Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

852
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 176 177 178 ... 293
Перейти на сторінку:
до Маслюченко В. О.

9 березня 1937 р.

9.ІІІ.37

Моя дорога! Хороша моя! Ще і ще раз хочеться з тобою побалакати. У мене все гаразд. Я – здоровий. Дві важливі справи треба, щоб ти знала і міркувала там, як краще. Справа з колонізацією. Очевидно, мене колонізують, коли на перешкоді не стане моє ім’я. А так я всі «права» на це маю. Ми вже з тобою говорили, що головне в нашім житті: Мура й Вячко. Вячко «десь», він одбився (чи його вже зовсім нема?!), значить – Мура. Доки Мура не буде влаштована, щоб вона без перерви вчилась – тобі назавжди їхати до мене не можна. Це – істина. Тепер, друге. В травні—червні звільняється Олександр Костянтинович Заліношвілі. Він заїде до тебе. Настоює він, щоб Мура жила в його, а ти щоб їхала до мене. Він живе в Москві. Звичайно, що Мурі там буде непогано – це кристальна людина. У його три доньки – старша має 13 літ. Це мрії, чи здійснимі вони – це ти там поміркуєш, поговориш і вирішиш. Запам’ятай: ти дістанеш телеграму з Уси (одне слово, з Печори) за підписом О[лександра] К[остянтиновича]. Тоді ти напишеш у Москву 17 Ново-Кузнецкая 20, кв. 21 Марии Йосифовне З[аліношвілі] свою адресу і запрошення виїхати до тебе. Вона має виїхати назустріч. Коли мені писатимеш – без прізвища. Тьоті Лізі так не пиши. Тільки їй. Без мене. Бо багато клопоту й ляку-ляку. Хочеться написати твоїй хазяйці, та не знаю, як її прізвище.

Родину колонізованих перевозять сюди коштом лагеря. Коли тебе ждати? Як тільки дістану звістку, що мене колонізували – дам телеграму.

А проте пишу заяву про побачення. Не знаю, як воно буде. Тепер в Усі вже не М[ороз] і не З. – новий начальник, що мене не знає. Та думаю, вірю, надіюсь, що і цього року тебе пощастить побачити.

Ти все так краще заздалегідь спишись все-таки з М[арією] Й[осипівною] З[аліношвілі], щоб вона знала, що ти єсть така. Коли б тебе на той час не було в Арх[ангельську], повідом її, що ти виїздиш. І мене, звичайно.

Чи писала в Чиб’ю, про роботу? Чи влаштувалась в А[рхангельську]? Всі ці питання мене турбують дуже. Цього року, не вважаючи на всі наші умовляння – погано в нас з листуванням. Ну, може ж воно вже йде до того, що будемо вкупі.

Всі тебе вітають. Я кріпко цілую тебе й Муру.

Бувай здорова, і не сумуй.

Пав[ло].

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

13 березня 1937 р.

13.ІІІ.37.

Дорогенька ти моя!

Не дають від тебе листів, та й не дають.

Я вже почав писати скарги… Сумую страшно.

Порадувало мене те, що я тепер маю піми, тепер мені вже буде тепло в ноги.

Прохання моє до тебе такого сорта: будь ласка, напиши мені обов’язково ім’я, по-батькові й прізвище твоєї хазяйки – це на той випадок, як ти кудись поїдеш, щоб я міг їй писати. Обов’язково! Це потрібно.

І хай не полінується твоя хазяйка прислати посилку. Дуже було б приємно, щоб на адресі було написано од хазяйки. А то вона обіцяла – а я все жду та й жду. Особливо, якщо слатиме так, як і олівці… (в пімах).

І ще прошу. Чи не багата ти, щоб вислати мені двічі на місяць рублів по 5. (Не більше!) Тоді б я був зовсім забезпечений словами, написаними на купоні. Добре? А то й по 3 карбованці – хватить і цього. Було б на махорку.

Про колонізацію ще не чуть. Я вже тобі писав, що подав, жду наслідків. За кілька часу подам заяву на побачення – може ж таки ти зможеш приїхати.

Як я тебе вже хочу побачити. Я так боюся, що не побачу вже тебе, що аж плакать хочеться. Не забувай мене.

У мене так усе ніби гаразд. Ото тільки й туги що за тобою, за Мурою, за Вячком. Та невже ж таки нема ніякої про Вячка звістки?! Що ж воно за лихо таке?! Невже ніхто не відгукується?

Я щовечора шлю тобі на Архангельськ радіохвилями любов мою, і печаль, і журбу за тобою. Лови їх там – мені легше буде. Як Муреточка, чи здорова, як учиться? Пиши, радість ти моя. Цілую кріпко всю тебе, і голублю, і жалію.

Твій П[авло].

Всі вітають.

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

14 березня 1937 р.

14 березня 1937 р.

Моя люба!

Я оце лежу і думаю: чи долетіли до тебе голуби з Печори? Я весь час прошу долю – щоб долетіли вони до тебе. Може ж таки доля буде ласкава. Я й пишу лежачи. Це не тому, що сидячи гірше, але бувають обставини, що лежачи краще.

Я вже мрію про те, що ти до мене приїдеш. Я вже навіть бачу, як ти сходиш з пароплава і як деякі речі ти залишаєш на пароплаві, забуваєш їх там, щоб потім побігти їх та забрати. Як усі бігають – усі: це ти та я – бо ти забула речі на пароплаві, та ще й не свої, бо ти забула окремий пакуночок од Толі і т. д. і т. ін. Така біганина! А тут іще треба нести речі в комендатуру; там їх пильно до ниточки передивляються… Я люблю цей час. З таким захопленням береш речі, несеш, розв’язуєш, там їх пильно передивляються… Коли ж уже буде, коли настане цей час?!

А може ти вже до того часу будеш їхати до мене зовсім, як до колонізованого… Ще краще.

Я ходжу в пімах. Вони такі гаспидські красиві, та ще в ліптах – що всі ахають. А урки вже накнацали…

Я оце думай купити кожуха (тулупа). Хотять 40 крб. Думаю, що треба. Я з його зроблю таку чудесну кацавейку на міху. От що нема чим покрити. Та я щось видумаю.

А так усе добре. Все жду від тебе листів. Як будеш писати тьоті Лізі, про мене не згадуй – хай забуває, що я є на світі. Так краще.

Яка ти, Варюшко? Ой, як же я по тобі скучив.

Читав «Комуніста» Київського. Бронек, Ужвій, Мілютенко у Франківців.

Березільці (Шевченківці) – ставлять «Дай серцю волю – заведе в неволю». Мар’ян, Сердюк, Федорцева, Смерека… Хвалять у газеті дуже…

А взагалі чудеса… Багацько імен, дуже «знатних», що їх тепер усе виглядаю, чи не їдуть…

Бачиш, який я всезнайка. Як далеко – а все знаю.

Я вже тобі писав про Ол[ександра] Конст[янтиновича] З[алінашвілі]. Напиши в Москву 17 Ново-Кузнецька 20, кв. 21 Марії Йосифівні про те, що ти чекаєш в травні—червні…

А я тебе жду та жду, та жду, та жду. Коли ж ти вже приїдеш.

1 ... 176 177 178 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"