Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Зроби цей крок, Тетяна Овчіннікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Зроби цей крок, Тетяна Овчіннікова"

408
0
28.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зроби цей крок" автора Тетяна Овчіннікова. Жанр книги: 💛 Любовні романи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 3 4 5 ... 17
Перейти на сторінку:
4.

Зроблені висновки допомогли мені потроху заспокоїтися і повернутися до нормального ставлення до Артема. Тож тепер, навіть якщо я ловила на собі його погляд, то вже не вважала, що то захоплення, а розуміла, що він просто дивиться. Зараз на мене, потім ще на когось. Що тут такого?
Завдяки моїй цікавості до нього потроху почав проходити й мій страх перед його інвалідністю. Ну не може він ходити, то й що?
Так що одного разу, коли я спізнювалася на пари й побачила, що Артем застиг перед сходами в абсолютно пустому коридорі, без вагань запропонувала свою допомогу.
Річ у тім, що наша академія була дуже добре обладнана для людей з інвалідністю, які пересувалися на візках. Тут були й зручні пандуси, і ліфти. Але у новому корпусі. Старий же, як пам’ятка архітектури, залишався у первозданному вигляді. На щастя, у цьому корпусі у нас проводилося мінімум пар, а коли все ж були, хлопці беззаперечно тягали Артема на запліччях, аби доставити в аудиторію, які розміщувалися на другому або третьому поверсі. І якщо коло сходів між поверхами були поруччя, за які Артем у разі відсутності помічників міг триматися та підтягувати себе сходами (особисто бачила, як він таке робив), то з холу до тих сходових майданчиків треба було піднятися ще на чотири сходинки, які півколом обрамлювали підвищення посеред великого приміщення. І коло цих сходів поруччя не було. І пандуса теж не було. І хлопці, які могли б допомогти, уже були на парі.
Як я вже сказала, коридор був абсолютно пустий, якщо не рахувати Артема, який задумливо дивився туди, куди фізично потрапити не міг.
Трохи повагавшись, я підійшла і запропонувала:
- Підштовхнути?
Хлопець здригнувся, як я колись, і поглянув на мене знизу вгору.
- Ніко?
- Так, я теж спізнилася, - усміхнулася йому. – То як? Чи не довіряєш?
- Скоріше оберігаю, бо це буде важко, а я не зможу тобі допомогти.
Оберігає? Мене? Чи не важливо, він би будь-якій дівчині це сказав?
- То штовхати чи ні? – наполягала я.
- Штовхати. Хапай за ручки на спинці та трохи відхиляй назад. Ось так.
Артем рвучко вчепився в обіддя коліс, смикнув плечима та відкинувся трохи назад, зависаючи передніми коліщатами у повітрі якраз на рівні першої сходинки.
- Я не зможу сам так триматися, бо треба буде прокручувати колеса вперед, - продовжував він своє пояснення. – Ну і підштовхуй вгору. Зможеш?
- Зможу, - з упевненістю, якої не відчувала, відповіла.
І не дарма я вагалася. Ми здолали одну сходинку, потім другу. А от на третю я вже не дотягувалася з підлоги, тому мені треба було теж підійматися. І ось тут на мене й чекала несподіванка. Не знаю вже як, але я примудрилася не повністю поставити свою ногу на сходинку, через що вона зіслизнула назад. Загалом, нічого страшного, якби я не тримала поперед себе крісло з Артемом. Втримати його я не змогла, тож хлопець, що саме намагався заїхати на наступну сходинку, відкинувся назад і полетів просто на мене. Сподіваюся, я своїм тілом змогла пом’якшити удар, проте й сама не встояла і впала на сідниці, боляче забивши своє м’яке місце. На ноги мені відчутно опустилася спина Артема, добре хоч кріслом не зачепило.
З очей бризнули злі сльози. Ось не дарма я його уникала, один раз захотіла допомогти, та й то натомість кинула на підлогу.
Хлопець якимось блискавичним злитим рухом перевернувся, викотився зі свого засобу пересування та опинився поряд зі мною. Його долоні вже охопили моє обличчя, великі пальці витирали сльози. А в голосі звучало хвилювання і турбота:
- Я дуже тебе вдарив?
- Ти? – я не могла зрозуміти, про що він. – Коли?
- Коли впав на тебе всією вагою. Не розчавив?
- Ні, зі мною все гаразд. А ти? Це ж я тебе впустила. Не втримала.
- Так я ж на тебе впав. Мені м’яко було. А в тебе де болить?
- Ніде.
- То чому ж ти плачеш?
- Серджуся на себе, бо ти мав рацію, коли ігнорував мене увесь цей час і не хотів просити про допомогу. Я тільки зашкодити й можу, - упс, здається я бовкнула зайвого.
Очі Артема недовірливо розширилися, а потім у них з’явився дивовижний вираз, який так і затягував у темний каламутний вир. Так би й дивилася, та наступні слова хлопця змусили отямитися:
- А ти б хотіла, аби я звертався до тебе?
- Що? Я… Ні, мені власне байдуже, - зашвидила я, відводячи погляд. І тільки тут зрозуміла, що ми й досі сидимо на підлозі посеред пустого холу. Та ще і його долоні дотепер ніжно обіймають моє обличчя. Випросталася з його обіймів та підскочила на ноги. Забитий куприк тут же озвався хвилею гострого болю, змушуючи морщитися.
- Збрехала мені? – пролунав знизу голос Артем. – То де болить?
Я тільки відмахнулася. Хотіла натомість запропонувати йому піднятися до крісла, та хлопець мене випередив. Підтягнув свій транспортний засіб, поставив поруч, а потім відтиснувся однією рукою від підлоги, а іншою підтягнув себе на сидіння. Мить – і Артем уже знову сидить у кріслі й прокручує колеса. Туди-сюди, ніби нервує чи хвилюється. А потім видихає і видає:
- А ходімо краще до їдальні! Кому потрібні ті пари?
- Так, звісно, адже до їдальні є зручний пандус. І більше ти мені не довіриш підштовхувати себе… - лише в кінці фрази розумію, що я зовсім не подумки її висловила. Осіклася, та вже було запізно.
Проте Артем не образився, навпаки, зайшовся веселим сміхом:
- Чому ж, довірю. Та тільки в чому сенс приходити за двадцять хвилин до завершення заняття? Тільки вислухати викладача про безвідповідальне ставлення до його предмета. А я зранку не снідав. Ти зі мною?
Я поглянула на годинник: і точно, вже була майже дев’ята. Відповідь за мене дав мій живіт, який голосно забуркотів. Аж соромно стало, проте Артем знову засміявся і потягнув мене до виходу. Не знаю вже, як він примудрявся однією рукою крутити колеса, а іншою тримати мою долоню.
У їдальні хлопець запитав:
- Що ти будеш?
- Не переймайся, я сама собі замовлю.
- Але на одну тацю скласти все буде набагато зручніше. Поставимо її мені на коліна, і я довірю тобі довезти наш сніданок разом зі мною до нашого столика.
Хлопець підморгнув, і я не могла не засміятися у відповідь.
У результаті за мій сніданок теж заплатили, і коли я уже за столом спробувала повернути гроші, просто пирхнули у відповідь і не стали навіть слухати. От і що йому казати?
- Отже, наша староста проспала, - зауважив натомість Артем, залучаючи мене до нової бесіди. – Мабуть, вперше в житті?
- А от і ні. Нас в деканаті збирали й затримали.
- Зануда, - усміхнувся Артем зовсім не образливо.
- Ну не всі ж такі розтелепи, як ти. Сам-то точно проспав!
- Ні. Спастика довго не проходила.
- Ой! – мені стало ніяково. Я жартувала, а в нього, виявляється, була серйозна причина. – Вибач!
- За що ти перепрошуєш? – в його голосі звучало щире здивування.
- За те, що ненароком зачепила неприємну тобі тему.
- Звичайна тема, - хлопець знизав плечима. – Якщо спастика є, то чому про неї не можна говорити?
Я не знала, що на це відповідати, та Артем і не потребував відповіді, бо вже продовжував:
- Їж, бо схолоне. Та й наступна пара скоро.
На щастя, наступна пара була у новому корпусі, тож проблем з тим, щоб дістатися до аудиторії в Артема не виникло. А я просто пленталася поряд, мовчки слухала його балачки та роздумувала, до чого може призвести ця наша розмова.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 3 4 5 ... 17
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зроби цей крок, Тетяна Овчіннікова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зроби цей крок, Тетяна Овчіннікова"