Читати книгу - "Муза, Мар'яна Доля"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Я, обмираючи, присіла на край стільця і стала думати, які ще неприємності підготувала для мене доля.
Не знаю, як ви, а я не раз помічала, що різні напасті не ходять поодинці. Варто виникнути одній проблемі — і за нею на голову людини починають, як із мішка, сипатися інші.
Тим часом лікарка спитала мене:
— Кицю, чи ти знаєш, що у тебе негативний резус-фактор?
Я гадки не мала про це. Тобто з уроків біології в школі пам’ятала, що кожна людина має одну з чотирьох груп крові та позитивний або негативний резус, але як це могло стосуватися моєї проблеми?
Я заперечно похитала головою.
— Скажи, будь ласка, чи ти збираєшся в подальшому продовжувати стосунки зі своїм хлопцем?
— Ні, — рішуче сказала я. — Між нами все скінчено, — і сама засоромилася цих слів, які були ніби позичені з телевізійної “мильної опери”.
Ксенія Вікторівна в задумі кивнула головою і зітхнула.
— Аліно, у нас в Україні близько 15 відсотків населення є резус-негативними, тоді як решта – резус-позитивні. Ти належиш до першої групи. От уяви собі — ти закінчиш інститут, зустрінеш хорошого чоловіка, вийдеш заміж, ви захочете народити дитину… Якщо він матиме такий же резус-фактор, як і в тебе, жодних проблем не виникне. Але у випадку. коли в нього буде позитивний резус, може виникнути резус-конфлікт. Знаєш, що це таке?
— Колись щось чула… — пробурмотіла я. Ще до повного щастя мені якихось там конфліктів бракувало.
— У резус-позитивних людей на поверхні еритроцитів міститься специфічний білок: резус-фактор. У резус-негативних людей такого білка немає, — продовжувала Киця, уважно дивлячись на мене. — Припустимо, що вагітна жінка має резус-позитивну кров. Тоді все гаразд, і щодо виникнення резус-конфлікту можна не турбуватись. Інша справа, якщо вагітна є резус-негативною. В такому разі її імунна система з резус-білком «незнайома», адже в організмі його немає. Як наслідок, імунна система вагітної жінки вироблятиме «білки захисту» – анти-резусні антитіла. Ці антитіла атакуватимуть і руйнуватимуть клітини, що містять на своїй мембрані резус-фактор. Такими клітинами є еритроцити плода, якщо вони резус-позитивні. Резус-позитивну приналежність крові плід може успадкувати від батька. Тепер тобі зрозуміло, чому при плануванні вагітності так важливо здавати аналізи?
— Але я не планую народжувати, — відповіла я. — Яка різниця, чи атакуватиме моя імунна система клітини плода, якщо я збираюся перервати цю вагітність?
— Так, зараз це не важливо. Але в подальшому, коли ти вже свідомо бажатимеш мати дитину… Розвиток ситуації залежить від того, яка за рахунком ця вагітність у жінки. Якщо вагітність перша в житті, організм матері виробляє так звані «антитіла гострого процесу» (імуноглобуліни класу М). Це білкові молекули великого розміру, завдяки чому вони не можуть перетнути плацентарний бар’єр і зашкодити плодові. Тому перша вагітність у резус-негативних жінок вважається безпечною. Інша справа, якщо вагітність повторна. В такому разі імунна система матері виробляє інші антитіла – «антитіла імунної пам’яті» (імуноглобуліни класу G). Такі антитіла значно менші за розміром. Вони легко проникають крізь плацентарний бар’єр від матері до плода, для якого подібна ситуація є небезпечною. А особливо ж загострюється ситуація, коли першу вагітність було штучно перервано, чи стався викидень. Тоді під час наступних вагітностей дуже великий ризик виникнення резус-конфлікту. Дитина може народитися з серйозними проблемами зі здоров’ям або навіть загинути… Розумієш? Якщо ти зараз зробиш аборт, то вірогідно, що в майбутньому зовсім не зможеш мати дітей.
Я мовчала, втупившись у підлогу. На даний час мені було все одно, чи зможу я колись ще народити дитину. Цілком можливо, що я взагалі ніколи не вийду заміж. А якщо й вийду, то не захочу народжувати.
А зараз я хочу позбутися цієї вагітності, і забути про все, як про страшний сон.
Це я і відповіла лікарці.
Але Ксенія Вікторівна все ще намагалася переконати мене бути розважливішою.
— У тебе з батьками які стосунки? — поцікавилась вона.
— Хороші, — відповіла я, і це було правдою.
— Тоді дай мені слово, що поїдеш і розкажеш їм про цю ситуацію. Порадитесь, як бути далі. Якщо вони скажуть: “Роби аборт”, і ти не зміниш своєї думки, то так і буде. На наступному тижні зробимо чистку. Але тільки після того, як поговориш із батьками. Ти обіцяєш мені?
— Добре, — приречено сказала я. У мене вже не було сил сперечатися і заперечувати. Я відчувала себе осіннім листком, який пливе за потоком швидкої річки, і якому просто немає за що зачепитися. Тому залишалось хіба що покластися на волю випадку та очікувати, до якого берега мене приб’є життєва течія...
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Муза, Мар'яна Доля», після закриття браузера.