Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Гордівниця Злата 📚 - Українською

Читати книгу - "Гордівниця Злата"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Гордівниця Злата" автора Тамара Крюкова. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 94 95 96 ... 105
Перейти на сторінку:
разу? Але я ніколи раніше тут не бував. Ти мене з кимось плутаєш, — заперечив хлопчик.

— Нова річ! З ким же я міг, скажіть будь ласка, вас поплутати? Я на зір не скаржуся. Тим паче, що народу тут останнім часом не так багато. Коли ви тут спочатку опинилися, я ще страх як здивувався: звідки в нашій глухомані хлоп’яті взятися? Я вашу особу гарненько роздивився. На вас тоді ще костюмчик такий був, як у мисливців. Гарненький такий.

— Як у мисливців? — повторив Гліб. До нього тільки тепер дійшло, що Черепичник бачив Гордія. Але брат ні словом не обмовився, що під час полювання відвідував покинутий замок.

Черепичник продовжував:

— Гості в тутешніх краях нечасті, правду кажучи, ви перший. А коли я побачив, як Віщунка перед вашою персоною хвостом мете, то відразу зметикував — неспроста. От я і підслухав вашу бесіду, тому й знаю, що ви — наш хазяїн.

Чим далі, тим більше розмова з Черепичником заінтриговувала хлопчика, відкриваючи нові таємниці й у той же час задаючи загадки. Навіть якщо Гордій ненароком заблукав сюди, чому Черепичник так завзято називає його хазяїном? І головне, чому Віщунка не розповіла про те, що знайома з Гордієм? Уперше недовіра до старої ворухнулася в душі хлопчика. У пам’яті спливли слова Віщунки: «Нікому не довіряй. Кожен ладен зрадити».

Гліб подивився на домовика й з гіркотою промовив:

— Я не той, за кого ти мене приймаєш. Твій хазяїн живе в палаці. Це мій брат. Ми близнюки.

Цього разу прийшов час домовику дивуватися.

— Ну і ну! Брат, значить? Шельма він, а не близнюк! Ти диви, сам у палац проліз, а я стирчи тут. Невже в королівських хоромах місця не знайшлося б? У палаці, мабуть, горищ сила-силенна. Зайвий домовик не завадить.

Він спересердя зірвав з себе капелюх, сердито подивився на нього, начебто він був причиною всіх нещасть, і знову насунув на самі вуха.

— Ти впевнений, що Віщунка з ним говорила? — запитав Гліб.

— Ще б пак! Як у тому, що зараз я розмовляю з тобою, — заявив Черепичник, переходячи на «ти» й навмисно зробивши наголос на останньому слові.

— Мені вона про це навіть не натякнула. Виходить, вона щось приховує від мене? Не треба було довіряти чужій людині.

— А хіба ні?! Знайшов кому вірити, старій перечниці з Лисячої Нори. Вона кроку не ступить, щоб кого-небудь не обкрутити. Це усі знають!

Гліб думав, що його вже ніщо не може образити, але помилявся. Зрадництво Віщунки боляче вразило його. Стара здавалася йому єдиною підтримкою, але й вона була на боці Гордія. Гліб зрозумів, що справді самотній.

— Кому ж тоді вірити? — збентежено запитав він.

— Нікому! Кожний думає тільки про свою вигоду.

Віщунка казала те ж саме, але Гліб не прийняв її слова всерйоз, зате зараз наново переосмислив і з гіркотою усвідомив, що в них є правда.

— Послухай, а що твій брат робить у палаці? — несподівано запитав домовик.

— Він принц.

Черепичник здивовано витріщився на Гліба, начебто тільки тепер роздивився його по-справжньому.

— Так ви, виходить, теж принц, Ваша Високосте? Це змінює справу. У такому разі, можете сміливо довіряти мені, — шанобливо проговорив Черепичник, знову переходячи на «ви».

— Тобі?!

— Звичайно. Я служу справно: і в трубах зимовими ночами завивати вмію, і флюгер кручу — замилуєшся. Колишній хазяїн не образиться, якщо я звідси піду. І то правда, що путнього мені тут служити? Роботи — прірва! Навкруги запустіння, дах не лагодять. Тільки й дивися, щоб де черепиця не зрушилася, та не протекло. Усе на мені. А платні ніякої! Раніше, бувало, куховарка блюдечко молока під свято поставить, а тепер за десять років служби хоч би хто склянку води подав, — обурився домовик і з благанням додав: — Ви мене тільки в палац візьміть, а там переконаєтеся, що на мене можна покластися.

— Але я не можу повернутися. Мене прогнали, — сказав Гліб.

— Як прогнали? Чого ж я тоді перед тобою розпинаюся? Більше в мене справ немає! — набундючився домовик.

— А казав, на тебе можна покластися, — зловив його на слові Гліб.

— Так це я принцу говорив, а ти — голота в капцях. Навіщо ти мені такий здався? Ні кола, ні двора. Мені дах потрібен, на те я і домовик.

— Отже, ти пропонуєш дружбу не задурно?

— Звичайно. А як же інакше?

— Мені такі друзі не потрібні, — сказав Гліб.

— А мені й поготів. І не говори зі мною більше. Тільки час на тебе даремно витрачати, — насупився Черепичник.

Гліб відвернувся до стіни й з головою укрився ковдрою. Цього разу він гарненько засвоїв урок Віщунки: нікому не довіряти. Усі зраджували його.

Не минуло і хвилини, як Черепичник потарбав за ковдру.

1 ... 94 95 96 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гордівниця Злата», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гордівниця Злата"