Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Марсіянин 📚 - Українською

Читати книгу - "Марсіянин"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Марсіянин" автора Енді Вір. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 25 26 27 ... 121
Перейти на сторінку:
триватиме щонайменше 40 днів. Це буде гарною масштабною моделлю.

Поки мене не буде вдома, Габ сам про себе попіклується, а от картопля так не зможе. Я зволожу землю більшою частиною води, яку маю. відтак вимкну атмосферний регулятор, щоб він не висмоктував воду з повітря. Було до біса вогко, волога осідатиме на усіх поверхнях. Так картопля матиме достатньо води до мого повернення.

Більшою проблемою є СО2. Картоплі потрібно дихати. Я знаю, що ви думаєте. “Марку, друже! Це ТИ виробляєш двооксид вуглецю. Це частина магічного кола природи!”

Проблема у зберіганні СО2. Звісно, я видихаю його з кожним подихом, але мені нема куди його збирати. Я міг би вимкнути оксигенатор і атмосферний регулятор і просто наповнив би Габ своїм диханням. Але СО2 смертельний для мене. Мені треба вивільнити його багато і відразу утікти.

Пам’ятаєте паливну фабрику МЗЧ? Вона збирає СО2 з марсіянської атмосфери. Мої рослинки не такі жадібні, як я, тому 10-илітрового баку стисненого рідкого СО2, відчиненого у Габі, буде достатньо для справи. На виконаня знадобиться менше дня.

І це усе. Як тільки я відчиню СО2 у Габі, я вимкну атмосферний регулятор і оксигенатор, виллю тону води на рослини і вийду.

Сіріус 4. Величезний крок вперед у мої випробуваннях ровера. Починати можна вже завтра.






Розділ 8

- Добридень, і дякую, що приєднались до нас, - сказала Кеті у камеру. - Сьогодні на CNN у репортажі про Марка Уотні: Кілька ПЧД впродовж кількох минулих днів… що вони означають? Який поступ зробило НАСА у пошуку шляхів порятунку? І як це вплине на підготовку Аресу 4?

- З нами сьогодні доктор Венкат Капур, керівник марсіянських місій для НАСА. Докторе Капуре, дякуємо, що прийшли.

- Для мене приємність бути тут, Кеті, - сказав Венкат.

- Докторе Капуре, - почала Кеті, - Марк Уотні - це людина, за якою слідкують найбільше у всій сонячній системі, ви згодні?

Венкат кивнув.

- За ним точно найбільше спостерігають у НАСА. Усі наші 12 марсіянських супутників роблять світлини видів його розташування. Європейське Космічне Агенство робить те ж саме обома своїми.

- Якщо врахувати усе перелічене, як часто ви отримуєте зображення?

- Щокілька хвилин. Іноді буває прогалина, залежить від орбіт супутників. Але цього достатньо, щоб ми могли слідкувати усі його ПЧД дії.

- Розкажіть нам про ці останні ПЧД.

- Ну, - почав Венкат, - схоже, що він готує ровер 2 до довгої подорожі. На 65-ий Сол він узяв батарею з іншого ровера і причепив її саморобними ременями. Наступного дня він зняв 14 сонячних стільників і склав їх стосами на даху ровера.

- А відтак він вирішив покататись, правильно? - підказала Кеті.

- Саме так. Катався без мети годину, потім повернувся до Габу. Напевно він перевіряв роботу. Наступного разу ми побачили його двома днями пізніше, коли він поїхав за 4 км геть, і потім вернувся. Ще одна перевірка зі збільшеним навантаженням, гадаємо. Потім, через кілька днів, він накопичував у ровері запаси.

- Гм-м-м… - сказала Кеті, - більшість аналітиків думають, що єдина надія Марка на порятунок - це дістатись розташування Аресу 4. Гадаєте, він дійшов того ж висновку?

- Імовірно, - сказав Венкат. - Він не знає, що ми стежимо за ним. З його точки погляду Арес 4 - це його єдина надія.

- Гадаєте, він збирається туди вирушити найближчим часом? Схоже, що він майже готовий до подорожі.

- Сподіваюсь, що ні, - сказав Венкат. - На тому місці немає нічого окрім МЗЧ. Більше ніякого попереднього забезпечення. Це б була дуже довга, дуже небезпечна подорож, а ще він би покинув прихисток Габу.

- Навіщо йому йти на такий ризик?

- Зв’язок, - сказав Венкат. Якщо він досягне МЗЧ, він може зв’язатись з нами.

- То це б було добре, чи не так?

- Зв’язок - це чудово. Але перехід 3 200 км до Аресу 4 - це неймовірно небезпечно. Для нас краще, щоб він лишався де є нині. Якби ми могли з ним говорити, то саме це і сказали б.

- Але він не може сидіти на місці вічно, так? - спитала вона. - Врешті решт йому доведеться діставатись до МЗЧ.

- Не обов’язково, - сказав Венкат. - ЛРР експериментує зі змінами у МПЧ, для того, щоб він міг зробити невеликий переліт після примарсення.

- Я чула, що ідею відкинули через те, що вона занадто небезпечна, - сказала Кеті.

- Такою була їхня перша пропозиція. Відтак, вони зачали розробляти безпечніший спосіб для тієї ж задачі.

- Лишилось усього три з половиною роки до запланованого запуску Аресу 4, чи достатньо часу для зміни і перевірки МПЧ?

- Я можу це сказати напевно. Та не забувайте, що ми зробили човен для посадки на Місяць з нічого за сім років.

- Відмінний аргумент, - сказала Кеті. - То які його шанси тепер?

- Не уявляю, - сказав Венкат. - Але ми зробимо усе можливе, що повернути його додому живим.



Майнді знервовано оглянула конференц-залу. Вона ще ніколи не почувалась такою жалюгідною. Ліворуч видів доктор Венкат Капур, який знаходився у піраміді підпорядкування чотирма

1 ... 25 26 27 ... 121
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Марсіянин», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Марсіянин"