Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Снігопад, Ніл Стівенсон 📚 - Українською

Читати книгу - "Снігопад, Ніл Стівенсон"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Снігопад" автора Ніл Стівенсон. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 73 74 75 ... 134
Перейти на сторінку:
— тьмяно-синявий асфальт, тобто, висловлюючись мовою псевдокольорового зображення, холодна поверхня. Позаду — нерівний обрій химерної імпровізованої загорожі; це одна з технологій, до яких особливо здібні галайбалаї. Y. Т. чхати на всі бар’єри, вона обійшла їх, збила з пантелику, просто впала з небес посеред табору, ніби «Стелс» із комплексом меншовартості. А коли ти потрапляєш до самого табору, люди тебе не помічають, їм на тебе плювати. Хтось її бачить, проводжає поглядом, поки вона котиться повз, але їх це геть не насторожує. Сюди, мабуть, приїздить чимало кур’єрів — махнутих, довірливих кур’єрів, які п’ють «Кулейд», і ці люди недостатньо тямущі, щоб відрізнити Y. Т. від такого стада. І добре, що вона поки не вирізняється, хіба вони захочуть перевірити примочки на її дошці.

Багаття дають достатньо звичайного видимого світла, щоб у ньому було видно те, що насправді тут відбувається: сходини групки недоумкуватих пластунів, джемборі без уніформи чи бодай сліду гігієни. Інфрачервоний спектр накладається на видимий, тому вона бачить і розмиті примарні червоні пики, що виринають із тіней там, де неозброєне око бачить лише темряву. Нове Забрало коштувало їй левову частку грошей, зароблених на останній мафіозній справі з наркотою, — коли мама Y. Т. просила її знайти якийсь підробіток, то стопудово мала на увазі саме це.

Декого з людей, що були тут минулого разу, більше не видно, але є дехто, кого вона не впізнає. На декотрих реально гамівні сорочки з липучками — це модне рішення для тих, хто зовсім не може себе контролювати, а годен тільки качатися по землі та битися в конвульсіях. Є ще кілька їбанашок, але вони не в такому критичному стані, звичайні дауни, типовий непотріб, який часто можна зустріти в «Проспись-і-котись».

— О, дивіться! — вигукує хтось. — Та це ж наша подружка, кур’єрка! Ласкаво просимо, подруго!

Рідкий кастет Y. Т. розчохлений, напоготові, добре збовтаний — готовий до використання. Навколо зап’ясть старомодні високовольтні браслети — якщо хтось надумає вхопити за руку. В рукаві заховано шокер-приголомшувач. Волини зараз носять лише тупі відсталі старпери — волини справцьовують не відразу (доводиться чекати, поки жертва стече кров’ю), але, на диво, доволі часто вбивають, а якщо прикладешся до когось шокером, тебе не пов’яжуть. Принаймні, так запевняє реклама.

Тобто насправді вона не почувається вразливою — нічого подібного, але було б непогано вже й вибрати ціль, тож вона підтримує належну швидкість, аж поки помічає достатньо приязну з виду жінку — голомозу кралю в порваній підробці від «Шанель» — і повертає до неї.

— Подруго, давай відійдемо в лісок, — пропонує Y. Т. — Хочу поговорити про те, що відбувається із залишками твоїх мізків.

Жінка посміхається, спинається на ноги з добродушною незграбністю радісної даунки.

— Я люблю про це говорити, — повідомляє вона. — Бо я в це вірю.

Y. Т. не зупиняється на зайву балаканину, просто хапає жінку за руку і тягне за собою в посадку вутлих маленьких дерев, далі від дороги. Вона не бачить в інфрачервоному спектрі ніяких рожевих пик, тож там має бути безпечно, але є пара типів позаду, вони чалапають слідом, на неї зовсім і не дивляться, ніби раптом вирішили, що зараз, серед ночі, їм саме час піти прогулятися лісом. Один із них — Верховний Жрець.

Жінці на вигляд років двадцять п’ять, вона довготелеса й жилава, мила, але не вродлива, певно, була енергійною, хоч і не надто ефективною нападницею шкільної баскетбольної команди Y. Т. саджає її на камінь посеред суцільної темряви.

— Ти взагалі уявляєш, де ти? — цікавиться Y. Т.

— У парку, — пояснює жінка. — З друзями. Вони допомагають мені нести Слово.

— Як ти тут опинилися?

— З «Ентерпрайза». Ми там вчимося.

— Ти маєш на увазі Пліт? Пліт «Ентерпрайза»? Ви всі звідти?

— Я не знаю, звідки ми, — каже жінка. — Іноді буває так важко згадати. Але це не має значення.

— Де ви були раніше? Ви ж не виросли на Плоту, правильно?

— Я була системною програмісткою в «Системах ТриВерс» у Маунтін-В’ю, в Каліфорнії, — відповіла жінка, зненацька видавши цю репліку чистою англійською без жодного акценту.

— То як тебе занесло на Пліт?

— Не знаю. Старе життя закінчилось. Нове життя почалося. Тепер я тут. — Знову белькотіння.

— Який твій останній спогад перед кінцем старого життя?

— Я працювала допізна. Були проблеми з комп’ютером.

— І все? Це остання нормальна подія?

— Система впала. Я побачила статику. А тоді мені стало дуже зле. Я пішла в лікарню. А вже в лікарні зустріла чоловіка, який мені все пояснив. Він пояснив, що я була омита кров’ю. Що тепер я належу Слову. І раптом це все набуло сенсу. І я вирішила піти на Пліт.

— Ти вирішила чи хтось вирішив за тебе?

— Я сама захотіла. Тож туди ми й пішли.

— Хто ще був з тобою?

— Такі ж люди.

— В якому сенсі — такі ж?

— Усі програмісти. Як я. Хто побачив Слово.

— Усі побачили його в себе на комп’ютері?

— Так. Іноді на ТБ.

— Що ти робила на Плоту?

Жінка закочує рукав пошарпаного світшота, демонструючи подзьобану голками руку.

— Ти вживала наркотики?

— Ні. Ми здавали кров.

— З вас викачували кров?

— Так. Іноді ми писали якісь програми. Але тільки дехто з нас.

— Скільки часу ти там пробула?

— Я не знаю. Сюди нас перевозять, коли вени вже перестають працювати. І тоді ми просто допомагаємо поширювати Слово — носимо вантажі, будуємо барикади. Але насправді ми не дуже багато працюємо. Переважно співаємо, молимось і розповідаємо іншим про Слово.

— Ти не хочеш піти звідси? Я можу тебе витягти.

— Ні, — відмовляється жінка. — Я ще ніколи не була такою щасливою.

— Як ти можеш таке казати? Ти була сильна хакерка, а зараз, пробач за відверість, ти просто наркота.

— Усе добре, я не ображаюсь. Я не була щасливою, коли займалась хакерством. Я ніколи не думала про важливі речі. Про Бога. Про Небеса. Про духовні речі. Про таке важко думати в Америці. Ти просто відкладаєш їх убік. Але ж це направду важливі речі — не програмування чи заробляння грошей. І зараз я ні про що інше не думаю.

Y. Т. всю розмову поглядала на Верховного Жерця та його приятеля, вони підходили все ближче і ближче,

1 ... 73 74 75 ... 134
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Снігопад, Ніл Стівенсон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Снігопад, Ніл Стівенсон"