Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Будні феодала - 2, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Будні феодала - 2, Олег Говда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Будні феодала - 2" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 70 71 72 ... 89
Перейти на сторінку:
Розділ 34

Жебрак трохи упирався, але все ж таки особливо не чинив опір, не хотів злити воїнів. Втім, ті й не дуже злилися. Кого-кого, а жебраків і калік зараз вистачало. Війна стільки людей зняла з нажитих місць і відправила на пошуки кращої долі... або хоча б спокійного життя, що, здавалося, почався Великий біблійський вихід... як свого часу вибиралися з Та-Кемету іудеї. І увесь світ став на ноги чи сів на вози і з того часу не може знайти ні спокою, ні притулку.

Якщо поблизу табору свеїв, народу було не надто багато — шведи хапали всіх, хто підвернеться, і відправляли на земляні роботи — то чим далі ми від'їжджали від Ченстохови, тим частіше траплялися на очі самотні подорожні або невеликі групки, що побачивши військовий загін, одразу кинулися навтьоки.

Цей втекти не встиг. І помітили його раніше, ніж він встиг збагнути — що зацікавив когось. Та й нам набридло рухатися без будь-якої інформації.

Старий так нагадував зовнішнім виглядом давнього жебрака зі мого сну, що я навіть здригнувся і крадькома вщипнув себе.

Втім, мара одразу ж і розвіялася.

Незважаючи на загальну схожість у зовнішньому вигляді —крізь дірки і бруд старого замизканого лахміття, виразно проглядало цілком, умовно звичайно, чисте, доглянуте тіло. До того ж, цей був набагато молодший — від сили років сорока-сорока п'яти та й статурою далекий від виснаження. А по-друге, — я його упізнав. Та й хто помилився б? Така характерна прикмета, як дірка у чолі, навряд чи зустрічається частіше, ніж один раз на багато тисяч.

— Доброї днини, пане Заглоба! Яким вітром вас сюди завіяло? І куди здуло по дорозі панський одяг? Я вже не питаю про коня та шаблю.

— Стонадцять чортів мені в печінку, якщо це не пан Антоній власною персоною! — просяяв усім замурзаним обличчям старий шляхтич і вже зовсім поліз був цілуватися, але гучне, несхвальне погмикування тілоохоронців змусило його відмовитися від цієї ідеї. — Який я безмежно радий, що зустрів вас! — шляхтич широко змахнув руками, показуючи, наскільки саме радий, і тут же діловито спитав. — А чи не знайдеться у вас, пане Антонію, чим горло промочити? А то в горлі, як у мандрівника в Аравійській пустелі, на сороковий день після того, як за його спиною зник останній оазис.

— Звісно… — я подав знак воїнам, і ті відійшли вбік, а Заглобі простягнув флягу.

— Нехай буде з вами благодать Господня! — радісно заволав той, ухопив флягу, відкоркував і жадібно припав до шийки. Зробив ковток, другий… і радість на його обличчі спершу змінилася подивом, а потім залила фарба гніву.

— Тьху! Тьху! — шляхтич обурено сплюнув під ноги і гидливо обтер рота. — Це що?

— Вода… — подумки посміхнувся я, зберігаючи найневинніший вираз. — Чиста. Джерельна. І години не минуло, як набирали.

— Вода?! — заволав старий шляхтич. — Вода?! Це образа, вацьпане! Найпідліша і безчесна! Зараз же рубатись до крові!

Він кілька разів безрезультатно мазнув долонею по тому місцю, де мав знаходитися ефес шаблі, і трохи охолов.

— Навіщо так репетувати, пане Яне? — підійшов до нас литвин у супроводі Яна Шпичковського. Обидва приятелі виглядали не найкращим чином і, напевно, відчували дискомфорт у голові. Чому й зреагували на галас. — Ріжуть тебе, чи що? Пам'ятається, ти в Кракові розповідав, що коли у Стамбулі з тебе шкіру живцем здирали, то ти навіть не стогнав.

— Ааа! — закричав ще голосніше Заглоба. — І ти тут, Зірвиштанець!

— Зірвиглавець.

— Із Псячих кишок!

— З Мишекишок.

— Один чорт! Теж моєї смерті хочеш?!

— Гидко слухати... — звично відмахнувся Підкуйп’ята. — Тримай пан Ян... — Лонгінус простяг шляхтичу, що розбушувався, свою флягу. — Тут трохи вина лишилося. Менше половини. Але горло промочити вистачить.

Заглоба підозріло принюхався до частування, але вже після другого вдиху обличчя його розпогодилося, а вуса самі піднялися сторчма, як у мурашки.

— Спаси тебе Господь, добра людино! — знову закричав він, одним дужим ковтком осушуючи флягу. — Ні! Брешуть! Як є брешуть підлі люди, стверджуючи, що на Литві немає щедрих людей, а всі як один скупердяї. Я перший свідчитиму, що це брехня!

— Заради Бога, пане, не так голосно… — схопився за голову Шпичковський. — У пана голос, як Єрихонські труби. Того й гляди, якісь стіни впадуть. А ми занадто близько до Ченстохова. Пане ж, я сподіваюся, ти не бажає зруйнувати монастир Матері Божої?

— А заразом накликати роз'їзд рейтарів… — додав новгородець.

— Що?! — знову почав шукати шаблю Заглоба, щоправда, значно знизивши голос. — Пан, може, вважає мене боягузом. Якого може налякати якийсь швед? Пан бачить цю дірку в голові? — шляхтич тицьнув себе в лоба. — Бачиш дірку? Досить буде, якщо скажу, що її мені євнухи в сералі тамтешнього паші пробили.

— А казав, що куля розбійницька! — нагадав Лонгінус.

— Говорив? Правду казав! Кожен турчин — розбійник. Господь не дасть збрехати! — Знайшовся Заглоба. — Тож не вродився ще лотр, здатний злякати Яна Заглобу! І якщо є на світі щось, здатне привести мене в тремтіння, так це звістка, що в обозі закінчилися вино, мед та горілка!

— Не скінчились, пане! — засміявся я. — Тримай, — простяг шляхтичу іншу флягу. Ту саму, що дісталася мені від чарівника-пасічника. — Не сумнівайся. Мед. Натуральний. Десятилітньої витримки.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 70 71 72 ... 89
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Будні феодала - 2, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Будні феодала - 2, Олег Говда"