали передавати один одному і розглядати прикраси.

- Так от, повернемося до нашого колекціонера, - кахикнув капітан Гавриленко. - Він побачив їх і вкрай захотів мати ці колти у своїй приватній колекції. Почав він наводити довідки і вийшов на одну людину в Україні, яка погодилася ці колти йому доставити за дуже велику і кругленьку суму. Але я хочу зауважити, що цей колекціонер був не з України, а з-за кордону. Та це неважливо. Його ім'я нічого вам не скаже. Адже багато таких колекціонерів по світу, дуже специфічних людей, які хочуть бачити красиве тільки самі і не діляться із людьми. Отож, знайшов він цю людину, яка йому пообіцяла допомогти. А ця людина, у свою чергу, знайшла виконавця, який теж за дуже кругленьку суму, а також під тиском деякого шантажу, - зиркнув Гавриленко на Володимира, - погодився викрасти ці колти із музею. Адже це так, Володимире, вас шантажували?

- Так, - кивнув чоловік, смикнувшись. - Ви ж уже все знаєте... Я засвітився під час однієї серйозної махінації. І мене притиснули...

Гавриленко схвально кивнув, наче підтвердивши свої здогадки, і продовжив далі: 

- Можливо, шановні, ви й читали про це в Інтернеті або в газетах, чи чули по телебаченню, про музейне пограбування. Воно відбулося вночі, світло було тоді планово вимкнено у всьому районі, про що знав грабіжник. Під час цього вимкнення грабіжник знешкодив охоронців, а саме - приспав їх, прокрався до музею, розбив вітрину пожежним молотком і викрав ці колти. З ними забрав і кілька золотих монет, які поряд лежали. А потім раптово зник. Проте злочинець не знав, що коли основну сигналізацію було вимкнено, то спрацювала тоді ще окрема, автономна сигналізація, яка була підведена тільки до цієї вітрини. Вона ж спрацювала миттєво. Охоронна фірма, яка займалася цим, одразу ж виїхала на виклик. Проте грабіжника там вже не було. Поруч із музеєм стояв його автомобіль, і чоловік поїхав геть. Хлопці кинулися в погоню, бо швидко зорієнтувалися, зрозуміли, що грабіжник - це саме той, хто миттєво летить на автомобілі, мало не врізавшись в їхнє авто. Машину без розпізнавальних знаків було знайдено біля однієї з автостанцій на околицях Києва, де наш грабіжник сів в електричку. Охоронці з охоронної фірми не встигли на ту саму електричку і сіли на наступну. Повідомили про інцидент поліції, ще наздоганяючи машину грабіжника. Але деякі мої колеги, гм, довго збираються і повільно реагують на термінові виклики, - Гавриленко зиркнув на нас і спитав. - Я ще вас не втомив?

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 65 66 67 ... 78
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Я за тебе (не) піду!, Ванда Трезор», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Я за тебе (не) піду!, Ванда Трезор» жанру - 💙 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Я за тебе (не) піду!, Ванда Трезор"