Читати книгу - "Гордівниця Злата"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Змія опинилася урівень з обличчям Віщунки й, розмірено розгойдуючись з боку в бік, не мигаючи уп’ялася в господарку. Віщунка в чеканні дивилася в холодні очка. Навіть їй зміїний погляд лоскотав нерви. Яку ж владу він повинен мати над простими смертними! Відьму охопило радісне збудження.
З досвіду знала, у її помічниці визрів план.
Однак змія не поспішала з порадою.
— Ну та вже не муч, — заблагала відьма.
— Кубок пов’яз-заний з хлопчис-с-ськом, ч-ч-чарами. Рано чи пізно хлопчис-с-сько вирушить на його пош-ш-шуки.
— Правильно. Ніхто не може противитися поклику чарів, — погодилася відьма.
— С-сховай кубок так, щ-щоб хлопчис-сько піш-шов до нього потрібним тобі шляхом.
План був настільки простий, що відьма дивувалася, як вона сама до нього не додумалася. Віщунка плеснула в долоні й радісно вигукнула:
— Точно! Перш ніж хлопчисько знайде кубок, я змушу його пройти через такі випробування, що він не зможе залишитися колишнім. Я зломлю його, не будь я Віщункою з Лисячої Нори.
Старій не терпілося стати до справи, але спочатку треба було відплатити змії за службу. Відьма клацнула пальцями, і перед змією з’явилася миска вершків і в’язка мишей.
— А мені що, нічого? Ого, — ображено ухнув пугач.
— Не заробив, бовдур. Політай та сам полови. Тобі корисно мозок провітрити, — уїдливо зауважила Віщунка.
Часу до дня народження Гліба майже не залишалося. Треба було поспішати. Віщунка дістала з підпілля кубок, який напередодні їй передав Гордій. Хто б міг подумати, що вона скористається з речі, зробленої добрим чарівником! Замість того, щоб врятувати сина Злати, подарунок чарівника погубить хлопчиська. Усіма правдами й неправдами треба змусити Гліба піднести брату отруту. Нехай Гордій загине — цю втрату вона переживе, тому що його замінить Гліб.
Розділ 16Черепичник
Гліб прокинувся від неясного звуку. Він прислухався й виразно почув шурхіт і пошкрябування. Хтось ліз до кімнати через димохід. У Гліба по спині поповзли мурашки. Кому знадобилося проникати сюди таким незвичайним способом?
«Це, мабуть, миші», — заспокоїв себе хлопчик, і раптом йому видалось, що за коминні ґрати схопилися крихітні рученята. Широко відкривши очі від подиву, Гліб уп’явся у вогнище.
Над ґратами з’явився гострий капелюх з полями, а потім і його власник, худорлявий чоловічок зростом з кішку. У нього було зморшкувате обличчя й гострі вуха, як у звірка. Перекинувши через чавунну поперечину спочатку одну ногу в обтислій панчосі і черевику з мідною пряжкою, потім другу, він зістрибнув на підлогу.
— Гном, — пробурмотів приголомшений Гліб.
Чоловічок задер голову, уп’явся в хлопчика й невдоволено пробурчав:
— Який же я гном? Гноми ходять у ковпаках, а в нас такої моди не бувало. Домовик я, Черепичник, хіба не зрозуміло?
Він показав на капелюх, що служив йому знаком відмінності.
— Це мені сниться, — сказав хлопчик, не вірячи своїм очам.
— Так ви спите, хазяїне? Прокидайтеся. Ніколи спочивати. Є розмова віч-на-віч, — змовницьки підморгнув Черепичник і, спритно чіпляючись за покривало, забрався на ліжко.
Гліб пальцем порухав сукняний камзол нічного відвідувача, щоб переконатися, що все це не сон, і захоплено видихнув:
— Справжній домовик?! А що ти тут робиш?
— Я? Звичайна річ. Черепицю сушу, за дахом стежу. Я свою роботу справно виконую, а от ви… Ех, хазяїне, хазяїне, хіба так можна! — з докором сказав чоловічок.
— Але я тут не хазяїн, — похитав головою Гліб.
— Ось до чого дійшло! Де таке видано: від власного добра відрікатися. Нічого дивного, що скрізь розруха, гірше не може бути! Як було весело при колишньому вашому правлінні! Що не день — то бали та танці. Бувало, сидиш на горищі, тільки карети лічиш. Дами та кавалери геть розчепурені. Вік дивися — не надивишся. А тепер, що я тут бачу, крім порожнього двору та павутиння? Ніяких видовищ. Туга та й тільки!
— Кажу ж тобі, це не мій замок.
— Все жартуєте? А як же наша хазяйка, герцогиня Агнеса?
— Не знаю я ніякої Агнеси.
— Я йому в камінь головою, а він мені каменем у голову! Досить відмовлятися, хазяїне. Якщо ви від мене таємницю приховуєте, то даремно. Коли ви минулого разу сюди заходили, я, грішною справою, дещо підглянув, — зізнався Черепичник.
Слова домовика спантеличили Гліба.
— Минулого
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гордівниця Злата», після закриття браузера.