Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

851
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 160 161 162 ... 293
Перейти на сторінку:
Антонія – так Антоній жив на півдні – там не дуже цинги було. А що воно, справді, за знак – на півночі, тут, у тайзі святих зовсім не було? Тяжкувате тут спасатись. Більше в Києві спасались. В Києві й дурний святим може бути – ти тут спробуй!

Що ж я роблю, Варюшко, «в свободное від ниття время»? А нічого! Трохи читаю, як дістану де книжку (газети я дістав, що ти послала. Очевидно, це перша бандероль. Остання газета за 25.ІІІ). Останніми часами почав грати в шахи. Тут у нас турніри цілі шахові. Ну, я слабенько граю – а проте соваю фігурами по дошці. (Коли їхатимеш – захопи шахи – невеличкі, дешевенькі. Добре?) А так більше – ходжу на роботу, приходжу, одсапуюсь та никаю. Нікого нема, з ким би поділитися, погорювати, поговорити. Думок різних багато. Читаєш газети… Читав про наших у Москві, про нагороди, про все… Зрозуміло все «аж до ниточки». Ну, що ж – так завжди буває: всякі рани треба гоїти. Почали, значить, гоїти. Мобілізували «дедушку» Карася, бабушку Наталку, гопака, всі, одним словом, нові досягнення нової радянської театральної культури. А воно навіть інтересно: Карась з Труд[овим] Прапором на чумарці, та й Наталці на корсетці воно до лиця. Часи міняються. Як то кажуть: «З труни – під вінець!»

2. V.936. От бачиш, Варю, яка перерва з листом цим. З Маєм тебе. Учора ми тут «маювали». Дощик «северный» покрапував, мерзли ноги, мерзли кістки. Непривітний дуже вийшов май. А сьогодні день непоганий. Учора вночі підморозило, сьогодні сонце. Веселіше. Ми два дні одпочиваємо. Так, чого ж така перерва з листом? Зміна в моєму становищі. Випустили мене з підконвойної команди. Щоправда, це явище тимчасове, викликане роботою. Тут є така «поведенція»: через те, що рудоуправління далеко від підконвойної, то під розписку відповідальних робітників декого випускають на «общее положение». Ну, от і мене випущено. Живу я тепер на 3-й трудколонії, над самісінькою Печорою. Живемо втрьох у кімнаті. Люди хороші, інтелігентні. Один (грузин), з великих б[увших] людей, – професор воєнної академії. Ну, тут, ясно, краще. Та чи надовго? Так от оці самі пертурбації (переїзд, влаштування і т. ін.) і не дали змоги раніше закінчити листа. Чекаємо, що Печора ось-ось-ось піде. Вже не їздять кіньми зовсім. Торік вона рушила 14.V. Думаю, що десь так буде й тепер. Відповіді на всі мої заяви ніякісінької. Ні про медроботу, ні про побачення з тобою, ні про що. Чекаємо начальство (Закарьяна) – воно застряло в Кедровому до пароплава – може тоді пощастить щось уже вирішити тут на місці. Я[ків] М[ойсейович] – дістав орден Червоного Прапора. Поздоров його та напиши, щоб дозволив побачення. Як у тебе з відпусткою? Коли? Тільки ти, Варюшко, зважуй все до дрібниць: чи варто їхати, щоб бува не попсувати тобі твого становища з роботою. Хай уже я терпітиму.

Ну, тепер оце й не знаю вже, коли чекати від тебе звістки. Маєш ти, чи не маєш од мене листи? Я писав тобі дуже справно й часто. Оце тільки останні 2 тижні мовчав, бо все ’дно до пароплава цей лист десь лежатиме, як узагалі мені пощастить його передати до пошти.

Ще до тебе прохання велике: пришли мені підручник шахматної гри. Їх є багато різних. Може трапиться Капабланка, а то який там знайдеш. Бандероллю. Старенький. Мабуть же там є крамниці з старими книжками, щоб не переплачувати. Добре?

Починаю третє літо на півночі. Охо-хо-хо! Як ізгадаю про літо там, – серце так ото закипить і стане: то, мабуть, сльози з кров’ю перемішуються. Я визнав, що серце вміє плакати. Само. Ото, як я сплю, воно само собі плаче потихеньку та клапанами сльози витирає…

Пиши ж мені, не забувай. Хай би й Муреточка писала. Як вона вчиться, як їй живеться. Чому ж це Вячко мовчить? Невже ото вирішили громадою забувати батька? Ти йому напиши, що я його не забуваю ніколи.

Кепки не присилай. Я перелицював стару – і вона ще на людей похожа. Гроші, як є, вишли. І так у посилці, в конверті поклади готівки, бо тут не дістанеш. І конверти! Конверти! Та якусь сорочку верхню, під поясок, дешевеньку. А голінне: не забувай.

Цілую кріпко всю! І люблю, і жду, і надіюсь. Муреточку цілуй. Всіх вітаю.

Твій П[авло]

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

11 травня 1936 р.

11 травня 1936 року

Рудник Е[джыд]-Кырта.

Моя дорога Варю! Я не знаю, чи маю я на тебе право сердитись? Коли маю, то я «таки да» серджусь, бо ось уже травень, а я не одержав обіцяної тобою посилки, через це саме я в настрою мінорному. Я не знаю, чи посилала ти її, чи не посилала, а факт той, що на найскрутніший для мене час весни й роздоріжжя, коли взагалі скорочується всіляке «дання» – я в становищі «плачевному». Отакі то діла! Ну, та вже почало веселішати: вже пароплави зверху вчора прийшли, вже й баржі притягли для погрузки вугілля (це – сумніше, бо скажений час у нас починається – погрузка вугілля), вже, значить, і пошта ось-ось буде, значить і від тебе щось дістану – звістка буде, бо дуже вже занудився, – з березня не маючи нічого. І такі думки в мене погані – думаю собі: листівки пише, а потім зовсім перестане писати… Так, чи не так? Ні, ти вже хоч листівки пиши, не вбивай зовсім, бо як і ти вже отсахнешся, то жити мені нема чого. Я з надією дивлюсь на Печору, що вже котить свою сувору й непривітну воду туди, у море в Полярне, ближче до тебе. І я не лаю печорської води тільки через те, що кидаю я в неї дивовижні вінки з думок моїх, кидаю, щоб пливли вони до далекого Полярного моря, з надією, що може хоч уламочок маленький з вінка думок моїх холодною хвилею полярною приб’є до Архангельського, і ти там чи побачиш, чи відчуєш, дивлячись у воду, що принесла та вода крихту мене самого до тебе, до любої моєї. Рано цього року Печора рушила, 2-го травня вперше посунувся лід, а пішла вона 5-го вже зовсім. Торік тільки но 15 травня двинулась вона. Майже на 2 тижні цього року раніше. Це, кажуть, тут дуже рідко буває. Ми так думаємо, що числа 20 вже можна буде чекати пароплавів з Уси чи з Цильми, Нар’ян-Мара. У нас тут говорили, що ніби море цього року зовсім не замерзало, чи що? Чи ніби в квітні вже воно було вільне від криги? Правда цьому, чи це наша чергова «радіопараша»? А все ж, як приємно, коли річка попливла – так ніби у тебе

1 ... 160 161 162 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"