Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Будні феодала - 2, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Будні феодала - 2, Олег Говда"

169
0
07.05.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Будні феодала - 2" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 89
Перейти на сторінку:
Розділ 9

Шведи відстрілювалися до останнього... Не патрона, звісно, а бійця. Але, атаковані одночасно з усіх боків, довго чинити опір не змогли. У цьому й біда будь-якого обмеженого простору. Начебто знаходишся під захистом, а насправді — куля, що просвистіла повз, цілком може потрапити в спину товариша.

  Хтось, напевно, хотів здатися, але знавців шведського не знайшлося. Та й яка з них користь? Відомості про військо короля Карла мені без потреби, я з ним воювати не збираюся. А що фуражири наробили — і без розповідей видно. За награбованим добром. Та й слід вони за собою такий залишили, що просто в Пекло пройти можна.

— Вітаю, пане отамане! — галантно підняв край капелюха Цепеш, під'їжджаючи ближче. — Вчасно ви...

— Вітаю, князю. Та ви б і самі впоралися... Он яких бійців підготували. Коли я їхав, більшість не знала, з якого боку мушкет заряджається, а зараз любо-дорого подивитися.

— Так, — без тіні збентеження підтвердив волоський вельможа. — Можна сміливо до міліції зараховувати. Козаками їм ніколи не стати, не той характер, але за своє місто чи село битимуться насмерть.

— От і славно. Козаків у мене... скоро нікуди складати буде. А для процвітання замку робочі руки не менш за збройні потрібні.

— До речі, про руки... — пожвавішав Цепеш. — Їх катастрофічно не вистачає.

— Невже, — посміхнувся я. — Другий тиждень тільки й знав, що відправляв у Полісся обози із селянами, а тобі, князю, ще мало?

— Ай, — відмахнувся той. — Декілька сотень, хіба цього може бути достатньо, коли на порожньому місці зводиться замок? Я всіх, хто здатний тримати сокиру та лопату на будівництво відправив. Навіть баб. Розбив на десятки. Козаков поставив старшими... Цих учити не треба. Самі за всім простежать та іншим спуску не дадуть.

— Розумно. Братчики окопи рити і Гуляй-город будувати майстри.

Цепеш кивнув і продовжив:

— Одне добре — всі через басурманську неволю пройшли і розуміють, що без надійної фортеці і на новому місці не буде спокійного життя. Не на роботу — з роботи треба гнати, щоб не надірвалися. Зі старостою та Федотовою дружиною більше сваритися доводиться...

— Чого раптом?

— Та я не в претензії. Розумію. У них своя турбота — провізія. Чи жарт, таку купу народу прогодувати, якщо в полі одні старі та дітлахи... От і наскакують з двох боків. То відпусти мужиків луг викосити, доки трави не перестояли. То — комору нову поставити, кров із носа треба. В одному ми зійшлися — ніякого житла, доки фортецю не закінчимо. Бачив, мабуть, поля навколо Полісся, землянками, як ховраховими норами пориті?

Щиро кажучи, не звернув уваги, але кивнув.

— Там і живе народ. Добре, сухе літо видалося. А як задощить... Поспішати треба, Антоне.

— Поспішаємо... Поки ми тут розважаємось, в Полісся ще один обоз прийшов. Тож працівників додасться. А дня за три-чотири, ще один чекаю. А може, й не один. Як Мамай впорається. Але навіть якщо останній — то з ним півсотні козаків прибуде.

— Добре, коли так... — князь покрутив вус, помовчав, але все ж таки спитав: — А з грошима як? Люди готові працювати задурно, але дерева не вистачає, заліза. Одних цвяхів ще б пудів сто... І смуг сталевих. Ворота обшити. Бійниці посилити...

— З горла не лізе, але є й гроші. Повернемося — відправляй обози. Нехай купують. До Смоленська сам збираюся. Може, у воєводи чимось розживуся... домовлюся, щоб нагороду за Масляний Брід не грошима, а товаром виплатив... — і тут до мене геніальна думка навідалася.

— Князю... А наскільки ти педантичний у питаннях лицарської честі?

Цепеш тільки гмикнув і знову підкрутив вус.

— Дивні питання ти ставиш, пане Антоне. Але, думаю не з цікавості. А пряме питання прямої відповіді заслуговує... Лицарська честь — для турнірів і дуелей добра. Коли з рівними змагаєшся. Що ж до війни... A la guerre comme a la guerre.

— Чудово. Тоді в мене ось яка пропозиція до тебе буде... — вказав на мертвих шведів. — Треба їхню роботу продовжити.

— Поясни? — Князь явно не зрозумів геніальність мого задуму.

— Та просто все... Переодягай своїх хлопців у форму шведів і лякай всю округу. Назад у Полісся не поспішай. Забирайся так далеко на північний захід, як тільки встигнеш. По-перше, — краще нехай провіант нам дістанеться, ніж ворогові. По-друге, — якщо добре зіграєш роль, — селяни знімуться з місця і під захист замків вирушать. Почасти і до нас… а це додаткові робочі руки. А ще — ми, цією виставою, багато життів врятуємо. Бо просто словами народ неохоче вірить. Особливо якщо треба з насидженого місця зніматися. А коли справжні шведи прийдуть — ховатися пізно буде. І найголовніше — адже шведи на одному загоні не зупиняться. Не повернуться ці фуражири — надішлють інших...

— Зустрінемо й інших... — буркнув Цепеш.

— Ні секунди не сумніваюся. Але тоді сюди відправлять каральний загін. А то й полк драгунів. Які пройдуть через наші землі вогненним вихором, знищуючи все на своєму шляху. Можливо, що й до Полісся дістануться. Ти готовий, князю, побачити такого ворога під недобудованими стінами?

Цепеш промовчав.

— Я теж... А наш прийом їх зупинить краще за будь-який загін. Бо поживи шведам не буде. Прогуляються вони по згарищах і пустці кілька днів, та й повернуться назад. Ще й донесуть королеві, що в цей бік війську ходити не варто.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 18 19 20 ... 89
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Будні феодала - 2, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Будні феодала - 2, Олег Говда"