Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Будні феодала - 2, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Будні феодала - 2, Олег Говда"

169
0
07.05.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Будні феодала - 2" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 84 85 86 ... 89
Перейти на сторінку:
Розділ 41

Козаки ще тричі ходили на приступ, але з попереднім результатом. Щоразу кільком сміливцям вдавалося піднятися на стіни і навіть трохи потіснити захисників, але потім їх все одно скидали вниз.

Сонце, що сідало, сліпило очі, піт під панциром спливав струмком, руки і ноги гули від втоми, але те, що ворог не може здолати, надавало додаткових сил. А головне, — кулі більше не свистіли, можна було не ховатись при кожному залпі. І коли козаки відкочувалися назад, щоб перегрупуватися для чергової атаки, на стінах дзвеніло: «Слава!», а в уцілілих захисників наче сили подвоювалися...

І ось замість чергової атаки у козацькому таборі голосно забили литаври…

— Відступають… — втомлено видихнув Лонгінус Підкуйп’ята, що стояв неподалік мене. — Слава тобі, Господи. Відступають…

Козаки й справді йшли з-під стін.

— Невже все? — мовив я тихо, ні до кого не звертаючись. Але мені відповіли.

«Хочете вийти з бою? Так/Ні?»

Ух ти? Хіба так можна? Що ж ви раніше мовчали?

Я озирнувся. Неабияк пошматували нас козаки. На око важко оцінити ситуацію, але схоже, що не менше трьох десятків убитих, та й серед тих, хто вижив, майже всі поранені. Не важко, але все ж таки… Куди не глянь, на руках чи головах біліють свіжі пов'язки.

Але й козаки теж заплатили відповідну ціну — не менше як півсотні валяється під стінами. Та що мені їхні втрати, я про своїх людей мушу дбати. І якщо є можливість припинити кровопролиття.

— Так. Хочу вийти.

«Увага! Якщо ви залишите поле бою до закінчення битви, вам буде зараховано поразку. Ви втратите всі зароблені пукти досвіду. Ви втратите повагу «-2». Вам доведеться сплатити штраф у десять тисяч золотих. Богун і Золотаренко займуть Полісся. Ви підтверджуєте вихід? Так/Ні?»

«Ви що знущаєтесь?! — я мало не прокричав це вголос. — Гарне перемир'я. Ворог відступає, сили практично рівні, а я вважатимусь тим, що програв? Що за ідіот подібну нісенітницю вигадав? Ідіть у дупу з вашим виходом! Б'ємося далі. Нехай здаються козаки, а нам і так добре».

Знайшов з ким лаятись. Системі мої емоції до одного місця.

«Уточніть відповідь. Ви хочете вийти із бою? Так/Ні?»

«В задницю йдіть! Так зрозуміло? Ні, ні і ще раз ні!»

Система замовкла. Може, образилася. А може, просто відповідь прийняла.

От гади. Добре, що у відповідь закладено підтвердження. А якби вистачало першого «Так»? Брякнеш ось так, не розібравшись, а тобі бац! — програш, грошовий штраф і ще купу різних «радостей» на додачу. Трясця, матір вашу…

Подивився за мур: козаки зібралися в коло і щось обговорюють. Ну, нехай. Нам перепочинок теж не завадить.

Ближче за всіх Лонгінус Підкуйп’ята. Важко дихає, стоїть спершись на дворучний меч, похмурий погляд, довгі вислі вуса — чисто театральна маска Суму.

— Що, пане, не вийшло? — здогадуюсь про причину.

Шляхтич зітхає.

— Не вийшло, пане Антонію… Та й як? Вони ж по одному лізуть... Де трьох взяти?

— Ну, нічого, пане, не сумуй. Виконаєш ще свою обітницю. Не останній бій. Вистачить і на твій вік супостатів.

— Твої б, пане Антонію, слова та Господеві у вуха… — сумно відповідає той і сідає на поміст.

Трохи далі — Іридія. Начебто, ціла амазонка. Принаймні пов'язки не бачу.

Оглядаюся ретельніше… Цепеш поранений у руку, на щастя, ліву, так що битися далі може. Мамай… ну, що скажеш — характерник. Був увесь час попереду і хоч би подряпина яка. Сам перев'язує голову одному з черкесів. До речі, серед убитих еліти немає... Здебільшого новобранці та міліція. Воно і зрозуміло — у новиків і броня гірша, і досвіду обмаль. Ну, нічого. Після сьогоднішнього бою всі вцілілі стільки досвіду хапнуть, що, напевно, більшість, якщо не всіх, можна буде підвищити до гайдуків, а то й до городових козаків.

Федот Стрілець теж поранений. Але судячи з того, що ним опікується Оксана, а не Кирило — рана незначна. Повоює ще... А Кирила теж зачепило. Його Меліса перев'язує. Чути, як лікар лихословить крізь зуби. Це добре, значить, житиме… Ті, хто при смерті не блюзнірствують…

Ну, а мені, схоже, настав час думати про більш серйозне зміцнення села, ніж частокіл. Якщо вже є дарча, і не від воєводи, а за королівським підписом, значить треба перетворювати Полісся на справжню фортецю. Гроші є, а як і де людей набрати — досвід також є. До речі, я ж тепер власник двох сіл. Треба якось зазирнути в ті Кулички. І вирішити — розбудовувати його, чи селян одразу в Полісся переселяти.

Роздуми та плани перериває триразовий звук сурми.

Дивлюся за стіну і бачу як від козацького табору відокремлюються два вершники та прямують у наш бік. Один — у багатому одязі, сидить у сідлі поважно підперши бік рукою, другий — тримає в руках спис із прив'язаним до нього шматком білої матерії. Парламентери…

Ну що ж. Послухаємо. Людям перепочинок потрібний. А переговори — це час. Який працює на нас.

— Не стріляти! — командую про всяк випадок. Навряд чи в когось залишилися заряди, але мало що? Краще перестрахуватися. А то бахне котрийсь з дурного розуму, потім не відмиєшся від ганьби.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 84 85 86 ... 89
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Будні феодала - 2, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Будні феодала - 2, Олег Говда"