Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

844
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 70 71 72 ... 293
Перейти на сторінку:
я за цей час маю добре загартування у боротьбі за життя. І ти борись, і живи, і жди, що ми скоро будемо разом. Нічого страшного немає – скрізь можна жити, і скрізь є люди, і скрізь можна приносити користь, і на всій території нашого Союзу можна найти працю, що піде на користь побудові соціалізму. А там, де ти зараз, то ще більше потрібно культурних сил і ще більше можна зробити цінного і потрібного. Єдине, що мене турбує, це те, що ти не зможеш перенести того клімату. Коли приїдеш на постійне місце, то довідайся, як з побаченням, щоб я змогла ще до того, як закінчиться навігація, приїхати до тебе. І напиши вже звідти, яку тобі потрібно посилку, бо я не знаю, чи зараз тебе застане вона, коли я пришлю її в Котлас.

Чула я від людей, що багато тих, що поїхали туди, не хотять повертатися з тих країв. Може й справді там добре жити, і ми з тобою отаборимося на далекій півночі. А саме голівне – не падай духом і вір мені, що вся моя надія – це ти, і що я тільки про те й думаю, якби бути разом з тобою. Дітей я догляну, й ти не турбуйся за це й не суши себе думкою за це. Люди бувають у гірших умовах і то живуть. Все пройде як «с белых яблонь дым». А ми з тобою будемо ще разом сміятися, радіти і приносити користь на побудову соціалізму. Бережи своє життя і будь спокійний. Нічого немає гіршого, коли людина втрачає надію, а я її не втрачаю, і ти теж не губи її. Час покаже, як і що. Не суши себе, не втрачай доброго настрою і будь певен, що все піде на добре.

Цілуємо тебе всі, і любимо, і віримо, що все «образується» як ти сам кажеш.

Діти тебе цілують і будуть писати. Катя, Вася, Маруся, Анна Дмитрівна і всі, хто тебе не забув, вітають і цілують тебе.

Буду з тремтінням ждати від тебе листів, бо кожен твій лист буде для мене великою радістю. А ти пиши часто, то може хоч частина твоїх листів буде доходити до мене. Коли переїду кудись, то напишу тобі, або телеграфуватиму «блискавкою». Думаю залишити собі найпотрібніше з речей, а решту все продам, бо речі тільки зв’язують людину по руках. Живемо ми зараз непогано, бо я продала трельяж за 1700 кар. і можу перший час жити спокійно, а далі буде видно. Я думаю, що працювати я з осені вже буду, є для цього певні підстави, і тоді мені море по коліно. А ти не турбуйся ні за нас, ні за себе, адже і на Землі Франца Йосифа живуть люди й їхати звідти не хочуть, а ти ще й не так далеко. Саме голівне – добрий настрій, і здоров’я своє бережи, а решта нічого. Не думай, що я тебе можу загубити з поля зору, коли виїду з Харкова; я все зроблю, щоб тримати з тобою зв’язок. А це дуже легко, коли ти будеш писати на адресу тітки; там мені завжди листи будуть передавати. Вона й зараз мене не кидає і підтримує в моєму горі. Вона тебе цілує і вітає. Листи писатиму тобі часто, щоб хоч якийсь та дійшов до тебе.

Як твоя робота над упорядкуванням архіву, що ти писав мені. Як би я хотіла тобі в цій роботі допомагати. Думаю, що коли б я була з тобою та з своєю машинкою, то ми б могли там багато принести користі. Турбуюся, що там погане приміщення у тебе, щоб ти не застудився. Як ти їхав? Я ходила на вокзал проводжати тебе, але не бачила, коли ти виїхав.

Ну, та нічого, якось воно все буде, і це можна пережити, аби було здоров’я, тоді все буде добре. Ми всі тебе любимо і хочемо до тебе. Все якось та буде. Напиши в Москву заяву і листа до т. Горького, може, що поможе, а я, коли поїду туди, то теж піду і буду стукати в усі двері – десь та достукаюсь. Поки надію я не гублю і стараюся потроху клацати на машинці, може воно згодиться колись мені на далекій півночі. Ти не думай, що я так собі пишу, що хочу до тебе переїхати. Це цілком серйозно у мене на думці, хоча мені не радять, бо всі кажуть, що довго ти там не будеш. Я думаю, що воно таки й справді так, бо багато випадків було, що перекидають людей через дуже невеликий час кудись в інше місце. Може до зими я ще встигну що-небудь зробити для тебе й, можливо, що ти там зимувати не будеш. Тільки не падай духом, все в житті буває, все можна пережити, все можна перетерпіти і все це потрібно для збагачення фантазії в твоїй літературній праці. Адже ж їдуть люди на північ в мандрівки, щоб там працювати, витрачають на те великі гроші, а тебе самі послали, тільки пиши.

Цілую, люблю і жду листів. Пиши, мій рідний, любий.

Твоя Варя і дітвора.

Лист Маслюченко В. О. до Остапа Вишні

23 квітня 1934 р.

Харків. 23/ІV 1934 г.

Дорогой наш папулька!

Мы все живы и здоровы. Получили твоих две открытки и письмо от 10/IV, а открытки от 13/IV и 16/IV. Я тебе послала письмо и телеграмму-молнию. В письме я тебе писала, что мне придется выехать из Харькова в скором времени. Думаю, что первое время я буду жить в Белгороде, а пока все письма и телеграммы направляй к тете Юле на ее имя, где я их буду получать всегда.

Так сложились обстоятельства, что мне нужно выехать из Харькова. Ты не волнуйся, все не так страшно, как тебе может показаться на первый взгляд. Думаю на днях выехать в Москву по твоему делу. Мне кажется, что я как-то да устрою твой переход в другое место. Буду у т. Горького и может быть сделаю, что возможно. Единственно, что я очень тебя прошу, так это поменьше волноваться и быть, как можно спокойнее, а все остальное уладится как-нибудь.

У меня настроение бодрое и я верю, что Сов[етская] власть не может быть такой суровой по отношению к тебе. Пока у нас все по-старому. Все, о ком ты спрашиваешь в открытке от 16/IV, еще в Харькове и, очевидно, на днях с ними будет решено как-то, тогда я тебе напишу. Ты не волнуйся, что от меня может не быть письма, но это не от меня будет зависеть, так как из твоих писем я получила только одно и две открытки, а остальные ко мне еще не дошли. Все мы живы и здоровы, деньги у нас есть на

1 ... 70 71 72 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"