Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

848
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 119 120 121 ... 293
Перейти на сторінку:
То мабуть тому, що все там у мене буде добре, бо коли хочеться їхати і думаєш, що справа буде добре, то виходить завжди навпаки.

Буваю часто у Вячка. Він тебе вітає і цілує, але дитина залишається дитиною, і уже не так гостро реагує на все, що трапилося, і про маму вже не згадує так боляче, і про тебе досить райдужних перспектив. Ходили на свято дивитися ілюмінацію, але позамерзали, як цуцики. Я почастувала дітвору пирожними, і вони залишилися задоволені, а ходила нас невеличка сімеєчка: я, Муркет, Вячко, Ігор, Галка, баба і Марія Іванівна (Вячкова).

Колись ішла з Марією Іванівною Г[жицькою] до Ванди Адольфівни в наш бувший будинок і зустріла у дворі Лідію Михайлівну Василеву, ну і передала від тебе те, що ти колись написав мені. Вона була страшно здивована, чому ти так ставиш питання, що вони не писали, бо не знають адреси твоєї, а мою загубили, і почала плести всяку белєберду, але я дуже не вистоювала з нею, бо не хотіла мозолити очі у дворі.

Тільки це моментально вплинуло і через три дні Катерина була у Вячка (якраз під Жовтневі свята) і принесла йому дещо з продуктів і 50 крб. грошей. Коли б я була на місці бабки, то не взяла б цього нічого, але та дивиться очевидно трохи інакше. Звичайно, розпитувала про тебе. Що я розповідаю, коли приходжу до Вячка? Ти тільки подумай, яка це нещира людина виявилася… О, я дуже багато передумала за цей час і переконалася, що не тільки не любила вона нас, а обдурювала ввесь час щодо своїх відношень і до нас, і взагалі… Це зовсім не та людина, якою ми собі її уявляли; колись, як зустрінемося, я тобі все, що думаю, розповім. Сказала вона бабі, що надіслала тобі посилку, так що чекай її; тільки я боюся, щоб це не вийшло, як з тими листами, що ти й досі чекаєш на їх з пошти… Бо писати тобі – так адресу загубили, а посилати посилку, то адресу знайшли… Цікаво, де вона її знайшла, бо до Анни Дмитрівни вона теж чомусь не ходить. Ну, та хай їм чорт, тим родичам.

Тепер давай я тобі дещо з іншого розкажу. Чула я, що написав Корнійчук нову п’єсу «Антон Кречет»; прийнята вона до постановки у нас на Україні, зокрема в «Березілі», і в Москві слухав її Немирович-Данченко; читав її сам Корнійчук йому, і бідного хлопця трохи «шлях не трафив», а потім призначив йому зайти до нього через кілька день, бо треба, мовляв, порадитись з комісією, що є у них при МХТі-1. А складається ця комісія, як ти думаєш з кого? – СТАЛІН, Каганович і Єнукідзе… Здорово, правда?! Оце, я розумію, комісія! П’єсу прийнято до постановки в МХТі-1. І комісії вона подобалася. Так що сказав Немирович-Данченко, що, можливо, що свій річний план вони трохи перебудують і ця п’єса піде у них у цьому році наприкінці сезону. У всякому разі після цього Івану Кіндратовичу закрутило в носі, це по-перше, а, по-друге, росте нове покоління в драматургії. А коли спитав Корнійчук у Немировича, чи, може, потрібно що-небудь переробити, то той категорично запротестував і сказав, що таким методом він ніколи не навчиться писати хороші п’єси і не навчиться бачити свої помилки, а от коли вона піде на сцені, тоді він побачить, що і де погано. А ставить буде сам Немирович. От які новини на театральному фоні. Більше поки немає нічого цікавого. Я тобі писала багато листів, де єсть питання, що мене цікавлять, а ти лаєш мене, що не маєш від мене листів. Можливо, тобі вони не доходять? Правда, один лист, що я написала одразу після телеграми про відмовлення мені приїхати, дуже мені зараз не подобається і я нічого не маю проти, коли його тобі не передадуть, але ти, очевидно, вже получив його і знову прийдеться наново переживати важкі хвилини. А мені аж ніяк не хочеться завдавати тобі хоч трошки суму, бо зараз вже пройшли важкі хвилини і зовсім інакше дивлюся я на це все і вже маю надію на швидку зустріч з тобою і на спільне життя. А час летить, і вже половина листопада проходить.

Вітаю тебе з днем твого народження і бажаю, щоб він був щасливіший, як минулого року, і щоб приніс нам спільне життя. Будь здоровий і веселий, і всього, що тільки єсть кращого на світі, то я тобі бажаю і всього, що ти хочеш, щоб здійснилося. Цілуємо тебе всі кріпко; знай, що в цей день я, як і завжди, буду з тобою щохвилини і буду думати про тебе, не перестаючи, і любити тебе…

Анна Дмитрівна вітає з Маком і теж цілують тебе і поздоровляють. Я зараз сиджу у неї уже другий день, бо Мура була вільна від школи три дні, і ми вирішили погуляти ці дні у них, бо, правду кажучи, я в атмосфері тітчиній конаю від тупості, некультурності, брудоти і вічної колотнечі та товкучки… Як мені хочеться швидше виїхати від неї, але мені не хочеться зривати серед року Муру зі школи, а то я моментально перекочувала б у Курськ. Та й боюся, що те барахло, яке, на жаль, попало до неї в оте логово, пропаде безперечно, а я все ж дещо можу реалізувати.

Надумала я скласти твій архів у ящики та написати до Данила Андрійовича і спитати дозволу переслати або одвезти його в Р[омни], бо у тітки все це к чортам розтягнуть, бо вже й при мені починають робити всякі вилазки на розвідки щодо цього. Ну, а виїхати в Курськ – то все це загине. А тут ще у Анни Дмитрівни неприємності, які треба вичекати і з’ясувати, чи зможуть мої речі бути у неї, бо правління подало її на виселення і на 19/ХІ призначено суд. Хоч і все на її боці, та все ж таки страшнувато, бо тільки у неї і можуть хоронитися речі спокійно.

Зима ще й досі до нас не дійшла. Було один час морози вдарили, а зараз знову потепліло і швидше на весну похоже, і мені здається, що я швидко до тебе поїду, а тому чемодана я не розпаковую, і він у мене стоїть наготові ще від того часу, як я збиралася їхати до тебе в жовтні. Хотіла тобі ще чогось послати, хоч цукру, але на пошті вже не приймають посилок у ваші краї. А я боюся, що не дуже забезпечила тебе на зиму, і ще боюся, що тебе обікрадуть, і ти будеш бідувати без їжі. Уявляю, який ти зробився худий і страшний. Ти, моє рідне сонечко, не відмовляй собі і їж, будь ласка, не жалій нічого, – я думаю, що як тільки стане тепло, то я вже зможу приїхати і привезу знову чогось смачненького і почастую тебе. Місто

1 ... 119 120 121 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"