Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

851
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 156 157 158 ... 293
Перейти на сторінку:
сьогодні маленька від тебе звістка – листівка твоя від 31.ХІІ. Це за три майже місяці. Я вже тобі писав, що від 11.XI не мав від тебе нічого, крім телеграми 4.І. Тобто прорив 1 1/2 місяці. Невже ти 1 1/2 м[іся]ці нічого не писала? Не може бути! Значить, десь ті всі листи лежать!!

Листівка принесла мені кілька теплих, дорогих для мене слів, і я ожив. Там же таки написано, що «йду з роботи на свій острів»… Ну, от уже я й знаю, що ти працюєш і що живеш і досі на острові… Важко ж тобі, моя голубко! Скільки ж ти снаги та часу тратиш на те ходіння сюди та туди. Моя дорога! Ну, що ж… Так болюче, що я, крім слів, нічого не можу тобі зробити, нічим не можу допомогти…

Я пишу тобі. Не лінуюсь з цього боку. Можливо, що деякі листи, раніше писані, ти одержиш пізніше, бо така в нас «пошта». Але то нічого. Аби вони доходили. Я знаю, що значить не мати звісток – як це пече, мучить і турбує. Через те кожну найменшу можливість я використовую для листів. Ясно, що новин у мене ніяких. Життя – стояче, вонюче болото, таке трагічно «тихе», і тільки й знаєш, що дивишся на його, прислухаєшся до його, – чи не з’явиться на нім якоїсь «бульби»… Бо знаєш, що кожна «бульба», кожний рух того гнилого болота несе тобі тільки неприємність. Хай мертво, хай тихо – аби не болюче!

В лазареті я. Без змін. Якщо й єсть зміна, то на гірше – нема пшеничного борошна, значить нема сірих сухарів, значить – треба жувати чорні, значить – пузо пектиме дужче. Оце й усе. Що позитивного дає стаціонар? Я – відпочив. Ну, ясно, що трохи припинився (зменшився) біль. «Поправитись» я не поправився, бо все ж їжа «слабка» – а відпочити відпочив. І то добре. Я вже писав тобі, що думають мене продержати тут 6 тижнів. Тобто, очевидно, в середині липня [лютого] я вийду «на волю» – працювати. Щоб я дуже рвався на ту «волю» – я б не сказав.

Чому ти так мало пишеш? Чому я й досі не знаю, як тобі працюється, як тобі живеться, як Муркетка в школі? Що маєш з Харкова? Що знаєш про Вячка? Я в кожнім листі тебе про це запитую, бо вже згорів од нетерплячки знати про все… Напиши. Жду посилки. Все визираю, все визираю, а її нема.

Що дасть нам 1936 рік? Вже ось і січень минає. Там лютий, березень, квітень, травень… Попливе Печора… Дивитимусь я на ту осоружну печорську хвилю та чекатиму, чи принесе вона тебе до мене, чи пропливуть і хвилі, знову закида нас снігом тут, у тайзі печорській, – а ти десь будеш там, а я десь буду тут…

У нас снігу – гори. Морозів великих ще не було. Тільки сьогодні вночі було 37° – це за цю зиму найбільший. Зате снігу, того снігу!

Ну, бувай здоровенька! Цілую тебе й Муркетона і вітай всіх.

Пиши і не забувай мене.

Я щодня, щохвилини думаю і мрію про тебе.

Хай світяться ясно твої очі. Будь здорова.

Цілую, люблю.

Пав[ло]

Лист Смирнової М. А. до Маслюченко В. О.

Лютий 1936 р.

Лютий 1936 р., Харків

Милая Варвара Алексеевна!

Спасибо за посылочку, и самое дорогое за ваше коротенькое письмецо и память о нас. Очень грустно, что так сложилась неудачно ваша поездка. Я много раз вспоминала вас и очень беспокоилась, как вы там живете с Мурочкой. О нас хорошего, конечно, нечего сказать. В августе Вячек был опять болен гриппом и ангиной, но по выздоровлению ему вырезали аденоиды 18 октября. Операцию делал Фришман. Пока дышит носом, а как будет дальше бог весть. Учится хорошо, но ходит на 2 смену и очень устает.

Бедняжка вы моя, как ужасно, что вы так далеко заехали и так неудачно. Как же Мура учится в школе? Я думаю, что там школы, конечно есть. Должно быть вы уже там мерзнете, а у нас еще довольно тепло, в этом году осень долго затянулась и погода стояла теплая. Ваше письмо меня и Вячека успокоило, а то до нас дошли слухи, что вы и нас также проклинаете, как и всех родычей его, но я не хочу быть в числе их и всегда останусь благодарной за вашу отзывчивость в ту тяжелую минуту, когда мы были больны и вы нам оказали ничем неоценимое внимание и помощь. Пока буду жить, то этого никогда не забуду.

Целую вас и Мурочку.

М. Смирнова

Привет от Бориса Федоров[ича].

От Муры открытку получили, но до сих пор никто нам не приносил от вас письма. Мы его ждем с нетерпением.

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

5 лютого 1936 р.

5.ІІ.36.

Рідна моя! Любима й дорога.

Одержав позавчора (3.ІІ.) посилку. Ящик був роздьорганий, але все на місці і все ціле. Спасибі тобі, голубко моя, за «поддьоржку желудка». Радий я був, звичайно, несказано. Тільки жалько мені їсти – я б усе сидів і дивився на всі ті речі. Тепер, значить, я живу.

Я ще в стаціонарі. «Ні шатко – ні валко». Я не знаю, чи не ризикнути мені оперуватись. Для цього треба клопотатися, щоб у Чиб’ю мене післали і т. д. Я, розуміється, почуваю себе значно краще – просто я вилежався, відпочив, не так дратував свою язву неймовірними харчами – вона трохи заспокоїлася і я окріп. Тільки ж без соди я не живу й тепер, хоч уже ось другий місяць лікуюсь. Ну, та щодо операції – це тільки мої думки, а різатись не хочу, як по правді.

Сильно мене турбує те, що листів од тебе я не маю. Невже ти не пишеш? «Это же – чудовищно!» Одішлю назад посилку! Факт! Я за ввесь час, з вересня 1935 р., тобто за 6 місяців, одержав два листи й листівку?! Я не знаю, як ти живеш. Я не знаю, як тобі працюється. Я вже передумав 10.000 випадків, що ти вже мене забула. Отакі то діла!

Написав я в Чиб’ю – про лікпомство моє. Ні гу-гу! Чи писала ти в Москву про це? Чи думаєш клопотатись про побачення літом. Все це такі для мене кровні питання, що я аж риплю, як подумаю, що нічого я не знаю.

Очевидно, днів за 10 я вже вийду з стаціонара, і знов потягнуться дні ще більшого суму й нудьги «під штиком», бо доведеться вертати в свою підконвойну команду.

Як[ів] Моис[ейович] уже в Чиб’ю. Може йому докладуть про моє прохання (тільки ж не певен я, що дійшов туди лист) –

1 ... 156 157 158 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"