Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун 📚 - Українською

Читати книгу - "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Артар. Вигнанка Полярної пустки" автора Вікторія Ковзун. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 38 39 40 ... 101
Перейти на сторінку:
Розділ 15. Світлозем’я оточене пітьмою

Ні сніданку, ні обіду. Може, хоч вечеря буде…

Я стояла біля лави в саду та роздумувала: «Присісти на цю дивну конструкцію чи увіткнутися носом у кущі?» Як же називаються ці барвисті пелюстки між них? О блаженний чарівний аромат! Здавалось, я готова дихати ним вічно, замінити на нього повітря!

Та щойно я вирішила увіткнутися носом, з’явились непрохані глядачі. Стефа та група її приятельок спинились неподалік.

– Ейворі, так тебе звати? – запитала одна. Здається, Валерія. – Скажи, Ейворі, а в твоїх краях усі ходять у такому лахмітті?

– Ейворі, а в твоїх краях в усіх така хвороблива бліда шкіра? Чи ти зумисне ховалась від сонця, бо це такий еталон краси? – підхопила інша.

– Ейворі, підкажи: якими шампунями ти користуєшся, що в тебе таке прекрасне волосся? Ніби зараз повипадає! Підкажи, бо ми теж таке хочемо! – знову Валерія.

– Слухай, а ти знаєш, що таке гребінець?..

– А в ваших краях колись миються? Навіть звідси від тебе смердить!

«Лелечки. Які дурні», – витріщилась я.

Я б зрозуміла, якби це були смертельні прокляття. Але це були слова. Слова! Пусті, порожні звуки – такі, як їхні довбешки. Вони досі не розуміли, хто я. Що б вони робили, якби перестріли Пустельного барса? Кидай у нього словами замість кинджалів – і він перегризе тобі горло.

А я ж страшніша, значно страшніша за цього хижака.

– Годі, – мовила Стефа. – Ми збирались обідати, чи ви забули?

Цікава річ: сама вона ні слова до мене не сказала. Книжниця зі знаменитої сім’ї була наче вище цього всього.

Дівчата зміряли мене презирливими поглядами та пішли. Я продовжила роздумувати, чи сісти на лаву, чи увіткнутися носом у пелюстки. Зрештою перерва минула, розпочалась третя пара.

 

Дем’ян Бурезнай стояв посеред лекційної зали. Я зауважила, що куратор, який проводить виховну годину, і викладач, що веде пару на цілий курс – це зовсім різні люди. Він був якийсь холодніший, не такий дружній, як тоді. Підпирав стіл і знуджено дивився, як студенти займають місця.

Я сіла там, де й минулого разу. Через сидіння від мене був той самий хлопець – байдужий, здебільшого нерухомий, найкращий із можливих сусідів.

– Пара, – мовив викладач. – Тишу, будь ласка! Моє ім’я – Дем’ян Бурезнай, я вестиму історію Світлозем’я та світу. Ви мали вивчати цей предмет раніше, але в деяких було «домашнє навчання», а я знаю, що це таке.

«Домашнє навчання», – хмикнула я. Саме так я звітувала, коли поступала.

– Отож академія має за обов’язок впевнитись, що ви хоч тут нарешті вивчите цей предмет, – вів викладач. – А вивчення його для вас життєво важливе. Не знаючи, яке героїчне минуле у вашого князівства, ви не зможете любити його так гаряче, як треба.

Я виклала на стіл перо та зшиток аркушів.

– Та перш ніж братися до витоків нашої історії, я б хотів коротко окреслити теперішнє. Отже, що таке Світлозем’я? Це князівство, монархія, яку очолює монарх. Сім років тому був убитий… Мм? Ви записуєте? – затнувся Дем’ян Бурезнай.

Я так і застигла. Дем’ян Бурезнай витріщався на мене, ніби за злочином застав. Вся зала витріщалась на мене.

– А що – не можна? – кліпнула я.

– Можна. Але необов’язково. Зовсім необов’язково, – сказав викладач. – Вся інформація міститься в базі даних. Ви можете отримати її будь-якої миті, в будь-якому місці. Тим більше Ви – книжниця. Отже… навіщо ж вам писати? – розгубився він.

Щоб не розучитись писати. Причина була така банальна, що я не назвала її. А я страшенно, шалено боялась втратити це – те, що дали мені Міра й Атрік. Я переписувала все, що могла. Я виводила наші імена, наші подвиги.

Я почувалась розумною, коли писала в Полярній пустці. Але пишучи тут, стала різко почуватись дурною.

– Але я… – спробувала я.

– Пане Дем’яне, Ви маєте щось проти індивідуальності? – роздалося глузливе. Це мій сусід подав голос.

Дем’ян Бурезнай спохмурнів.

– Ні, нічого не маю, – сказав він. – Індивідуальність – гасло нашої академії. Саме тут ви можете думати, що вам заманеться. Тільки думайте правильно, я вас прошу. Продовжимо пару.

Далі я занотувала, що сім років тому був убитий великий князь Вишеслав Сонцесяйний. Цю трагедію найменовано Опівнічним переворотом. Заколотники, а саме чорні маги, пробрались в палац і винищили половину князівського двору, а заодно й князівське подружжя. З того часу «сонце поблякнуло, небо поменшало», а править Світлозем’ям регентка Ірма Сонцесяйна.

– Маєте на увазі, Нічна Тінь? – пхикнув хтось.

Зчинилося щось дивне. Я роззирнулась. Якщо й раніше студенти в залі виглядали, як одна банда, то тепер це відчувалось, як ніколи. Мені закортіло внюхатися та відчути цей запах – запах єдиної загальної змови. Виклик заліг на обличчях.

Викладач кахикнув.

– Офіційно, себто, в базі даних, вона значиться як Ірма Сонцесяйна.

– А давайте, не будемо гнути комедію?

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 38 39 40 ... 101
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"