Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Раб. Книга 1. Чужий біль, Нідейла Нельте 📚 - Українською

Читати книгу - "Раб. Книга 1. Чужий біль, Нідейла Нельте"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Раб. Книга 1. Чужий біль" автора Нідейла Нельте. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💛 Любовна фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 99
Перейти на сторінку:
18.10.

Коли він відправляється спати, я нарешті-то закриваюсь у себе в спальні і читаю те, що передала Лерка в помаді.

Завдання полягає лише з одного слова – Мантіро. Якщо не помиляюся, це посол, точніше, «посолша» Тарина в Земному Альянсі. Представниця. Тобто мені потрібно максимально дізнатися про її положенні в місцевій структурі. Займуся. Хоч би натякнули, чому вони нею раптом зацікавилися, що стало відомо.

Пригадую подробиці вступу Тарина в Альянс. Здається, тоді перший і єдиний раз три Глави побували за межами рідної планети, для підписання документів. Всі попередні домовленості і наступні угоди укладала Мантіро.

Політики вели цілі баталії в студіях і на прес-конференціях про допустимість існування в наш час рабства, про правомірність наведення порядку на Тарині силовими методами, про необхідність об'єднати людські планети після того, як виявилося, що люди в космосі не самотні і далеко не всі космічні цивілізації налаштовані до них доброзичливо. Співали красиві промови для глядачів, віддалених від Тарина на сотні парсеків, годували їх рекламними байками про самобутність планети, і що в нинішні цивілізовані часи раби – зовсім не те, що в давнину, а просто особлива категорія людей, які не можуть жити самостійно в силу сформованого укладу. З елітними, може, так і є, а як бути з колишніми вільними?

Верхівка Альянсу нібито розробляє довгострокову програму по приведенню Тарина до галактичних норм, але хто їх знає, чи не отримують вони свою частку прибутку з такого чудового майданчику для легалізації рабів?

У нас в конторі є роздруківка Таринської конституції, наданої в Альянс. Там дуже багато говориться про права вільних громадян, а ось що стосується рабів – зачіпається лише поверхово, з посиланням на внутрішнє законодавство Тарина.

Напевно, в цю внутрішню частину і входить все, що пов'язано з категоріями рабів, їх статусом і спеціальностями.

Далі Лерка передала те, що відомо про підписання вільних. А все ж почалося зі статистики визволених, саме нею і зацікавився наш відділ... Всього кілька вільних, підписаних в представництвах Тарина по Галактиці, поштучно перерахувати можна – не більше сотні, і жоден зі звільнених рабів не прожив довше року. Близько половини знову дивним, але законним чином в рабстві опинилися, з іншими щось сталося. Хто в катастрофу потрапив, у кого нещасний випадок, хто сам на себе руки наклав.

Як йдуть справи зі звільненням тут, ми тоді не знали. Схоже – ніяк, тут рабів просто не звільняють.

Лерка повідомляла, що це процес непростий, раб повинен пройти купу якихось перевірок, не кажучи вже про те, що ретельно перекопується повна хронологія його перебування у всіх господарів.

Вільні офіційним рабам підписують виключно в галактичних представництвах Тарина, і, як я тепер розумію, там же вилучають чіп і замінюють медчіп. Тому що подібного роду роздруківка напевно хоч кого-небудь зацікавила б, як і виявлений в мозку підозрілий предмет.

Розкриваю захоплену з сейфа моторошну папочку, змушую себе прочитати історію свого раба. Мед роздруківку перекладаю тремтячими руками – навряд чи я коли-небудь зможу заглянути в неї знову.

Історія до відрази банальна. Нормальний хлопець з нормальної родини, в шістнадцять років батьки загинули в якійсь катастрофі, а він потрапив до притулку, до повноліття. На два роки всього. Стреси, бійки, нерви... уявляю...

А потім, не встиг звідти вийти – дурість, адже ніхто юридичну сторону не роз'яснює, підписав контракт, що підвернувся, ідіот мій милий, батьки ж навіть гроші залишили, краще б справу спробував яку відкрити, краще б прогорів, а так... Як завжди: думав, ненадовго, заробить і звалить, а там якийсь хитрий пунктик був, по якому він сам не помітив, як у рабстві опинився, після швидкоплинного відвідування Тарину.

Зарплату, мовляв, фірма може виплачувати нормальну тільки громадянину Тарина, тому необхідно прийняти громадянство. Напевно ж клялися, що в будь-який момент дозволяється передумати і повернутися назад. А про рабство на Тарині він міг і зовсім не підозрювати.

Якщо заманити обманом нічого не підозрюючу людину добровільно стати громадянином Тарину, то на неї автоматично поширюється і внутрішнє законодавство. Тут вже справа юристів, яким чином і з якої причини громадянин Тарину переходить в статус раба. Лазівок мільйон, не одна, так інша спрацює. Головне, щоб ніхто нічого до пори до часу не дізнався.

А раб – істота безправна, у нього немає доступу навіть до спадщини батьків... Хм, ну це я Лерці передам, може, що придумають з нашими юристами. Якщо, звичайно, це спадок ще ніхто до рук не прибрав. А якщо взагалі контракт можливо оскаржити? Втім, сам підписував – сам винен, жоден суд не допоможе. Повнолітній ж уже був.

До речі, потрібно буде передати нашим і назву, нехай займуться компанією. Ходять там, хлопців недосвідчених, випускників дитячих будинків, збирають... Скільки їх як мій Антер вляпалися, і допомогти нікому? Та й дівчаток, певно, не менше.

Закусивши губу, відчуваю, що, здається, починаю ненавидіти все сволочне людство. Намагаюся заспокоїтися, повертаюся до паперів. Копіюю документи Антера, щоб були під рукою, ех, з'явися Лерка хоч на день пізніше, я б все вже їй віддала!

Спочатку – працював в охороні, поки не отримав якусь серйозну травму. Доктор, що вів пацієнта, по-тихому викупив його для своєї фармацевтичної компанії, щоб препарати випробувати. Ото ж бо в медроздруківці були і виразки, і пухлини, і отруєння, і безліч інших побічних ефектів...

Потім була якась чергова конвенція про заборону дослідів на людях, і усіх рабів швиденько позбулися. Ну це я так розумію, читаючи між рядків. Потім – бої без правил, роботи на астероїдах з видобутку різних копалин, втечі, повернення, продажі, перепродажі... Аміра... І так ось вже більше шести років. Господи, що ж у тебе від психіки залишилося, милий?

Відкриваю економічні викладки. Я якось звикла у нас на Амадеусі до солідних корпорацій і упору на технічне оснащення всього, що можливо. А виходить, середньому або малому виробнику з відсталою планети дешевше купити пару сотень рабів, дати необхідний мінімум спорядження і навичок і годувати спец-пайками, ніж дорогу автоматизовану установку, що вимагає постійного серйозного догляду.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 34 35 36 ... 99
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Раб. Книга 1. Чужий біль, Нідейла Нельте», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Раб. Книга 1. Чужий біль, Нідейла Нельте"