Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Стів Джобс 📚 - Українською

Читати книгу - "Стів Джобс"

369
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Стів Джобс" автора Волтер Айзексон. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 177 178 179 ... 203
Перейти на сторінку:
продукції, але Джобсові не довелося проходити через те все. «Непохитність, скелетоподібна зовнішність, абсолютизм, філософське ставлення, стійке враження, неначе він має стосунок до священного, реальні творіння в цьому випадку дозволяють йому користуватися привілеєм авторитетно вирішувати, що є значимим, а що — тривіальним».

Скотт Адамс, творець коміксів Dilbert, також ставився до Джобса з певною недовірою, але зі значно більшим захопленням. Він написав статтю в своєму блозі декілька днів тому (яку Джобс із гордістю розіслав усім, кому можна було), висловлюючи своє зачудування тим, що «обґрунтований маневр» Джобса приречений стати новим стандартом стосунків із громадськістю. «Реакція Apple на проблему з iPhone 4 не відповідала типовому сценарію піару, оскільки Джобс вирішив переписати всю збірку п’єс, — писав Адамс. — Якщо ви хочете знати, як виглядають генії, досліджуйте слова Джобса». Визнавши, що телефони недосконалі, Джобс змінив контекст суперечок необговорюваним твердженням. «Якби Джобс не змістив акцент із iPhone 4 на всі смартфони загалом, я міг би намалювати смішнючий комікс про пристрій, який зроблений так погано, що не зможе працювати, щойно до нього доторкнеться людська рука. Але тільки-но контекст змінений на «в усіх смартфонів є якісь недоліки», можливість пожартувати зникає. Нічого не може вбити гумор так, як узагальнена й нудна правда».

А от і сонце сходить

Для того щоби кар’єру Джобса вважати довершеною, потрібно було вирішити декілька питань. Серед них — припинення тридцятилітньої війни з гуртом, який він любив, The Beatles. У 2007 році Apple завершила свою битву за торгову марку з Apple Corps., холдинговою компанією The Beatles, яка перша подала до суду на поки ще зелену комп’ютерну компанію за використання назви в 1978 році.

Але це все одно не вплинуло на те, що пісні The Beatles з’явилися в крамниці iTunes Store. Гурт був останнім серйозним ухилянцем, і основна причина цього полягала в тому, що вони не вирішили питання з EMI-Music, компанією, котра володіла більшістю їхніх пісень, як розподіляти цифрові права на них.

До літа 2010-го The Beatles та EMI розібралися з усім — і саміт із чотирьох осіб відбувся в залі ради директорів у Купертіно: Джобс і його віце-президент, який керував iTunes Store, Едді К’ю, разом із гостями Джефом Джоунсом, який представляв інтереси The Beatles, і Роджером Фексоном, директором EMI-Music. Тепер, коли The Beatles були готові до оцифрування, що могла запропонувати Apple, щоби по-особливому відзначити цю історичну віху? Джобс очікував того дня дуже довго. Насправді він, як і його рекламна команда, Лі Клоу та Джеймс Вінсент, підготували трохи друкованої та відеореклами три роки тому, коли продумували стратегічні плани, як привабити The Beatles до себе.

— Ми зі Стівом роздумували про різні штуки, які могли би зробити, — пригадував К’ю.

До цього входив також план розрекламувати новину на головній сторінці iTunes Store, купити білборди з найкращими фотографіями гурту й запустити серію телевізійних реклам у класичному стилі Apple. Родзинкою була музична підбірка пісень усіх студійних альбомів The Beatles, двотомного збірника Past Masters і ностальгічного відео з концерту у вашингтонському «Колізеї» 1964 року всього за 149 доларів.

Тільки-но сторони дійшли згоди щодо основних пунктів контракту, Джобс особисто заповзявся допомагати вибирати фотографію для реклами. Кожен рекламний ролик завершувався статичним кадром із чорно-білим знімком Пола Маккартні та Джона Леннона у звукозаписувальній студії, молодих і усміхнених — там вони розглядали ноти. Це нагадувало старі світлини Джобса й Возняка, які роздивлялися монтажну плату Apple.

— Те, що ми змогли залучити The Beatles, було кульмінацією, яка пояснювала, заради чого ми почали займатися музичним бізнесом.

РОЗДІЛ СОРОКОВИЙ

У ВІЧНІСТЬ

Хмарка, космічний корабель і вище

iPad 2

Навіть до того, як iPad з’явився в продажу, Джобс думав про те, яким має бути iPad 2. Потрібно було, щоби він мав передню й задню камери — всі знали, що вони потрібні, — і він однозначно хотів, щоби він був тоншим. Але було ще одне другорядне питання, на якому він зосередився і про яке більшість людей навіть би не подумала: чохли, що люди використовували, приховували довершені лінії iPad і відволікали від екрану. Вони потовщували те, що мало бути тоншим. Вони накидали одежу простолюдина на пристрій, який мав бути магічним у всіх аспектах.

Приблизно в той час Джобс прочитав статтю про магніти, вирізав її та віддав Джоні Айву. Їхню дію можна було прицільно сфокусувати. Можливо, їх можна було б використати, щоби причепити знімний чохол. Так, він міг причіплятися до передньої частини iPad, при цьому не поглинаючи весь пристрій. Один із хлопців у команді Айва намагався придумати, як виготовити знімний чохол, який би кріпився до магнетичного шарніру. Коли користувач починає відкидати чохол, екран оживає, як обличчя дитятка, якого полоскотали, а коли чохол знову прикладався до екрану, пристрій переходив у «сплячий» режим.

Для цього не потрібно було високих технологій, лише проста механіка. Але це було чарівно. Ще один приклад бажання Джобса робити все в повній інтеграції: чохол та iPad розроблялися вкупі, щоби всі магніти й шарніри безшовно з’єднувалися. iPad 2 мав багато покращень, але його симпатичний маленький чохол, із яким би більшість виконавчих директорів не завдавали собі клопоту, викликав найбільше усмішок.

Оскільки Джобс був у черговій лікарняній відпустці, ніхто не чекав, що він приїде на презентацію iPad 2, призначену на 2 березня 2011 року в Сан-Франциско. Але коли запрошення були розіслані, Стів сказав, що мені слід постаратися бути там. Усе було, як завжди: головні керівники Apple у першому ряді, Тім Кук поїдає енергетичні батончики, а з колонок звучить підбірка доречних пісень гурту The Beatles. Завершувати підбірку мають You Say You Want a Revolution («То кажете, що хочете революцію?») та Here Comes The Sun («Ось і сонце сходить»). Рід Джобс прибув в останню хвилину разом із двома гуртожитськими співмешканцями, студентами першого курсу, які перебували просто у захваті від усього баченого.

— Ми працювали над розробкою цього продукту якийсь час, і я не хотів пропустити його презентацію сьогодні, — сказав Джобс, неквапливо піднявшись на сцену.

Стів був страшенно худющим, але на обличчі світилася безтурботна посмішка. Натовп став вигукувати, кричати й підірвався на ноги, щоби привітати його оплесками. Він почав презентацію iPad 2, показавши його новий чохол.

— Цього разу обгортка і сам продукт були розроблені вкупі, — пояснив Джобс.

Тоді перейшов до зауважень, які турбували його, оскільки мали реальне підґрунтя: оригінальний iPad краще споживав контент, ніж

1 ... 177 178 179 ... 203
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Стів Джобс», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Стів Джобс"