Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун 📚 - Українською

Читати книгу - "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Артар. Вигнанка Полярної пустки" автора Вікторія Ковзун. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16 17 ... 101
Перейти на сторінку:
Розділ 7. Знайомтесь: акліматизація

Я ступила той крок і завмерла на порозі дивного світу. Яскравий спалах засліпив мене. Я прокліпалась і зрозуміла: це сонячне світло. Інший колір, інший запах, легкий приємний вітерець, а не шпаркі батоги по обличчю… А звуки! Всюди гомін, щось тьохкає-дзижчить… А сонце, сонце! Це вперше я по-справжньому побачила його. Не заховане хмарами, пеленою зі снігу – а таке, таке… що владно дивиться з небес, обпікає шкіру!

Задурманило розум від безлічі нових почуттів. Я хотіла побачити все, охопити всіма органами чуття… Я вмить відділила холодні кам’яні споруди від творінь незайманої чистоти. Таке високе й зелене – що ж воно? Воно живе, воно бачить мене?

Та заразом я відчула щось недобре. Що краплями котиться піт, паморочиться в голові, підгинаються ноги…

– Задихаюсь, – прохрипів хлопець поруч зі мною.

Клунки випали йому з рук. Я також не втримала своїх.

– Все гаразд, – кинув мечник. – Це називається «акліматизація». Вона у всіх буває.

Решта магів спокійно пройшла та ніяких ознак «акліматизації» не виявляла. Книжниця спинилась і знуджено спитала:

– Кириле, ти довго? Ми з Нестором замовимо обід. Тобі також брати?

– То ви робите ноги, а всі клопоти на мені? – уїдливо поцікавився він.

– Ой, ну, Кириле… У тебе так добре виходить… А я так не люблю цих, ну, знаєш…

Доки вони перемовлялись, я зробила низку нових відкриттів. До прикладу те, що я обожнюю холод. Мені подобається крига й сніг, я завжди зумію зігрітись. Ось як охолодитись – виявляється, питання без відповіді.

Спека й задуха давили на мене, наче хтось невидимий взявся розплющити мене об землю. Я притулилась до стіни та сповзла донизу. Стала стягувати теплі речі: кожух, шапку рукавиці… Хлопець героїчно стояв, та врешті теж присів.

Мечник осудливим поглядом провів компаньйонів та глянув на нас.

– Як ви кажете… «акліматизація»? – видавив хлопець.

– Так, – кивнув маг.

– А скільки… вона триває?

Мечник стенув плечима.

– Може, кілька годин, а може, кілька місяців. Усе залежить від організму.

– Що це? – запитала я і тикнула на велике й зелене.

– Дерево.

– Воно живе?

Мечник хмикнув.

– Як для кого. Принаймні до істот його не зараховують.

Мене навідало жагуче бажання підповзти до дерева і полапати його. А ще оте маленьке й зелене під ним. Однак до попередніх відчуттів додалася нудота, і я вирішила нікуди не повзти.

Мечник переводив погляд то на мене, то на хлопця.

– Значить, так, малі, – повів він. – Слухайте мене. У вас виявили магію, і ви отримали шанс на краще життя. Це вам не Полярна пустка. Снігу майже не буває, вбивати всіх підряд не заведено, злочини караються законом. Злочини… Так. Є речі поза законом. Темрява поза законом. Це те основоположне, що вам треба знати. Нечисть і чорні маги – поза законом. Побачили їх – здайте їх. Чи знищте їх. Ясно? Так… Щоб добре жилось, треба мати гроші, – він вийняв із кишені жовтий круглячок. Якраз таких понадавав мені Атрік. – Оце гроші. За них можна купити їжу, одяг, житло… Все можна купити. Гроші треба заробити.

– А по суті щось можете сказати? – видавив хлопець. – Де взяти артефакт?

– Але ж нетерплячий! Тобі треба до зброярні, а дівчині – до бібліотеки. Там на місці все пояснять.

– Як дійти? – спитала я.

– Найближча бібліотека у Підліссі. І зброярня…

– Тикнете на карті? – я з зусиллям витягла скручений аркуш.

Мечник підійшов та взяв його в руки.

– Стара, як світ, – оцінив він. – Навряд чи ти зможеш по ній орієнтуватись. Та все ж… Ось тут, зрозуміла? – він присів біля мене і вказував, доки я не кивнула.

– А що після артефакту? – спитав хлопець.

– Бажано поступити до магічної академії.

– А бувають ще якісь академії? – здивувалась я.

– Ну, звісно. Наприклад… Трясця, що ви чіпляєтесь? – розізлився він. – Вас мають цікавити лише магічні. До речі, за власним досвідом, я рекомендував би Бойову академію магії Підлісся.

– Це недалеко від бібліотеки? – зметикувала я.

– Так.

«Тоді добре. Поступатиму туди», – перед очима плавали темні кола, і мені було сумнівним, що найближчим часом я доповзу до якихось віддалених пунктів.

– Ну, і ще одне наостанок, – сказав маг. – Воно ж головне: Ліс. Величезна купа дерев, які вам не треба, – глянув на мене. – Ніколи й нізащо, ні за яких обставин не покидайте територій міст. Це єдині захищені й безпечні місця. А Ліс – це прихисток нечисті, одне з найтемніших місць Артару. Безголові відчайдухи, які потикаються туди, зникають там безвісти, а за кілька місяців знаходять їхні кістки, викинуті на межі. Пересуватись тільки містами, – виразно вимовив він. – До Лісу – ні ногою! Ви мене почули?

Я натягнуто посміхнулась і зрозуміла, де я полюватиму та влаштую собі прихисток. Тільки там, куди нікому не можна, а значить, там немає людей.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 15 16 17 ... 101
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"