Книги Українською Мовою » 💙 Жіночий роман » Муза, Мар'яна Доля 📚 - Українською

Читати книгу - "Муза, Мар'яна Доля"

740
0
03.10.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Муза" автора Мар'яна Доля. Жанр книги: 💙 Жіночий роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 68 69 70 ... 82
Перейти на сторінку:
53

Для мене його слова стали несподіванкою. Але що я могла зробити? Плакати, погрожувати, просити, шантажувати? Це було зовсім не в моєму стилі. 

 — Ну що ж, — сказала я. — Допомогти тобі зібрати речі? Чи все-таки спочатку повечеряєш?

Мабуть, мій спокій розлютив його більше за будь-яку іншу можливу реакцію.

Він почав виказувати мені всі мої провини за вісім років подружнього життя. І те, що взяв мене з чужою ( так і сказав — чужою) дитиною, і те, що я не народила йому власного малюка, і що не реалізувала себе в професії, а сиділа вдома, як та квочка. Мовляв йому, відомому художникові, соромно мати таку недалеку дружину.

Мабуть, я й справді була недалекою. Я не вміла інтригувати, маніпулювати, прикидатися. Завжди казала все, що думаю — та більше хорошого, а коли думала щось погане про нього — то вважала за краще змовчати. Я зовсім не конфліктна людина, для мене дуже важким є сам процес сварки, з’ясування стосунків. Тому я воліла мовчати і приховувати своє невдоволення глибоко в душі.

Адже він теж був далеко не ідеальний. Залюблений у свою роботу, в свою творчість. Живопис був для нього свого роду наркотиком, психологічною залежністю. 

Добре пам’ятаю, як ми зібралися на відпочинок до Греції, придбали квитки, забронювали готель. І в останню ніч перед відльотом на Олега зійшло натхнення. Він почав писати нову картину, і я мала йому позувати. Я часто позувала, він казав, що в мене аристократична зовнішність. Я вже чула це… і потім ще почую, хоча б воліла мати зовсім непримітне й непривабливе обличчя. Можливо, моя зовнішність ( я не кажу “краса”, бо не вважаю себе такою вже вродливицею) зіграла зі мною кепський жарт, увесь час притягуючи в моє життя не тих чоловіків.

Але я трохи відволіклася… Цілісіньку ніч тоді мені довелося просидіти в одній позі, намагаючись з усіх сил утримувати на обличчі загадкову усмішку, як того вимагав мій чоловік. Під ранок у мене вже очі заплющувалися і здавалося, зовсім скоро я впаду і зомлію. А він був свіжий і бадьорий, і коли я сказала, що пора збиратися в аеропорт, він щиро здивувався:

 — Але ж мені треба завершити картину!

 — Допишеш, як ми повернемося, — сказала я. — Або візьми її з собою…

 — Ти що? — прямо-таки закричав Олег ( у нього останнім часом траплялися приступи гніву ні з того, ні з сього, коли він чіплявся до будь-якої дрібниці). — Там же буде зовсім інше світло! І не можна її транспортувати, фарба ще не висохла! Ми залишаємося!

 — Але ж гроші заплачені… Ми так мріяли про цю відпустку…

 — До дідька гроші! Мені моя творчість важливіша за якусь там відпустку! 

 — Тоді ми з Яриком поїдемо самі, — спокійно сказала я. — А ти залишайся і твори.

 Він дивився на мене так, немов я сказала якусь геть несусвітню річ.

 — А хто мені позуватиме?  — запитав тихо, розгублено.  — Як же я без тебе, без своєї музи? Хто мені варитиме каву? Як ти будеш відпочивати, коли знатимеш, що я тут сам голодую?

І ми з сином теж нікуди не поїхали. Ярослав тоді плакав у своїй кімнаті, він так мріяв про цю поїздку. Дуже любив море, а ще якраз тоді прочитав міфи Давньої Греції і хотів побачити цю країну на власні очі. І як ти поясниш семирічній дитині, що ми не поїхали до моря через те, що його тато  — схиблений на власній творчості егоїст?

Я просто сказала, що захворіла, так би мовити, викликала вогонь на себе.

Ярик тоді ображався днів три, а потім усе забув. Я ж, як виявилося, і досі чудово пам’ятала те відчуття безпорадної злості і образи на те, що мене не люблять і на мою думку не зважають. 

Що ж, чому тепер маю дивуватися, що він знайшов іншу жінку? Та ще й, як виявилося, я сама в тому винна. Бо “не росла”, “не вдосконалювалася”, “не відповідала його іміджу”...

І дитину йому не народила...

Він не раз говорив, що хотів би мати сина або доньку, і я навіть ходила до лікарні, здала всі необхідні аналізи, гінеколог сказав, що я повністю здорова.

 - Але чому мені не вдається завагітніти? - спитала тоді я.

 - Не завжди у цьому вина жінки, - похитав головою лікар. - Нехай ваш чоловік теж пройде обстеження.

Але Олег зіслався на невідкладні справи і до клініки не пішов. Пробурчав, що то все дурниці, з ним усе гаразд, на здоров'я не скаржиться.

Мені здавалося, він незабаром і забув про свою ідею з народженням дитини.

Аж поки не з'ясувалося, що це одна з головних причин, чому він вирішив зі мною розлучитися...

***

 — Картини теж забереш? — спитала я, коли він, із спакованою валізою, уже прямував до виходу. 

Все-таки, він не заїкнувся, що забере у нас квартиру, хоча купував її за власні кошти. Зробив такий шляхетний жест — поки живіть, а там буде видно.

Втім, гроші у нього водилися, міг без проблем придбати нове житло. 

Олег на мить зупинився, обвів поглядом стіни, де висіли його роботи.

 — Хай поки залишаються тут, — дозволив.

Ну так, певно, його новій пасії було б неприємно бачити мої портрети....

— Нічого, — сказала я. — Тепер у тебе буде нова модель для картин.

Він знову психонув.

 — Це не твоя справа! Скажи спасибі, що не виганяю тебе з квартири і даю гроші на навчання твого сина! 

 — Тату? — почувся тихий голос з коридору. — Ти куди?

Ярик стояв біля відчинених дверей своєї кімнати і переводив здивований погляд з мене на Олега. Мабуть, ми занадто голосно розмовляли, і він почув частину нашого діалогу.

 — Ярику, ти вже дорослий, і повинен зрозуміти, — сказав Олег, дивлячись кудись за спину хлопця. — Ми з твоєю мамою вирішили розлучитися. Таке трапляється у житті.

 — Але чому? — Ярик завжди намагався докопатися до суті. Там, де інша дитина відразу заллється слізьми чи заб’ється в істериці, він неодмінно почне виясняти глибинну причину кожного явища. Можливо, це в нього було свого роду захисною реакцією від різних життєвих випробувань.

 — Просто так, — сказав Олег.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 68 69 70 ... 82
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Муза, Мар'яна Доля», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Муза, Мар'яна Доля"