Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

850
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 155 156 157 ... 293
Перейти на сторінку:
Я ще раз прошу тебе написати М[орозу] про лікпомство моє. Чорт його знає, як воно не везе останні роки! Що б не загадав – ніщо не виходить! Хоч плач!

І так, голубко, сіро навкруги, одноманітно, тоскно, що й писати ні про що не хочеться, хочеться з тобою говорити, а говорити можна тільки ж про оту сірість убогу. Тільки мрієш, та тими мріями й живеш. Газети читаєш дуже рідко, і то як хтось дасть – ніби милостиню. Скажи, чи не могла б ти раз там на декаду чи що зібрати газеток та надсилати мені бандероллю? Все ж таки був би в курсі справ, а то вже скоро зовсім здичавію.

І чому листів нема? Чи ти не пишеш, чи вони десь зникають по дорозі? Я, звісно, не вірю, щоб ти цілих два місяці не писала, – значить якась лиха-личина по дорозі їх чи перехоплює, чи що. І знову хоч плач!

Радіо нема. Залишив я наушники Цинрадзе в Кедровому й от прошу, прошу, щоб вислав – ні гу-гу! Свиня отака!

Да! В мене нема ні конвертів, ні паперу. Оце пишу тобі на позиченому. Ти, здається, записала, що мені насамперед треба, і там були конверти й папір, – так що я чекаю в посильці, а то тут, на руднику, туго щодо цього. Отаких паршивих конвертів і те не дістанеш.

11.І. Ну, от іще «радість». Лягав я в лазарет – здав речі у вещкаптерку. Сю ніч «треснули». Якимось чудом залишились чоботи, одіяло і дріб’язок (посуд і т. ін.). Залишили портплед (червоний) і рюкзак. Забрали всю білизну, простині, рушники, теплу сорочку, чулки теплі, одне слово, «облегчили». Чемодан з речами стоїть на базі – там у мене піджак, штани, піми і т. д. Я гадаю, що поки лежатиму – все заберуть. А дати – нікому. У нас на руднику – просто на ходу стягають. Одвернуться не можна. Що робити – не відомо. Із речей не висилай нічого – перебудусь як-небудь. Поясочок хіба пришли та косоворотку на літо. От біда! Такі то діла «трррагичеські».

Сильно мене турбує Вячко. Ти нічого не пишеш – маєш з ними якісь стосунки, чи ні. Пишуть вони тобі, чи не пишуть? І взагалі, що в Харкові? Чи пише тобі Ганна Дмитрівна?

Ну, що ж іще в нас? Писав я тобі, чи ні, що Остр… (лікар) на Воркуті. Зубл. – теж кудись забрано. Він виявився – останньою сволоччу.

І напиши ти мені рецепта, як тугу розігнати за тобою. Така вона густа та липка, що боже сохрани! І жду я вістей од тебе, і нема їх, і туга ще густішає. Ти пиши, голубко, частіше. Чи тобі нема коли? Та докладно пиши, як там ти з театром, з новими знайомими?

Ну, будь здоровенька. Цілую кріпко. І Муркетку. Вітай усіх. Коли ж уже буде та радість?

Хай доля тебе береже.

Всю цілую. Твій П[авло].

Да, Варюшко, носків пришли дешевих, бо тут нема. І мила, бо тут нема! І махорки, бо тут нема! І сірників, бо тут нема! І себе, бо тут нема!

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

19–20 січня 1936 р.

І.1936 Еджыд-Кырта

Дорога моя, люба моя!

Нема від тебе листів. Нема, та й нема!

Ти «петряєшь»1, що це мені так болюче, що я тебе готовий уже «подкинуть»2. Кнацаю3 я кнацаю, «ліверую»4 з «шнифта»5 – чи не йде хто-небудь і чи не несе хоч маленької – «ксівы»6. «Нішто!»7 І скоро я підніму такий «шухер»8, такий «кипиш»8, що тоді побачиш!

1 Понимаєш

2 Одлупить

3 Дивлюсь

4 Спостерігаю

5 Вікно

6 Бумажка

7 Нічого

8 Скандал

Це я тобі – по-блатному. Бачиш, дечого я таки навчився.

Ні таки, Варюшко, що це значить, що нема листів? Я вже начинаю не спать, і мене всього тіпає. Я користуюсь з найменшої нагоди, щоб написати тобі, не знаю, чи доходять до тебе мої листи. В телеграмі, що ти послала мені 4.І. (там, де про посилку) єсть – «пиши, получаю». Ну, це хоч добре. Після того послав 3. Посилаю ще. І писатиму, як тільки матиму хоч маленьку можливість. Я ще в лікарні. Лікар казав мені, що продержить мене 6 тижнів, щоб видержати таки курс повний. Не знаю, що це мені дасть. Часами мені легше, а часами таки здорово крутить. Та воно й не дивно. Дієти тут додержати ніяк не можна – сама кукурудзяна манка. Не завжди є пшеничні сухарі. Більше живу кавою з молоком та 20 грам масла на день, яке я їм вранці з манкою. Щастило діставати цукор. Але гроші вже на «ісході», і тоді зуби на полку. Чекаю посилки, думаю, що вона підтримає. Не знаю, чи прохати тебе, щоб підіслала грошей, бо не певен – залишусь я тут, чи ні. На руднику одну шахту закривають 1/ІІ і залишається тільки одна. Людей чоловіка з 150 будуть перекидати по інших місцях – можливо, що й мене кудись перекинуть. Одно тільки дає мені певність, що я сидітиму тут, це те, що мене сюди водружено з розпорядження Гулаг’а. Можливо, отже, що без його санкції не займуть.

Я й досі не знаю, як твоя робота на театрі. Уже ж третій місяць, як ти працюєш – а я в «неведенії», і взагалі, як живеш.

Хоч би хоч листівки писала. Я знаю, що тобі тепер ніколи, так ти купи листівок понаписуй адресу і хай Мурочка пише, хоч по 2–3 слова, щоб я знав, що Ви живі і що мене не забуваєте.

У мене нема абсолютно нічого ні нового, ні цікавого. Цілими днями лежу, чи ходжу, і все про Вас думаю. Ви в мене «обдумані», «обмріяні» з усіх боків. Газет нема. Книг теж. Так зрідка трапляються – тоді читаємо. Я прохав тебе в однім із листів, щоб ти збирала газети та хоч раз на тиждень посилала мені бандероллю. Добре?

В лікарні я пробуду, значить, до половини лютого. А тоді не знаю, куди – чи знову в планчасть, чи будуть прилаштовувати на «общие».

Іде весна. Що вона дасть нам? Чи побачимося ми цього року, чи знову безпросвітний рік тоски, суму й нудьги – життя нездійсненними надіями та укоханими мріями?

Ой, уже ж третій рік!

Я спішу з цим листом, щоб одправити. Тепер з листами – все випадок, випадок і випадок.

Цілую кріпко тебе й Муру, люблю і мрію і думаю про Вас.

Чи писала в Москву про лікпомство моє? Напиши.

Як друзі й знайомі. Всіх вітай. Федоровичів, Оникієвича і Вітальєвну. І всіх, всіх. Як Вячко? Цілую всю.

Твій П[авло].

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

24 січня 1936 р.

24.І.36

Еджыд-Кырта.

Дорога моя, любима моя!

Нарешті

1 ... 155 156 157 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"