Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки 📚 - Українською

Читати книгу - "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки"

395
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки" автора В'ячеслав Васильченко. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 87 88 89 ... 133
Перейти на сторінку:
підсмажився на сонці. Або їхав уже після солярію…

Зимові Карпати. І Свідерський — модний гірськолижник. Знову компанії. Веселі щасливі люди. Життя склалося. І вони — хазяйнують у ньому. Ось «Бандерас» сам. Застиг у невисокому польоті над навколишньою засніженістю.

Театральні. Біля входу до «Костянтина» зимою, але без головного убору. У знайомому коричневому кожушку. Наступна фотографія — також біля входу: група молодих людей, а серед них — Свідерський, Душка і… «Беатріче»… А ось — щось, імовірно, шекспірівське. Свідерський — задумливий красень у жабо, душу якого шматують галактичного розмаху пристрасті. Ось у вишиванці. Мабуть, щось із Франка чи драматургів-корифеїв. Далі — вже сучасне. У легкій відкритій сорочці й світлих шортах… А він і справді красень. Але жодної фотки з Довгань чи Мірошник… Найдавніші фотографії датовані трьома роками тому. Значить, передають тільки київський період життя. Очевидно, він найкращий. А може, не хоче світити себе колишнього?

Далі — діловий щоденник у темно-зеленій палітурці з логотипом… Довганевого банку. Випадковий збіг чи Ольга подарувала? Друге — навряд. По-перше — Дарина говорила, що зміни з Ольгою почалися місяців зо два тому. Накинемо ще одного. А перший запис зроблено саме першого січня. Та й подарунок такий — явно не рівень для шикарної пані Довгань. Моветон. Ймовірно, випадковість… А раптом — у банку працює спільник? Чи, що швидше, спільниця? І спектакль з Ольгою запланували давно. Що ж, цілком може бути. Треба над цим подумати.

Вміст щоденника ще раз підкреслив дисциплінованість власника. З першого січня кожний день розписаний погодинно. Зустрічі, репетиції, спектаклі, концерти «ВВ» і Стінга, хокей («Сокіл» і збірна), футбол (кілька матчів внутрішнього чемпіонату й Ліга Європи), шашлики, Гідропарк, імена (Олег, Сидір, Микола, Саник…), прізвища (Панченко, Хлонь, Івановський, Чепур…). Знову ніяких слідів ні Ольги, ні Оксани. Далі, — ймовірно, — прізвиська: Міра, Сюся, Кобзик, Киця, Бося, Вовчиця… «Міра» — може, так Свідерський називав Оксану Мірошик? Але таких записів усього два. Чи й двох зустрічей достатньо? А решту — не обов’язково заносити до щоденника. Хоча — дисциплінованість стверджує протилежне… А от «Вовчиця»… Справді, таких записів сімнадцять. Починаються з другої половини червня. Остання — третього серпня…

Хто ж така ця загадкова Вовчиця, з якою Свідерський зустрічався (а чи зустрівся?) в той день, коли вбито Ольгу Довгань і після якого вже не бачили самого Антоніо? А якщо так: з Вовчицею зустрівся — і після цього зник. Тоді виходить, що треба шукати Вовчицю, яка й «загризла» чи «з’їла» Свідерського. Якийсь зв'язок із Ольгою Довгань усе ж таки… Якісь натяки… Там — вовк, тут — вовчиця… Вовки — вовчиці… Це щось знайоме. Занадто… Лисиця миттю згадав фотографії з місця злочину. Машина Ольги Довгань. Дівоче прізвище… «Вовча» аерографія… Це — Ольга. Непокірна-волелюбна-хижа Вовчиця. І Свідерський — її коханець. Актор із роллю вовкулаки. Який серйозно готувалася до її виконання. Вивчав історію перевертницва. Усе-таки щось спільне між ними існувало. Підсвідомо. Якісь глибинні зв’язки. Щось споріднювало. І останній дзвінок від нього. І сам він зник після вбивства. І його роль. І література на журнальному столику. Значить, 3 серпня — зустріч «Бандераса» з Ольгою Довгань. Фатальна зустріч. Після цього не стало банкірововї дружини й зник Свідерський. Чи не забагато вовків? Усе це або гра потойбічних сил, або добре спланована й виконувана вистава. Чого тут більше — поки сказати важко… Що ж, дуже багато збігів. Усіляких паралелей і перетинів. Ні, недаремно ми зайнялися цим актором-жиголо. Недаремно.

Після 4-го серпня у щоденнику розписані наперед репетиції, спектаклі, шашлики, Горенка, знову Гідропарк, дача Кулика, риболовля, кінний клуб, «Чайка». А зникати наш герой-коханець нікуди не збирався, раз так бурхливо розпланував життя. Проте довелося. Сам чи допомогли? Відповіді поки немає.

А що, коли Свідерський і справді хворів на лікантропію? Зустрівся з Ольгою в лісі (вовкові хотілося до лісу). Покохалися. Але зі Свідерським стається напад. І вовк накидається на жертву. Але… Де взявся справжній вовк, який і загриз молоду жінку. Якщо повестися на лікантропію й повірити в найнеможливіше, все одно лікантроп до кінця на вовка не перетворюється. Навіть при найбільшому бажанні. І його справжніх біологічних слідів залишити не може. Щось тут не так.

— Ну як? — повернув до реальності Сашко. — Знайшли що-небудь?

— Дещо, — відповів сухо. — Менше, ніж хотілося, але більше, ніж нічого.

— Що ж ви мозок міліціонерові не бережете? — удавано образився «хлопець» Кодаковського. — Він же закипіти може від таких головоломок.

Та за мить обличчя Сашка напружилось:

— Ви чули?

— Що? — не зрозумів Богдан.

— До замка вставили ключа.

Офіцер відштовхнув професора в куток, вихопив пістолета й прикипів до стіни. Лисиця заховався за шафою.

Секундою пізніше справді клацнув замок, відчинилися двері й до квартири зайшло шаркання.

«Старий або хворий, — подумав. — Або два в одному. Чи такий майстер ходи. А може, хворий лікантроп Свідерський? Нарешті приповз до свого лігвища?»

Шаркання в супроводі мажорного мугикання під ніс, із якого ледь чутно виринало «Хрещатик… Хрещатик», рушило на кухню. Почувся цокіт чашки, шум води і знову цокіт.

— О, — пролунав старечий чоловічий голос, — не зрозумів? А де ж гроші? Нічого ж собі, сюрпризик. Дефолт.

Тим часом Сашко акуратно прошмигнув у коридор і вмить опинився перед вхідними дверима. Натиснув на дзвінок.

— Кого це ще лиха година принесла? — пробурчав, знову зашаркавши, «незваний гість».

— Ви чого це двері не замикаєте? — владно запитав міліціонер і,

1 ... 87 88 89 ... 133
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки"