Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Світло між двох океанів, Марго Л. Стедман 📚 - Українською

Читати книгу - "Світло між двох океанів, Марго Л. Стедман"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Світло між двох океанів" автора Марго Л. Стедман. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 91
Перейти на сторінку:
Її рот був усе ще розтулений, коли вона відчула руку на своєму плечі. Повернувшись, побачила Тома й почервоніла, мов буряк.

— Здивована? — запитав він і поцілував її у щоку.

— Ну… Ну, це було… — Ізабель принишкла.

Він оповив рукою талію дружини, і, постоявши мить чолом до чола, вони вибухнули сміхом.

Наступні дві години Ізабель спостерігала за настроювачем, поки він домагався виразнішого звучання, програвав ноти знову й знов, щоразу голосніше, і закінчив, програвши «Алілуя», фрагмент із твору Генделя.

— Я зробив усе, що міг, пані Шерборн, — сказав він, збираючи свої інструменти. — Насправді його краще б у майстерню привезти, але поїздка туди і назад наробить стільки ж шкоди, як і добра. Звуки вельми не ідеальні, однак грати можна. — Він витягнув стілець з-під фортепіано. — Спробуйте!

Ізабель сіла за інструмент і зіграла гаму «ля-бемоль мажор» у зворотному напрямку.

— Набагато краще, ніж раніше! — сказала вона й перейшла на арію Генделя, граючи по пам’яті, коли хтось відкашлявся. Це був Ральф, він стояв позаду Блуї у дверному отворі.

— Не зупиняйся! — попросив Блуї, побачивши, що вона повернулася для привітання.

— Я поводилася жахливо, пробачте! — сказала Ізабель, збираючись підвестися.

— Зовсім ні, — відповів Ральф. — Ось. Це від Гільди, — додав він, витягуючи з-за спини щось перев’язане червоною стрічкою.

— О! Можна відкрити це зараз?

— Звичайно! Якщо я докладно їй усе не розповім, вона продзижчить мені всі вуха!

Ізабель, позбувшись обгортки, знайшла під нею «Ґольдберґ-варіації» Баха.

— Том вважає, що ви зможете зіграти таке… із залющеними очима.

— Я не грала це вже багато років. Але я їх дуже люблю! Дякую вам! — Вона обняла Ральфа й поцілувала його в щоку. — І тобі теж, Блуї, — додала Ізабель і випадково поцілувала чоловіка в губи, бо той саме повертався.

Зашарівшись, він опустив погляд.

— Я не маю до цього жодного стосунку, — сказав Блуї, але Том заперечив.

— Не вір жодному слову! Він їхав аж в Олбані, щоб привезти настроювача. Це вчора зайняло весь його день.

— У такому разі ти отримуєш ще один поцілунок, — сказала вона й поцілувала його в іншу щоку. — І ви теж! — додала, поцілувавши заразом і настроювача.

Тієї ночі, коли Том перевіряв гартівну сітку, до нього доносилися серенади Баха, розмірені ноти піднімалися сходами маяка і дзвеніли навколо світлової камери, пурхаючи між призмами. Так само, як і ртуть, завдяки котрій рухався освітлювальний механізм, таємничою була й Ізабель. Вона мала вміння лікувати та отруювати, здатність нести на собі всю тяжкість світла, але могла й розпорошитися на тисячі невловимих частинок, плинучи у всіх напрямках, рятуючись від себе. Том вийшов на галерею. Коли вогні «Віндворт Спірит» зникли за обрієм, тихо помолився за Ізабель та їхнє спільне життя. Повернувшись, узяв вахтовий журнал і написав у колонці «Примітки» за середу, 13 вересня 1922 року: «Човном прибув відвідувач, Арчі Поллок, настроювач фортепіано. Попередній дозвіл надано».

Частина друга

Розділ 10

27 квітня 1926 року

Губи Ізабель були блідими, а погляд — пригніченим. Вона, як зазвичай, іноді ніжно клала руку собі на живіт, перш ніж брак випуклості нагадував, що всередині порожньо. І все ж на її блузках час від часу проступали плями від решток грудного молока, що в перші дні з’явилося в такому достатку, мов на бенкет для відсутнього гостя. А потім жінка знову плакала, наче щойно отримала цю звістку.

Ізабель тримала в руках простирадла: домашні обов’язки ніхто не скасовував, та й роботу маяка теж. Застеливши ліжко, вона поклала нічну сорочку під подушку, а потім попрямувала до скелі, щоб трохи посидіти біля могил. Нову могилку жінка доглядала дуже ретельно і гадала, чи прийнявся б там молодий розмарин. Вона висмикнула кілька бадилин коло двох старіших хрестів, тепер із роками їх укрили кристали солі, однак розмарин наполегливо ріс, незважаючи на шторми.

Коли крізь вітер Ізабель почула плач дитини, то інстинктивно подивилася на свіжу могилу. Усупереч здоровому глузду, на якусь мить їй спало на думку, що то помилка, ця остання дитина не передчасно народилася мертвою, а досі живе і дихає.

Ілюзія зникла, але плач — ні. Тоді крик Тома з галереї: «На пляжі! Човен!» — підтвердив, що то був не сон, і вона якомога швидше побігла за ним до шлюпки.

Чоловік у шлюпці був мертвим, але Том знайшов там верескливий згорток.

— Чорт забирай! — вигукнув він. — Чорт забирай, Ізі. Це ж…

— Дитина! О Господи! О Томе! Томе! Дай її мені!

***

Уже в хаті, дивлячись на дитинку, Ізабель ожила: її руки самі знали, як тримати малятко і як його заспокоїти та вгамувати. Поливаючи немовля теплою водою, вона завважила його найніжнішу шкіру, пружну і м’яку, без жодної зморшки. Ізабель по черзі цілувала кожнісінький крихітний пальчик, ніжно відкушуючи нігтики маляти — тепер воно себе не подряпає. Жінка взяла голову дитини в долоні й шовковим носовичком, що його зберігала для особливого випадку, витерла тонку скоринку слизу під ніздрями і висохлий слід від солоних сліз навколо очей. Коли вона купала маля, їй здавалося, що час зупинився, одна мить плавно перетікала в іншу, наче цілісна дія, котру просто трохи переривали.

Удивлятися в ці очі було ніби поглядати в обличчя самому Богу. Ані маски, ані удавання — лише дитяча беззахисність. Те, що це складне створіння з крові, кісток і шкіри змогло дістатися до неї, було неймовірним. Те, що воно прибуло зараз, або через два тижні після… Неможливо, щоб це сталося випадково. Тендітна, як сніжинка, дитина могла так легко піти в небуття, якби течія не принесла її сюди, не викинула її, таку справжню і неушкоджену, на пляж Утрачених Надій.

Навіть без слів, цілковито власною особливою мовою, заспокоюючись та розслабивши шийку, дитина виказувала свою довіру. Вона наблизилася до рук смерті, і тепер життя входило в неї, мов дві течії зливалися в повноводну ріку.

Емоції переповняли Ізабель: трепет від тримання її пальця маленькими рученятами; захват від маленьких сідничок, що переходили в пухкі ноженята; благоговіння від повітря, яким дихало дитя, й цей подих перетворював його на кров, на душу. А темний, порожній біль залишився десь далеко позаду.

— Глянь-но, моя лялечко, через тебе я плачу, — сказала Ізабель. — Як ти це

1 ... 21 22 23 ... 91
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Світло між двох океанів, Марго Л. Стедман», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Світло між двох океанів, Марго Л. Стедман» жанру - 💙 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Світло між двох океанів, Марго Л. Стедман"