Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

847
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 102 103 104 ... 293
Перейти на сторінку:
вияснилось остаточно з 5-річним ювілеєм. Одкладається на 20 грудня.

Єсть лист т. Бермана і телеграма заступника Наркомвнусправ т. Аграпова про це.

Пільги й нагороди в зв’язку з 5-річчям будуть у грудні, коли буде виконано річний план по лагерю.

Опубліковано наказа Я. М. Мороза про нагороду буровиків, що виконали червневий і липневий план.

І все!

20. VIII. Сьогодні на I промислі був промисловий зльот ударників.

До цього дня пристосовано і відкриття робітничого городка та нового там клуба.

Робітничий городок вийшов непоганий. Він – на другому (правому) березі Ухти, ніби на півострові, на низині. Збудовано там щось до 40 окремих будинків невеличких. Кожний будинок має 4 кімнати. В кімнаті по 10 чоловіка робітників, на вагонної системи нарах. Просторніше, звичайно, ніж у старих брудних бараках, чистіше, приємніше.

І взагалі пристойно.

Єсть тут такі ж самі будиночки для спеціалістів (інженерів і т. д.). Інженери по 4 чол[овіка] в кімнаті. Ще нема в будинках грубок, холоднувато й вогкувато, як узагалі в нових будівлях, але все-таки житлові умови покращали набагато.

Там же збудували й новий клуб, з просторною сценою, з кімнатами для клубних різних гуртків. Клуб – чоловіка на 600. Хороший клуб. Чиб’ю, значить, має тепер аж два пристойних клуби. Театри – в «городі» й на промислі.

Зльот ударників був урочистий. Хоч про 5-річчя не дуже говорили, проте все-таки почувалася урочистість моменту і дата ролю свою відогравала.

Говорилося, звичайно, про зроблене, але більше говорилося про те, що ще треба зробити до 20 грудня, щоб завоювати права на пільги й нагороди. А оці пільги, кажуть, мають бути такі ж, які були часу на Білом[орсько]-Балт[ійському] каналі. Всі старі лагерники сподівалися 20 серпня мати їх, тепер чекатимуть на 20.ХII. А проте, надії не загублено.

Зльот тривав 2 дні. Наприкінці кращі бригади і трудколони було нагороджено прапорами, грамотами і цінними подарунками.

Перед веде на промислі № I колона буровиків. Вона дістала червоний прапор. Буровики Чиб’ю, між іншим, держать рекорд всесоюзний по проходці на станкодень. Побили і бакинців, і грозненців, і всіх.

Зінченко, бурмайстер, молодий 28-літній хлопець, українець, (сидить за грабунок кооператива) дав недавно проходки 49,5 метрів у день при важкому ударно-канатному свердлінні. Це – нечуваний рекорд. Отакі землячки!

Дістала червоний прапор трудколона гужтранспорту і колектив «Путь к перековке».

Останній колектив дуже цікавий. Весь із рецидивістів, на чолі з відомим вором і нальотчиком Родде (Смирновим), він працює здорово, дає колосальні відсотки виробу, дисциплінований і т. п.

Родде сам, літ йому під 30, – невеличкий, шатен, «писануватого» вигляду, але організатор і керівник з його, кажуть, неабиякий.

Має цей колектив і свою агітбригаду, що декламує гуртом вірші агітаційного змісту. Слабо. Та й вірші погані. – Лідіна (Барятинського).

З Гжицьким не виходить нічого.

Ходить на загальні роботи (місить глину, дере дранку і т. д.). Виробляє 150–200 %. По спеціальності його працювати не пускають. Не пускають його і в сільхоз, куди його, як агронома, хотіли взяти.

Єсть якийсь спеціальний наказ щодо його з Москви.

Був він у н[ачальни]ка лагеря, але той зустрів його неприхильно.

Гжицький в розпуці, але нічим йому допомогти ніхто не може… Живе він, бідолага, в «шалмані», але й звідтам його витягти не можна, бо він не має ще постійної роботи. Боюсь я, щоб не пішов він кудись далі: на Воркуту!..

21. VIII.34. Був у КВО діловод Купче. Мерзенний тип. Його зняли і призначили завхозом нового клуба в робітничому городку. І там він проштрафився: переполовинив буфет, призначений для зльоту ударників. Мороз його на 3 місяці в ізолятор, разом із жінкою. У таких, як Купче, завжди єсть жінка. Його жінка теж із рецидивісток. Але таким «хлюстам» і в ізоляторі добре. Купче вже й там командує. Уже він бригадир і т. д. Живучі – аспиди!

Скандал з редактором газети «Вишка» Топорковим. «Вишка» газета I промисла. Виявляється, що цей тип (редактор!) приставав до жінок з вимогами «натури» – «а то пропишу!» Яка гидота!

Посадили!

Взагалі щось із робітниками КВО (вихователі!) скандали…

То прокрадеться, то так, як Топорков, газету «редагує»…

22. VIII. Полетіла з лагеря одна паскудна пара – Доманських. Він – Доманський, вона – Корвин-Круковська.

Він офіціально був юрисконсультом управління, а вона – відповідальний випусковий і коректор «Северного горняка».

Він – бувший в’язень (10 літ) по 58 б. Противний, слизький тип лакузи. Вона з відомої родини, але інтригантка, сплетниця, сволоч-баба. Поженилися вони тут. Обидва в останній час були вже вільнонаймані – прикріплені до Північного Краю. Сам він був і юрисконсультом, і співроб[ітником] для доручень при н[ачальни]ку управління. Мали велику вагу. Такий у них був вигляд, що без них не може жити ні н[ачальни]к Мороз, ні лагері, ні взагалі світ. I раптом – по сраці обох! Звільнено й направлено в Сиктивкар добувати строк прикріплення.

«Ничего не вечно под луной».

Ясно, що для них це «грім з ясного неба». Людям було так тут тепло, так затишно й твердо – і нате вам.

Єсть, між іншим, ціла тут категорія люду, так званих (я їх так прозвав) вічних лагерників, для яких лагерь – друга батьківщина. Вони не здатні працювати на волі, а тут, паразитуючи, плазуючи, тримаються й благоденствують. Доманські – з таких. Вихід з лагеря – для них трагедія.

Які життьові парадокси!

І чимало таких єсть.

Дивишся – молоді, здорові, відбули кару і просяться залишити їх на дальшу роботу в лагері.

Іноді рота роззявляєш від здивовання. Говорив якось із жінкою-лікарем. Вона дуже тяжко переживає лагері. Тут вона вже 4 роки. Ненавидить обстановку і своє становище. Заговорили про звільнення в зв’язку з 5-літтям лагеря. І можете собі уявити:

– Куди я піду? – каже.

Я отетерів.

І вона думає залишатися вільнонайманою.

Що таке?

Лагерь ото так впливає на людину, паралізує її волю, дерзання і т. д.

Це ж жах!

Невже й мене засмокче це болото, що й я залишусь «вічним лагерником».

А що ж? 10 років! Хіба це жарти?!

Який жах!!

23. IX. Перебрався жити в кімн[ату] № 15, буд[инок] колонізованих № 2, на місце І. Г. Добриніна. Тимчасово, на час командировки Добриніна в геолог[ічну] експедицію.

Живу. Тут принаймні тепло. В кімнаті нас 6 чоловіка.

Бухг[алтер] Межеренко Юхим Іович – з Олександрії (Херсонщина), Олексій Гаврилович Голубєв – донський козак, Мик[ола] Серг[ійович] Гудковський – білорус, з Мозиря, бувший сільськ[ий] учитель, Вас[иль] Волод[имирович] Брюханенків – картограф-рисувальник і Ларивон Мих[айлович] Вергазов – бухг[алтер] I пром[исла].

Вергазов і Гудковський – вільнонаймані, решта – колонізовані.

Всі старі лагерники.

Зараз типові чиновники. Робота й сон.

Найживіший із них Голубєв. Він і книжку іноді читає, і взагалі цікавиться всім…

Решта – мертві.

Голубєв, між іншим, малоосвічена людина (він із багатих хазяїв донських), сам вивчився рисувати й тепер рисувальником в геолсекторі.

Найбільше дивує мене білорус-учитель. Йому, мабуть, років 26–27. Молодим зовсім він попав у лагерь, одбув,

1 ... 102 103 104 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"