Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 67 68 69 ... 279
Перейти на сторінку:
це Рон лізе захищати якогось плюгавого пацана, навіть не родича? Раптом мій мозок пронизала неймовірна здогадка. Він вже не…

— Ти що, в нього закохався? — випалив я.

Чвертка розгублено блимав очима.

— Ти не думай, в цьому немає нічого ганебного. Ми живемо в цивілізованому суспільстві…

І тут лице в Рона стало таким, що будь-який чорний маг від досади би вдушився.

— Кретин!!! — випалив він, розвернувся і майже бігом попрямував до виходу з лекторію.

Він нервує, а хвороблива реакція на критику — це характерна ознака. Невже я вгадав? Ніби, ніяких таких схильностей за Чверткою раніше ніхто не помічав. Хоча, я, он, теж не надто схожий на кримінального злочинця. Та хай роблять одне з одним, що хочуть, вони ж дорослі люди! Вже залишаючи університет, я помітив Сема в компанії якихось другокурсників. Який він товариський… Коротун подивився на мене з деяким викликом, а я по-змовницьки підморгнув йому у відповідь. Здається, це налякало його до півсмерті.

На відміну від Рона, який так переймався моїм дозвіллям, мене його проблеми не хвилювали ні взагалі, ні до закінчення канікул зокрема. Я вже домовився про відпустку з Полаком (це було легко), залишилася найнеприємніша частина — ще один візит в НЗАМПІС.

Поліцейське управління напередодні свят виглядало… дивно. Хол дихав строгістю і майже космічною пусткою, при цьому на стійці чергового примостилася прикрашена блискучим дощиком ялинка-бонсай в масштабі один до ста. Від покращеного з допомогою білої магії рослини віяло сильним ароматом хвої. На начальственному поверсі нікого зі співробітників видно не було, але звідкись чітко вчувався дзвін бокалів. Цілком можливо, що в тому крилі, де знаходилися кабінети інспекторів і оперативників, ще кипіла робота, але я туди не пішов — навіщо псувати собі настрій? Вигляд зайнятих справою людей будить в мені нездорові рефлекси.

Зі своїм рапортом я вирішив спочатку заглянути до капітана Бера — хотілося переконатися, що текст складено вірно (він, принаймні, порадить, а не почне зразу знущатися). З незрозумілих причин, начальних редстонського «нагляду» сидів на четвертому поверсі управління, відведеному під всякий непрофільний персонал. Тут свято відчувалося сильніше — на вікнах блищала мішура, в повітрі тягнуло ароматами огіркового салату, свіжої випічки і ванілі. До потрібного кабінету я прийшов під зацікавлені погляди не виснажених роботою дамочок-бухгалтерів (скільки разів тут проходжу, вони завжди чай п’ють). Головне — робити вигляд, що жахливо зайнятий, пригадую, минулого разу мене спокусили пропозицією «тортика», потім ледве втік — озвірілим без мужиків тіткам було рішуче байдуже, чорний перед ними, білий, чи смугастий, головне що повнолітній. Нафіг, нафіг!

Капітан сприйняв мою появу доброзичливо, прибрав зі столу тарілочку з тортом, вивчив документ і постукав пальцем по шапці зі зверненням:

— До Сатала краще не ходи, він зараз страшний.

— Я думав, це для нього норма.

— Ти просто не знаєш, про що говориш. Оціни: ми петицію отримали, з вимогою знайти зниклого безвісти Лорана П’єро.

— О!

— О-го-го! Бос зараз відповідь складає, так, щоби не суперечила фактам і на правду була не надто подібною.

— Прокляття! — плакала тепер моя відпустка.

— Між іншим, офіційно твій начальник — я. Ти у редстонському відділі працюєш.

— І… Я можу поїхати?

— Додому на Свята? — прихильно поцікавився він, ставлячи свою візу в лівому верхньому куту кутку.

Я кивнув:

— До брата.

Капітан сповільнився, притискаючи папір рукою.

— Де він у тебе?

— Вчиться в Михандрові.

— Це ж не наш округ, так?

Я знову кивнув, хоча не так уже і впевнено.

— І навіть інший регіон… Нікуди не ходи, чекай мене тут, — капітан згріб мій рапорт зі столу і вийшов.

Я сидів і боровся з бажанням щезнути, не прощаючись. Перемогла цікавість — дуже хотілося знати, що ж він замислив. Капітан повернувся десь через півгодини, у руках у нього був стос листків і великий паперовий пакет. Судячи з виразного запаху коньяку, він уже встиг десь хильнути і, взагалі, непогано провів час.

— Відпустка відміняється! Поїдеш у відрядження.

— ???

— Ось наказ, ось завдання для виїзної роботи, ось інструкції для тамтешнього «нагляду». Підписую!

Я підозрілого переглянув папери:

— «Для вивчення досвіду роботи установ середньої і початкової освіти»?

Саме так. Врахуй, потім напишеш звіт.

Я застогнав.

— Нічо-нічо! Ти подумав, що буде з Саталом, якщо ти там щось втнеш, і раптом випливе твоє минуле?

— Не збирався я нічого…

— Ага, ага. З зомбі, як я зрозумів, ти теж нічого такого не збирався. Або так, або — сиди в місті.

Доки мені ще терпіти цей моральний терор? Нормальний чорний би уже давно підняв бунт. З іншого боку, якщо зараз піти скаржитися Саталові, то він мене може побити. Куди мені більше хочеться: у відпустку чи в лікарню? Зітхнувши, я поставив підписи. Капітан тим часом витрусив з пакета масу цікавих речей.

— Це тобі тимчасове посвідчення — повноважень ніяких не дає, але бажання задавати питання відбиває. Покажеш комусь із цивільних — запроторю в підвал. На тиждень!

Боже мій, яка строгість!

— Похідний набір екзорциста: маркери з крейдяною емульсією, сільничка, циркуль, компас, дзеркальні мітчики, набір свічок. І щоби повернув усе, що взяв, зрозумів? Даю лише тому, що інструкція.

Я охоче закивав — ну, розумію, свічки і дзеркала, а як він визначить, скільки емульсії лишилося в маркерах?

— Спецаптечка — еліксири. Ну, це ти знаєш! Синій — блокатор, зелений — відновлюючий засіб, червоний — стимулятор. Хочеш жити — не торкайся.

Гм. Вірно сказано.

— Останнє: амулет аварійного виклику, простіше — «манок». Натискаєш тут і тут, або відкушуєш ось цю пімпочку, що там зручніше, і найближчий відділ «нагляду» висилає команду швидкого реагування. І навіть не думай на предмет перевірити, як воно працює — за хибний виклик автоматично йде серйозний штраф.

Досадно, і навіть не скажеш, що воно само впало.

— Тепер інструктаж. Будеш лізти на неприємності, здам тебе Саталу, і робіть одне з одним, що хочете!

Як це жорстоко. Невже він такий безсердечний. А на вигляд — така мила людина.

— Усе. Приємного відпочинку!

Я бадьоро підхопив свої речі і викотився в коридор — досить з мене начальників. Роботи було купа — здати за призначенням три закінчені учора доповіді, купити подарунків Лючикові, домовитися на звалищі про зберігання мотоцикла і викупати Макса — зомбі знову поїде зі мною, а сохне цей хутряний килимок довго.

Це була ще одна несподівана вигода від хороших стосунків з «наглядом»: позбавлені пієтету перед мертвяками чистильники зашили Максові шкуру, підстригли кігті і наклали на нашийник особливе закляття, яке стимулювало ріст шерсті на мертвому тілі. Плюсом було те, що хвилясті сіро-руді пасма заховали під собою усі характерні особливості зомбі, вийшов такий милий волохатий пудель-переросток. Недоліком такого маскування була необхідність регулярно розчісувати довгу шерсть, купати Макса в спеціальному консервуючому розчині

1 ... 67 68 69 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"