Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Будні феодала - 2, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Будні феодала - 2, Олег Говда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Будні феодала - 2" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 17 18 19 ... 89
Перейти на сторінку:

Втім, яка різниця?

— До бою!

Коню шпори в бік, пістоль у руку.

— Ур-ра! Слава!

Шведи за фуражем відрядили воїнів бувалих. Пари хвилин не минуло, як пальба почалася, а вони вже вози в коло поставили, спішилися і всередині сховалися. Крім кількох вершників у чорних обладунках. Мабуть, ті самі рейтари, про які так шанобливо говорили гінці. Виглядають солідно. Рослі, широкоплечі. Коні теж під стать.

Роз'їхалися неширокою шеренгою і неквапливо рушили в наш бік. За зброю не хапаються. Хоча стоп! Ще як хапаються! У кожного по два пістолі!

— Загін! Слухай наказ! Всім вогонь по рейтарах! Обоз потім!

І показуючи приклад, першим випалив убік чорних вершників.

Фіга собі! Я готовий був присягнути, що не промахнувся, але рейтар, що скаче на мене, тільки похитнувся злегка. То що ж у них за обладунки такі, що їх кулі не беруть? Цікаво?

— Цілитися в голову! Залпом! Вогонь!

Ага, зараз… Розмріявся. Це не стрілецька рота і навіть не взвод. Тут поки кожен сам за себе воювати звик. Хтось вистрілив, а хтось і діставати самопал не став. Мовляв, шабля надійніша. А ось рейтари все правильно зробили... Почекали, поки черкеси максимально наблизяться і садонули впритул. Двох наших, як кувалдою із сідел викинуло. Ще двоє втрималися, але підняті для удару шаблі безсило опустилися вниз. Ну, хоч живі… Тепер моя черга! Отримай, фашист, гранату!

— Бах!

Добре влучив. Прямо в вишкірену руду пику. Мінус один!

— Бах! — пролунало ліворуч від мене, і ще один рейтар вирушив до праотців. Це Меліса. Розумничка.

— Бах! — Правіше. Іван, мабуть. Промазав. Точніше, плече зачепив. Але теж добре вийшло. Другий пістоль у рейтара з руки випав.

— Бах! Бах! Бах! — це шведи другі пістолі розрядили. Але, мабуть, загибель товаришів збила приціл, бо нікого з наших цей залп не зачепив.

А перезарядити ще раз їм не дозволили. Черкеси вихором налетіли на ворога. Тут уже козакам не було потреби вказувати. Самі розібралися парами, заходячи відразу з двох сторін.

Шабельна рубка, майже як ножовий бій, швидкоплинна. Удар, фінт, удар… І або один, або другий вершник лягає на кінську шию, заливаючи гриву кров'ю. А переможець уже рубається з наступним ворогом. І тепер особиста майстерність поступається кількістю. Як не крутись, якщо в тебе стріляють і тицяють вістрям з усіх боків, відбитися складно. Єдиний спосіб — не загрузнути, гарячим ножем проткнути ворожі ряди і піти на простір. Потім розвернутися і знову повторити маневр.

Рейтари так і планували. Пострілами розчистити шлях, проскочити і, поки ми б їх наздоганяли б, перезарядити пістолі. Як я потім дізнався — звичайна їхня тактика проти нукерів і крилатих гусар. Хороший обладунок надійно захищає від татарських стріл, а куля швидше за списи. Але цього разу не вийшло. І коні у черкесів швидші за гусарські, і самі вони не зі списами наперевіс мчали, от і змогли ухилитися. А потім і показали надто самовпевненим шведам, що шабля в ближньому бою ефективніша за палаш. І тим паче — розряджений пістоль.

Жоден не втік. Після того, як «чорні» підстрелили їхніх товаришів, у полон черкеси нікого не брали…

Побачивши загибель своїх найкращих воїнів — шведи, що ховалися за возами, заверещали щось і почали палити в наш бік з мушкетів. Але відстань була для гладкоствольної зброї занадто велика. Якщо й долітала якась випадкова куля, то навіть чоботи пробити вже не мала сили. Удар виходив, наче камінчиком з рогатки.

А ще за хвилину шведам стало не до нас. Князь Цепеш повів в атаку своїх бійців.

1 ... 17 18 19 ... 89
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Будні феодала - 2, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Будні феодала - 2, Олег Говда"