Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу 📚 - Українською

Читати книгу - "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі" автора Рейчел Меддоу. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 78 79 80 ... 134
Перейти на сторінку:
сказав Путін перед тим, як пришпилити на лацкан Рекса симпатичну новеньку медальку. В листопаді 2013-го Путін навіть подарував традиційну маленьку лаковану шкатулочку ексцентричному американському бізнесмену, який того року привіз у Москву шоу «Міс Всесвіт». Кому це могло зашкодити? Цей чувак Трамп може стати в нагоді.

Відповідно до того, як наближалася церемонія відкриття Ігор у Сочі, російський, обраний на третій термін, президент, здається, все більше схилявся до того, щоб вийти на світову сцену в ролі гостинного господаря. Фактично постати майже великодушним. Приблизно за шість тижнів до початку Ігор уряд Путіна зробив неочікувану заяву. Він вирішив звільнити з тюрми хуліганок-святотатців «Пуссі Райот». Кілька днів після того новопомилуваний Міхаіл Ходорковскій ступив на борт літака до Німеччини — уперше за останні десять років перед чоловіком зблиснуло нове світло свободи. Давнє клопотання колишнього боса «ЮКОСа» про звільнення з в’язниці Путін задовольнив всього за кілька днів до Різдва. «Він вчинив дуже серйозний злочин, але й відбув за нього серйозне покарання», — пояснив речник Кремля рішення щодо Ходорковского. Речник також заявив, і це було почасти смішно, що президент Путін діяв «з міркувань людяності».

Скидалося на те, що тотально великодушна атмосфера людяності також спрацювала. На момент відкриття Ігор у Сочі 7 лютого 2014 року Путін, здавалося, невиразно, але був задоволений своїм становищем у світі. Великі цабе із західних урядів могли триматися осторонь від Ігор у Сочі, якщо такий їхній вибір; це тільки звільнило місце на сцені для Путіна. Зимова Олімпіада 2014 була тріумфом, як його собі уявляла Росія. По-перше, путінські сили безпеки подбали, щоб під час Ігор не відбулося жодного інциденту. Над головами ширяли озброєні камерами відеонагляду дрони; Чорне море поблизу контролювалося воєнними кораблями; зенітні ракетні комплекси перебували у повній бойовій готовності; 100 тисяч солдатів і поліцейських здійснювали нагляд щільно по периметру. Терористичні атаки, яких так боялися — з боку чеченців, грузинів чи ІГІЛ — не відбулися. Росія вийшла неабияким переможцем на різних дорогих, профінансованих її платниками податків, спортивних майданчиках. Співвітчизники Путіна домінували у гламурних змаганнях з фігурного катання, вони залишили вдома переважну більшість медалей, зокрема золотих. Допінгові скандали й безцеремонне позбавлення нагород почнеться пізніше, але короткочасна слава загалом була чудова.

Єдине, що вибило президента Путіна із сідла, сталося в останні дні сочинської олімпіади, далеченько від спортивних арен, на головному майдані Києва в Україні. Багаторічна своя людина Путіна в Україні, президент Віктор Янукович втрачав контроль. Напружене тримісячне протистояння між протестувальниками, які відстоювали демократію, і озброєними силами безпеки Януковича перейшло від стадії кидання каміння й поодиноких снайперських пострілів до кривавого сорокавосьмигодинного бенкету насилля. На вечір 20 лютого 2014 року — дня, коли канадійки громили в Сочі у фіналі змагання з кьорлінгу шведок — на вулицях поблизу київського Майдану Незалежності загинуло понад сто осіб. Ще сотні отримали поранення. Чимало загиблих були застрелені з дахів будинків снайперами Януковича. Частина міста була охоплена полум’ям, і розгнівані українці, здавалося, готові були штурмувати забарикадовану шеренгами охоронців адміністрацію президента Януковича. Тріумф Путіна в Сочі раптово залило українською кров’ю. І багатоголосим засудженням Заходу.

Спочатку, допоки дипломати з Німеччини, Франції й Польщі кинулися в Київ, щоб знайти хоч якийсь прийнятний вихід із катастрофи, що набирала обертів, російський президент мовчав. Коли український президент подзвонив Путіну, щоб пояснити, яку угоду збирався укласти з міжнародними посланниками, Путін сприйняв це за остаточну капітуляцію. Янукович був готовий оголосити нові вибори, а сам тим часом піти у відставку. Він навіть був готовий наказати своїм службам безпеки (включно зі снайперами) відступити.

Путін майже опудився.

Російський президент був певен, що увесь цей протест у Києві збурили й підживлюють Сполучені Штати. Таке кремлівське партійне бачення добряче вкоренилося в російському уряді і навіть серед деяких русофілів на Заході. «Уряд США, зокрема [помічниця державного секретаря] Вікторія Нуланд, яка також перебуває у тісних зв’язках з місіс Клітон. Ви говорите про вплив на тамтешні демократичні процеси, — все ще повторював Картер Пейдж через чотири роки після подій. — Вона була на вулицях під час цієї великої революції, підтримуючи протестувальників, революціонерів. Роздаючи їм печиво. Із цього й почався цей величезний хаос у країні». Печиво розпочало цей хаос?

Питання американської участі стало першим і центральним питанням кремлівських і російських служб безпеки: чи не адміністрація президента Обами ретельно організувала цю жорстоку бійню на Майдані з очевидною метою поставити Путіна в незручне становище у розпал його тріумфу в Сочі? Нічого не станеться, сказав Вова. Росія сердиться. Отож, її ставленик в Україні має також сердитися. Путін наказав Януковичу не відступатися. Він застеріг його: «Матимете анархію [якщо виявите слабкість]».

РОЗДІЛ 19

Найманцям слава!

Україна була барвистою, але потертою стрічкою на середині канату, який тривалий час, ще від Першої світової війни, перетягували між собою Росія і Захід. І через сто років після завершення війни жодна зі сторін не бажала відпустити свій край канату. Владімір Путін, наприклад, витратив чимало часу, грошей й енергії (енергії в прямому значенні цього слова) на утримання України у сфері російського впливу. Йому не хотілося, щоб усі ці зусилля пішли на марне. «Жоден російський лідер, — сказав якось параноїдально стурбований через «Пуссі Райот» Сєргєй Марков, — не хоче увійти в історію як той, хто втратив Україну».

На початку ХХ століття Україна хоча й була серед членів-засновників Союзу Радянських Соціалістичних Республік, але чинила опір. Серед громадян ніколи не згасало відчуття, що вони окрема й незалежна нація, і коли нарешті в 1991 році з’явився шанс, промислова 50-мільйонна країна без варіантів обрала незалежність. Того року дев’ять із десяти українців проголосували «за» на референдумі щодо незалежності, який змінив світ. Навіть у переважно російськомовних областях поблизу російського кордону, таких як Луганська, Донецька й Крим, виборці переважною більшістю обрали незалежність.

Три роки після того новий український уряд обміняв свій ядерний арсенал — на той час третій найбільший у світі після Сполучених Штатів і Росії — на «гарантії безпеки». Сполучені Штати, Велика Британія і Росія у грудні 1994 року підписали Будапештський меморандум. Україна передала свої сто сімдесят шість ракет великої дальності і майже дві тисячі ядерних боєголовок, в обмін на що решта великих ядерних держав погодилися поважати чинні кордони України і її суверенітет. І, можливо, навіть зробити для молодої демократичної держави трошки більше. Будучи незалежною і суверенною державою, колишня радянська соціалістична республіка потребувала допомоги. Захід скинувся на масштабну програму з допомоги. Бідна на гроші Росія пообіцяла те, що мала

1 ... 78 79 80 ... 134
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу» жанру - 💛 Публіцистика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу"