Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

851
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 164 165 166 ... 293
Перейти на сторінку:
говорит: —

«…Те писатели, что сейчас остались мелкота <и обзывая нецензурным словами, продолжал>, популярности им себе все равно не создать. Сколько они не стараются на съездах и не выпускают массовыми тиражами свои произведения, но их все таки не читают, а Вишню читают».

Отзываясь о Белорусском писателе Янке Купала, О. Вишня заявляет:

«…Его авторитета никто поколебать не может. Он во время преследования белорусских националистов, в знак протеста, сделал себе харакири: распорол кинжалом себе живот и еле спасли. Он хороший хлопец, он был у меня в Харькове, а также и я у него в Минске».

О своем осуждении в лагерь говорит:

«…У меня никаких дел нет. ОГПУ создало его. Я был Советским лойяльным человеком, но что же сделаешь, судьба такова. Все равно в один прекрасный момент опять поедем домой».

Отзываясь о з/к ГЖИЦКОМ (укр. националист) ГУБЕНКО говорит:

«…ГЖИЦКИЙ хороший гуманный человек. В Дмитлаге он работал в Редакции газеты «Перековка», а теперь маринуется на общих работах. Это прямо преступно так использовать интеллигенцию».

и т. д.

УПОЛНОМОЧЕННЫЙ ГР. СПО               [Підпис]                    (АЛЕКСЕЕВ)

УТВЕРЖДАЮ:                                 ПОМ. НАЧ. УПРАВЛЕНИЯ

                                                  НАЧ. 3 ОТДЕЛА

                                                  УХТПЕЧЛАГА НКВД   (ЧЕРНОИВАНОВ)

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

3 липня 1936 р.

3. VII.36. Рудник

Я все ж, моя дорога, не вгамовуюсь і пишу, пишу, пишу. Я тільки не знаю, чи доходять ці листи до тебе, чи читаєш ти їх і чи взагалі ти жива… Вже четвертий місяць од тебе ні словечка, крім голісіньких, без єдиного слова, 50 крб. Про них я вже тобі писав, що я їх одержав. Я не знаю, що думати, і що гадати… Може тебе нема в Архангельську? Може ти в таких і сама вже умовах, що не можеш писати? Може ти хвора? Так невже ж нікого не знайшлося там, щоб хоч одним словом повідомити мене, що з тобою.

І коли ти вже забула мене, чи взагалі вирішила змінити своє особисте життя – невже ж ти б не написала про це мені, щоб я знав, що робити мені, бо я ж тоді залишаюсь буквально безпритульним. У мене ж нема ні братів, ні сестер, ні родичів, ні знайомих. У мене була тільки ти та Мура, та Вячко.

Вячка обставини, очевидно, примусили забути мене. Ну, що ж поробиш. То – дитина і не вольний він робити ще самостійно. Біля його друзів моїх нема, і нема тому нічого дивного, що батька там викреслено з списків живих і потрібних.

Значить, ти й Мура. Вас двоє, до яких мої думки, мої мрії, все, що є ще в мене живого й теплого. І я не припускаю думки, щоб, при всяких обставинах, ти, знаючи це все, – не повідомила мене про те, що з тобою. Це була б уже не жорстокість, а бог зна що. І ти розумієш, і я розумію, що змінити я нічого не можу, що я мушу тільки ще дужче зігнутися під цим страшним для мене ударом.

Я не роблю ще для себе ніяких висновків. Я надто багато вистраждав, я за цей час такого болю виболів, такої муки перегорнуло все єство моє, що нема в мене місця, звідки б кров не капала. Я думаю, що коли я лишився без тебе й без Мури, – то за цим уже, очевидно, має бути час, коли мені залишилось тільки реготатися.

Я все-таки сподіваюсь, що ти напишеш мені, в чім річ.

Я вже писав тобі, що дозвіл на побачення з тобою дали. Я дав тобі про це телеграму, написав уже і ще пишу, і ще, очевидно, писатиму, доки не дістану від тебе звістки, бо в мене ж жевріє іскорка надії, я її плекаю, вона мене гріє, і я страшенно боюсь, щоб вона не погасла.

Я жду твого листа, я щоразу, як їдуть по пошту, хожу, як на гвіздках, я б’юсь головою об стінку, коли мені говорять «Нема!», але в той же час, я боюсь твого листа, бо я гадаю, що він буде останній. Я боюсь, що після твого останнього листа почнеться смуга глупої пітьми, безконечної ночі, без єдиного спереду вогника, без перспектив, без мети. Проте лист цей повинен бути. І ти його напишеш, бо в такому стані невідомості жити дуже тяжко.

Ти мусиш написати! Так же не можна. Мене ж і так мучено вже мучено – навіщо ж іще ти?

Ти ж маєш зв’язок із Харковом. Зроби мені ласку – узнай адресу Федора. Бувають моменти, що люди людей їдять – у мене такий час, що доведеться звернутися до рідного брата, якому я в свій час, – ой, як багато зробив. Я позичу в сірка очі, я перший протягну руку жебрака, – але очі, я гадаю, повилазять не в мене від сорому, а в братів та сестер моїх.

Я цілую тебе й Муру. Люблю Вас і живу надією, що Ви ще не забули мене.

Який жах, що не маю до кого звернутися в Арх[ангельську] – щоб хоч хто – небудь написав про тебе, коли ти сама не хочеш. Цілую кріпко і жду.

Павло.

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

19 липня 1936 р.

19. VII.36.

Рудник.

Дорога моя, люба моя!

Я дістав сьогодні посилку. Безмірно дякую тобі і цілую, цілую, цілую.

Але… грабонули по дорозі. Опис речей є, але нема в посилці: а) бритви (невже твоєї «золотої»?), б) ножів до бритви, в) сорочки, г) окулярів, д) рису, е) гречки, ж) пояса, з) мила, и) чаю, к) двох банок конс[ервованого] молока, л) 4-х пар носків (є тільки одна пара), м) коробки карамелі.

Обідно і гірко. Взагалі, посилки дуже часто грабують у дорозі тут. Запаковувати треба, як «броню». Нема з посилкою купона од переказа.

Мені так боляче, що останні твої копійки й муки, труди й любов до мене розграбовують по дорозі. Подав заяву по начальству. Та що з того…

Маю твої листи від 6 й 12/VІ. Я про це тобі писав. Чи дістала ти телеграми про дозвіл на побачення? Я дві послав.

Зараз у мене Гаско. Він звільнився, працює в редакції газети Печорського пароплавства. Їздить по Печорі. Завтра їде в Усу. З Уси дасть тобі телеграму од мене й од себе про побачення і кине цього листа, але я не певен, що цей лист тебе застане в Архангельську. Я тебе так чекаю… Але й боюсь, бо Печора обміліла сильно цього літа, і чи доїдеш ти благополучно. Коли б де не сіла… А як з Мурою? Так би мені хотілося її побачити, але ж важущий же шлях, перемучиться кріпко… А де ж її залишити? О, господи! Так мене, бідолагу, запроторили, що ні проїхати, ні пройти…

А жду я тебе, жду… Невже

1 ... 164 165 166 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"