Книги Українською Мовою » 💛 Інше » Не чіпай то на свята, Ізмайлова 📚 - Українською

Читати книгу - "Не чіпай то на свята, Ізмайлова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Не чіпай то на свята" автора Ізмайлова. Жанр книги: 💛 Інше / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 28 29 30 ... 74
Перейти на сторінку:
австрієць кликав із ним до Відня, але я не повелася. Дуже хотілося додому.

— І не написала? Геть зникла із соцмереж,— підняла брову Леська, цілуючи в щоку. Вона уважно роздивилася подругу, немов витягувала свій уявний мікроскоп.

Коли перші привітання, компліменти й просторікуваті фрази зробили атмосферу невимушеною, а кухлики кави приємно зігрівали руки, однокласниці продовжили Стасин допит.

— Розказуй, де ти там працювала.

— У бутік-готелі. Чотири зірки, величезний басейн, п’ять хвилин до моря.

— На рецепції? — припустила Машуня.

— Ага,— не змигнувши оком, збрехала Стася.

На рецепцію так просто не брали. Окрім знання мов і модельної зовнішності, потрібен був ще й завірений диплом із вишу. Бажано, із профільної спеціальності. Та з дипломами в Стасі не склалося.

Шість днів на тиждень вона перестилала постіль у дев’ятнадцяти кімнатах, подавала сніданок, обід і вечерю, відносила прання на інший кінець містечка, підмітала, вимивала й ділила маленьку кімнатку з двома іншими заробітчанками.

Утім, це була не найгірша її робота. Вона мила пляшки на заводі в Німеччині, доглядала за літньою жінкою в Італії, збирала трускавку в Польщі — останні п’ять років, коли зі Стасі стала Стейсі.

— А як Ігор, не бачилася з ним? — мимохідь запитала Леська.

Кава розхлюпалася, Стася закашлялася. Саме лише ім’я викликало в неї алергічну реакцію.

Рівно десять років тому Стася виїхала з батьківської квартири на Воскресенці, зі своєї кімнати зі стінами в рожеві слоники. Виїхала з однією валізою, гепнувши дверима перед обличчям тата, заблокувавши дзвінки від мами.

Переїхала до Ігоря в Одесу, покинувши філологію, стажування в журналі й ліпших подружок. Ігор уважав себе рок-музикантом, грав на ударних, а гроші зароб­ляв слюсарем в автомайстерні. Ну як, заробляв…

Були романтичні прогулянки набережною, години обговорення артхаусних фільмів, двіжові концерти й афтепаті. Було й багато битого посуду, прокурені гаражі, вічна злиденність і один викидень.

Стася підробляла: то продавчинею в сувенірному кіоску, то прибиральницею в дитсадочку, але ніколи на повний день, бо Ігореві хотілося сімейного затишку. А як його створити, якщо вдома тільки рисова каша й позавчорашній хліб?

— Та-ак, забули про Ігоря,— лише й сказала Стася, відкашлявшись.

— Ну й правильно, чого про нього згадувати,— вступилася Машуня,— ти й без нього так багато досягла.

Стася глитнула грудку в горлі.

Вона провалила все. Ігоря, що знайшов собі нову фанатку, хоч як Стася за нього хапалася. Професію, якій так ніколи й не довчилася. Десяток випадкових екзотичних чоловіків і стільки ж випадкових підробітків, на яких не мала сили й бажання затримуватися.

Якби Ігор не пішов, лишаючи її ні з чим, чи зробила б вона перший крок? Чи наважилася б?

— Молодець, що пішла від нього,— підтримала Леська, знову налаштовуючи свій уявний мікро­скоп.

Стася лише дужче вп’ялася пальцями в чашку. Ця напівправда муляла їй.

Постійна напівбрехня.

Машуня кашлянула.

— Слухайте, а Вітка наша погладшала! Але їй личить, вона як лялечка!

— Ну а Єгорчик нівроку підкачався в армії, такий сексі став, дівчата-а…

Розмова пішла в інше русло, фокус уваги змінився, чому Стася нескінченно потішилася. Згадували однокласників, перемивали кісточки старим друзям і спільним знайомим.

— А я бачила Руслана в «Сільпо»,— раптом сказала Машуня.— Такий діловий був, пройшов повз мене й не привітався.

— Може, не помітив? — закусила губу Стася.

— Ой, тебе би помітив,— засміялася Леська.— Я все думаю, чого ти з ним ніколи не замутила?

— Та ну, він був такий ботанік, і на голову нижчий. І прізвище ще таке — Псяр. Ну ви уявляєте, Стані­слава Псяр?

— Ого, ти ще тоді до його прізвища примірялася?

Напруга остаточно спала. Дівчата сміялися, спогади про шкільні роки огортали теплою ковдрою. Стася згадувала Руслана, з яким кілька років ділила парту, списувала математику чи допомагала з творчими завданнями. Згадувала вечірки у великій компанії, гру «в бутилочку» і як Руслан проводив її додому. І все дивився на неї поглядом, від якого холодок бігав поза шкірою і щось злегка пурхало в животі. «Руслан у мене є завжди, а поки пошукаю чогось кращого»,— самовпевнено думала вона, аж раптом після дев’ятого класу він перевівся в ліцей і повністю зник із її життя.

За вікном знову падав сніг.

— Стась! Це ж на носі твоє тридцятиріччя,— схаменулася Машуня.— Як святкуватимеш?

— Вдома, з батьками,— збрехала Стася, і напруга повернулася.

Батьки мали тритижневі вакації в Єгипті, давно жили своє вільне й незалежне життя. Сестер-­братів Стася не мала, а єдина тітка переїхала в Тюмень і обірвала всі зв’язки з хахляцкімі родствінічкамі.

— Так незручно, що це на Різдво,— сказала Машуня.— Ми їдемо на кутю до свекрів…

— Я теж уже все розпланувала, не знала, що ти приїдеш.

— No worries, дівчата, я ж кажу — буду з батьками.

Коли вже вийшли з кав’ярні, наобіймалися й ма­ли от-от розійтися, Леська затримала Стасин лікоть і шепнула на вухо:

— Слухай, не обов’язково жити у своєму вигаданому світі.

Стася заніміла. Ще деякий час мовчала, а тоді відповіла:

— Та не знаю, якось не складається…

— Може, ти погано складала?

— Леська, не будь токсік! — поспішила на поміч м’яка, як плед, Машуня.

«Може, ти погано складала? — відлунювало у вухах.— Може…»


• • •

Того вечора Стася відчувала, як терпнуть руки. Тривожність гнітила, дихання спирало, стіни тиснули. Це був не її простір. Кімната, яку вона давно переросла, письмовий стіл, що став майстернею, шпалери, які хотілося віддерти.

Ніби і є куди повертатися, але нема.

Стася взялася за щоденник — єдине, що допомагало їй побороти напад паніки. Мрія писати й бути прочитаною. Бути почутою. Правда й нічого, крім правди.

Вона дістала старенький лептоп і почала набирати. Рядки за рядками, крізь біль і чергове горнятко кави, крізь сльози, що наверталися на очі.

Вона складала. Добре чи погано, але на екрані з’являлася її справжня історія. Як ділила парту з ботаніком, як вступила в Шевченка на філологію, як ридала щоранку в Одесі, коли відчувала себе загнаною в клітку. Як постила сториз із Альпами чи Рів’єрою, а в самої пальці ледь згиналися після натрудженого робочого дня. Як розповідала про вечерю на

1 ... 28 29 30 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не чіпай то на свята, Ізмайлова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не чіпай то на свята, Ізмайлова"