Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Ілон Маск 📚 - Українською

Читати книгу - "Ілон Маск"

2 183
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ілон Маск" автора Ешлі Венс. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Бізнес-книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 98 99 100 ... 124
Перейти на сторінку:
ніж те, що інші люди намагаються робити у космосі, — каже Тіл. — Це ота ідея "назад у майбутнє". Був цей довгий період згортання космічної програми, і люди полишили ті оптимістичні візії майбутнього, які ми мали на початку 1970-х років. SpaceX показує, що існує спосіб повернути те майбутнє. Те, що робить Ілон, має велику цінність».

Ті, хто істинно вірив, отримали свій парад у серпні 2013 року, коли Маск презентував ідею проекту під назвою Hyperloop, який мав стати новим видом транспорту. Це була величезна пневматична труба на кшталт тих, що використовуються для пересилки кореспонденції в офісах. Маск запропонував з'єднати такі міста, як Лос-Анджелес і Сан-Франциско, такою трубою, тільки піднятою над поверхнею землі. По ній рухалися б капсули, у яких можна було б транспортувати людей і машини. Подібні ідеї пропонували й раніше, але творіння Маска мало деякі унікальні елементи. У його концепції труба експлуатувалася б під низьким тиском, а капсули мали пливти на повітряній подушці, утворюваній полозками в їхній основі. Капсулу штовхав би вперед електромагнітний імпульс, а мотори, розташовані уздовж усієї труби, за потреби надавали б капсулам додаткового прискорення. Ці механізми могли б рухати капсули зі швидкістю майже 1300 км/год, що дало б змогу доїхати з Лос-Анджелеса до Сан-Франциско приблизно за півгодини. Усе це, звичайно, працювало б на сонячній енергії та мало б з'єднати між собою міста, віддалені одне від одного менше як на 1600 кілометрів. «Це має сенс для таких маршрутів, як від Лос-Анджелеса до Сан-Франциско, від Нью-Йорка до Вашингтона, округ Коламбія, від Нью-Йорка до Бостона, — сказав тоді Маск. — На відстані понад 1600 кілометрів кошт труби стає надмірним, та й мало кому сподобаються сплетіння труб у всіх напрямах. Ніхто не захоче жити у Країні Труб».

Маск багато місяців розмірковував над ідеєю Hyperloop, описуючи її друзям у приватних розмовах. Уперше він заговорив про це з кимось з-поза меж свого внутрішнього кола під час одного з наших інтерв'ю. Маск сказав мені, що цю ідею породила його ненависть до пропонованої високошвидкісної залізниці, яку мають прокладати в Каліфорнії. «Кулепоїзд, який вони пропонують збудувати у Каліфорнії за шістдесят мільярдів доларів, був би найповільнішим кулепоїздом у світі з найвищими витратами на одиницю відстані, — каже Маск. — Їхньою метою є ніщо інше, як антирекорди». Високошвидкісна залізниця Каліфорнії, як передбачається, дасть людям змогу доїхати з Лос-Анджелеса до Сан-Франциско приблизно за дві з половиною години. Для цього спочатку треба завершити її будівництво, а це планується — на хвилиночку — 2029 року. Нині поїздка між двома містами забирає одну годину літаком і приблизно п’ять годин автодорогами, тож залізниця опиняється просто у зоні посередності — якраз це особливо гризло Маска. Він наполягав, що Hyperloop коштуватиме від 6 до 10 мільярдів, буде швидшою за літак і дозволить людям заїхати на своєму автомобілі до капсули і на ньому ж виїхати з неї вже в іншому місті.

Тоді здавалося, що Маск запустив пропозицію Hyperloop лише для того, щоб змусити громадськість і законодавців відмовитися від ідеї високошвидкісної залізниці. Він насправді не збирався її будувати. Він радше хотів показати людям, що існують і креативніші ідеї — речі, що можуть справді вирішити проблеми та дати штату поштовх уперед. За сприятливого розвитку подій плани з будівництва залізниці скасували б. Маск фактично визнав це у низці імейлів та телефонних дзвінків, якими ми з ним обмінювалися перед оголошенням пропозиції. «3 часом я, може, і профінансую проект Hyperloop або надаватиму дорадчу підтримку, але нині SpaceX та Tesla вимагають моєї повної уваги», — написав він.

Однак його позиція почала змінюватися після того, як він оприлюднив концепт, у якому було описано деталі Hyperloop. Перше повідомлення про це з'явилося на сайті «Bloomberg Businessweek», і сервери журналу почали плавитися від набігу людей, що хотіли прочитати про винахід. Твіттер теж збожеволів. Приблизно через годину після того, як Маск оприлюднив цю інформацію, він провів конференц-дзвінок для дискусії про Hyperloop; десь у період між нашими попередніми численними розмовами і цією миттю він таки вирішив, що збудує цю штуку. Він сказав репортерам, що розглядає створення принаймні прототипу, щоб довести, що ця технологія реальна. Деякі люди з цього добряче посміялися. «Мільярдер оприлюднює ідею уявного космічного поїзда, — подражнився сайт «Valleywag». — Нам подобається навіжена цілеспрямованість Ілона Маска — безперечно, були часи, коли електромобілі та приватні мандрівки у космос теж здавалися дурницями. Але ще дурнішим буде бачити у цьому щось більше, ніж бурхливу уяву дуже багатої людини». На відміну від тих раніших часів, коли «Valleywag» шпетив Tesla, зараз сайт був у меншості. Схоже, більшість людей вірила, що Маск може це зробити. Міра, до якої люди повірили у це, гадаю, здивувала Маска та змусила його взяти на себе зобов'язання створити прототип. Це була дивна мить, коли життя починає наслідувати мистецтво: Маск справді став найближчим втіленням Тоні Старка, яке було у цьому світі, і він не міг розчарувати публіку, яка його обожнювала.

Невдовзі після оприлюднення планів з Hyperloop Шервин Пишевар, інвестор у бізнеси Маска і його друг, узяв детальний опис технології з собою на півторагодинну зустріч з Президентом Обамою у Білому домі. «Президент закохався у цю ідею», — каже Пишевар. Апарат Президента вивчив документи і у квітні 2014 року організував зустріч Обами віч-на-віч з Маском. 3 того часу Пишевар, Кевин Броґан та інші встигли створити компанію під назвою Hyperloop Technologies Inc., сподіваючись побудувати перший відрізок Hyperloop між Лос-Анджелесом і Лас-Вегасом. Теоретично люди могли б гайнути з одного міста до другого приблизно за десять хвилин. Сенатор від штату Невада Гаррі Рід також ознайомився з ідеєю, і нині докладаються зусилля з купівлі прав на землю вздовж автомагістралі Interstate 15, які дадуть змогу збудувати швидкісний транспорт.

Для таких працівників, як Ґвін Шотвелл і Дж. Б. Стробел, робота з Маском означає участь у розробці цих дивовижних технологій у порівняній безвісті. Вони — вірні помічники, від яких завжди очікуватиметься, що вони залишатимуться в тіні. Шотвелл була стабільною присутністю у SpaceX майже з першого дня, рухаючи компанію вперед та придушуючи своє еґо, щоб Маск міг отримати стільки уваги, скільки він бажає. Якщо ти — Шотвелл і справді віриш в ідею надсилання людей на Марс, тоді місія має пріоритет перед особистими бажаннями. Стробел так само був елементом постійності у Tesla — посередником, на якого решта працівників могли покластися, якщо треба було донести щось до

1 ... 98 99 100 ... 124
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ілон Маск», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ілон Маск"