Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Будні феодала - 2, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Будні феодала - 2, Олег Говда"

169
0
07.05.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Будні феодала - 2" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 14 15 16 ... 89
Перейти на сторінку:

— Коли ми від їхали від обозу. Ти подивився на нього і сказав: «Хто ж візьметься порахувати, скільки тепер у нас добра?» Ось я й порахувала. А заразом Федота Стрільця примусила згадати, скільки товару він уже у Полісся доставив. І людей відвів...

— Розумниця… — щиро похвалив черницю. — Може, мені одружитися з тобою, Бджілко? А що? Ідеальна жінка б із тебе вийшла. Чоловік ще подумати до ладу не встигне, чого хоче, як ти вже все робиш.

— Не можна мені, отамане… — зітхнула Меліса, цього разу не відводячи погляд і навіть зашарілася злегка. — Я Пану нашому вінчана… Але, якщо тобі буде завгодно… якщо це справді важливо… і… і необхідно… думаю, архієпископ Хальтенберг не відмовить… Оголосить постриг недійсним, зніме з мене сан та дасть дозвіл на шлюб.

Твою дивізію. Пожартував, називається.

— Але це зовсім не обов'язково, — мабуть помітивши мою розгубленість, швидко додала Меліса. — Можеш хоч цілий гарем за басурманським звичаєм завести, я все одно залишусь твоєю вірною слугою… Поки не відбудеться пророцтво.

Серйозно так сказала. Дуже... І не без підтексту. Типу, а от якщо ти зі шляху істинного звернеш і призначення проігнорувати надумаєш — нарікай на себе. О-хо-хо... Хто б мені розповів про нього докладніше? Гаразд, поживемо — побачимо. У будь-якому випадку, поки я не відмовляюся навідріз вирушити до Альварії, з боку Меліси на мене чекають лише приємні сюрпризи. А от коли опинимося там, тоді й будемо міркувати: що і як… Якщо дівчата помилилися, і згаданий архієпископ вирішить, що я самозванець, якого вкрай необхідно позбутися.

— Пане воєводо! Яка радість! Яка несподіванка! Ви повернулися!

О, а ось і комітет по зустрічі намалювався, в особі старости Михася, дозволяючи закруглити розмову з Мелісою, що ставала занадто серйозною.

А старий, нічого, спритний. Раніше за всіх наспів. Стоїть, кланяється... Сини його, орли, як на підбір, шапки ламають. І дочка чи невістка з короваєм на вишитому рушнику… Вдягнена, нарум'янена. Офігіти. Отак і привчають до панських замашок. Мужикам кивнути недбало… Відщипнути від хліба… Дівчину по пухкій щічці погладити. М-да… Розмріявся. А чим бунти кріпаків закінчуються, нагадати? Особливо ті, де пан своїх людей нижче тварин рахував? Отож…

— І тобі, Михасю, здоров'я міцного! — зістрибую з коня. — Чого турбувався даремно? Я ж не повз села їхав.

— Це як сказати… — порожевів від задоволення староста. — Таперича хороми ваші вона де! — вказав на дитинець. — Лише не все встигли зробити. Не раніше завтрашнього чекали. Комендант наш… — старий розмашисто перехрестився, — рано-вранці майже з усім ополченням і міліцією в поле помчав. А Анастасія ще з вечора тамочки… — знову погляд у бік дитинця… — усю ніч баб та мужиків ганяє. Квапиться облаштувати кімнати. Чому гінця заздалегідь не відправили? Не попередили…

— Не велика біда, Михасю… — недбало відмахнувся. — Головне, що вдома… А зайвий раз на сіннику чи в курені заночувати — козакові не біда.

Не втримався… Ущипнув не лише коровай, а й тугий бочок. Дівчина тільки віями затремтіла і на старосту покосилася, чи не помітив.

«Угамуйся, безсоромник! Справ вище даху того ж дитинця, а тобі одне в голові!» — обурилася совість.

«А чого вони спокушають?» — мляво відбрикнув я.

— Дочка? — поцікавився у Михася. — Красуня…

— Дружина…

«Офігіти! Я себе сексуально заклопотаним вважав, а тут трухлявий столітній пень з молоденькою одружується... Пардон. Помилка. Старий – так. Замшілий — поза всяким сумнівом. Але не трухлявий. Міцний ще корінням. Якщо на дівчат плани має»

— Ну, ти даєш… старосто.

Я не ханжа і нічого такого не мав на увазі, але старий поквапився пояснити.

— З полону вона, пане… Все одно з хлопців ніхто б під вінець не покликав. А так — і їй є до кого голову притулити, і мені бобилем вік доживати не доведеться. Адже овдовів я… Діти виросли, своїми сім'ями обзавелися.

— Та ти чого сповідуєшся? — зупинив я старосту. — Я не панотець — гріхи не відпускаю. Якщо за згодою все — мир вам та любов… живіть у радості.

— Золоті слова, милостивець!

Ух ти! А Настуня яка. Теж вільне життя на користь пішло. Розквітла, як троянда. Недаремно дяк так за нею ввивався. М-да… За що й поплатився.

— Все у нас добре у Поліссі, тільки священика немає. Як бусурмани живемо… Люду он скільки примножилась. А ні повінчати, ні похрестити. Ні на цвинтар знести… Та й очиститися багатьом, після басурманської неволі не завадить. Сповідатися, причаститися… Не по-людськи це, пане. Не по-божому. Тож кланяємось ми тобі всією громадою — дозволь церкву збудувати. Колишня вже зовсім згнила. Того й гляди, розвалиться. А в нову і священик прийде. Навіть просити не доведеться.

Молодка відважила земний уклін.

«Без церкви — поселення, з церквою — село», виникла в голові десь вичитана довідка. А село — це добре. Це вже розвиток. Наступний крок — городище. І дохід інший, і повага. Власник міста має більшу вагу, ніж власник хутора. Стане в нагоді, коли з іншими вельможами спілкуватися почну.

— Добре… Добре, що нагадали. Даю дозвіл. І не церкву — кам'яний храм закладайте. Виділю гроші. Днями буду в Смоленську, скажу про те архімандриту і візьму в нього грамоту. І клірика попрошу прислати. Щоб усі честь-почесті, як за православними канонами належить.

1 ... 14 15 16 ... 89
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Будні феодала - 2, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Будні феодала - 2, Олег Говда"