Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 39 40 41 ... 279
Перейти на сторінку:
віддасте мені.

— Го!!

— Та що вам до того? Ви ж не думаєте, що я буду вас шантажувати, знаючи, чим ризикую?

— І нашо воно тобі?

— Ви жартуєте? Це ж моє справжнє Здобуття!!

Він хвильку помовчав, розглядаючи мене відсутнім поглядом. Ніколи б не подумав, що у людини з такою зовнішністю може бути розвинутий розум. Тепер буду знати.

— Домовились, — наважився капітан. — Кристал номера не має, після того, як він залишить сховище, сказати, де його записано, буде неможливо. Але і видати його за чужий ти не зможеш — ім’я на ньому вибивають ще до початку запису.

— Навіть не думав про таке! — заспокоїв я його.

— Прийдеш завтра в управління, ось тобі повістка.

Час мені підходив: він очевидно вивчив розклад моїх занять.

— Буду, — я сховав повістку в кишеню і несподівано зацікавився: А як ви ставитеся до зомбі?

Він втупився в мене важким поглядом.

— Та я чисто теоретично запитав!

— Я тобі дам теорію! — пригрозив він. — Слідкувати тобою буду, не змикаючи очей! Фантазер, твою маму!

При чому тут родичі? Мені б песика десь пристроїти.

Глава 15

Так склалося, що вибратися з фабрики в офіс мені вдалося лише через тиждень. Я розраховував задати Йоганові кілька запитань, але стіл білого мага стояв порожній.

— Він пішов у відпустку, — Полак відводив очі убік, — для поправки здоров’я. За цей час треба би привести всі справи до порядку…

Цей білий маг почав викликати в мене повагу — сам вирішив звернутися за допомогою! Скажемо прямо: цій публіці далеко не завжди вистачає духу усвідомити свої проблеми. Хороший привід засукати рукави.

— Можу я взяти записи випробувань?

Полак тикнув пальцем в набиту шафу. Цікаво, а в записах у них такий самий бедлам, як і в кресленнях?

У товстих солідно переплетених журналах зберігався літопис діянь «Біокіна». Два роки тому все починалося дуже бадьоро: команда з трьох магів і чотирьох алхіміків зібралася, щоб поєднати в одному пристрої цілий жмут графіків і закономірностей, які описували існування удосконалених бактерій. За основу було взято стандартний бродильний чан і чотири найперспективніших штами. На рівні пробірок усе працювало ідеально, але варто було їм перейти до натурних випробувань, обломи пішли один за другим. Якщо говорити конкретніше — рекордом безперебійної роботи газогенератора був один місяць. Першими дезертирували алхіміки, швидко второпавши, що халяви не буде. За ними потягнулися маги, один з яких був учнем Йогана. Останні півроку «Біокін» функціонував в урізаному складі, відпрацьовуючи, як їм здавалося, останні нюанси конструкції. І ось результат.

Хоч бери та й звільняйся. Але гроші, видані Чверткою як аванс, я встиг розтринькати, а повертати їх було ні з чого. Якщо ця штука не може працювати, то мені треба принаймні пояснити — чому.

За три тижні я встиг обкатати проблему в голові і розглянути з усіх боків, орієнтуючись, переважно, не на запропоновані розробниками бактерії графіки, а на дії людей, котрим вдавалося, хай абияк, але давати собі раду з бродильними чанами (чому дуже посприяли канікули, які якраз почалися — тепер я міг сидіти на фабриці хоч круглодобово). Як на мої враження, агрегати виявилися на диво тупими, в тому смислі, що від початку управляючої дії до найпершого відгуку системи минало кілька хвилин, а то і чверть години. Дивлячись на записи результатів випробувань, у мене не виникало бажання влаштовувати щось подібне ще раз. Введення в родильний чан вдосконаленої культури було рівнозначно спробі запустити двигун трактора на нітрогліцерин[4]. Чур мене, чур! Ви уявляєте, що буде, коли на гівняній фабриці щось бабахне? Те, що «Біокіну» вдавалося утримувати агрегат стабільним протягом цілого місяця, було шедевром алхімічної думки, чимось порівнянним з утриманням предметів підвішеними в реактивному струмені. Для того, щоб обґрунтувати свої відчуття, я перекопав усі статті Йогана і записи лекцій з теорії управління, висновок був невтішний: користуватися продукцією «Біокіна» на асенізаційних фабриках було просто неможливо. Принаймні, без суттєвих змін у конструкції чана.

Ось цю то думку я і виклав на черговій кавовій п’ятихвилинці, які тепер проводилися регулярно (Йоган, поповнілий і трохи рожевіший, ніж зазвичай, знову вийшов на роботу).

— А як, на твою думку, повинен виглядати ідеальний чан? — Полак підбадьорливо посміхався.

— Як довга, невелика в діаметрі трубка.

Карл чмихнув:

— Вона буде занадто швидко встигати!

— Її можна утеплити ззовні, — огризнувся я.

— Використати культуру, яка гріється! — несподівано підтримав мене і Йоган.

— А чистка? — не заспокоювався Карл.

— Можна об’єднати кілька трубок в батарею і чистити по черзі, — в очах Полака уже закрутилися низки цифр і схеми конструкцій, — менший об’єм, з ним простіше працювати!

— І використовувати різнорідні культури, — гнув своєї Йоган.

— Колектив ожив духом, збадьорився, робота закипіла. Першим видимим результатом було те, що Карл вигнав мене з-за улюбленого кульмана. А свій перетягнути до вікна слабо?! Я почав було обурюватися, але вчасно зметикував, що на хвилі ентузіазму він зробить за мене всю складну роботу, після цього я перестав його чіпати і повернувся до неспішного сортування креслень.

Полак вибив у замовників грошей на макет простий, однотрубний, і це був подвиг, достойний внесення в аннали. Після двох років крутих обломів заставити покупця розщедритися на ще одну установку… Дар переконання у Полака бив просто феноменальним, хоча, можливо, Рон також посприяв його успіхові. Можна було сподіватися, що до кінця літа новий газогенератор буде використано.

Але от питання: а чи не варто мені звільнитися до того, як цю штуку спробують запустити, чи все-таки дочекатися результатів? Ні, в працездатності установки я був впевнений, але ще раз виясняти стосунки з тим майстром мені зовсім не хотілося.

І от якраз тоді, коли креслення було здано в цех, і стало ясно, що до початку випробувань проблем з новими газогенератором не буде, Рон покликав мене відмічати щось у погрібець «Три студенти». Я не заперечував і дуже сподівався, що на столі будуть якісь напої, міцніші за каву — вся ця творча робота вимучувала нерви сильніше, ніж зустріч з Потойбічним.

— Танцюй! — оголосив Чвертка.

— А в зуби?

Він аж образився:

— Чого ти такий злий став?

Я би міг йому сказати, чого, але не хотів починати все спочатку.

— Патент наш купили…

— М-м-м…

— … За двадцять п’ять тисяч!

— !!!

— І плюс крона з кожного агрегата, на який новий глушник буде встановлено. Ти уявляєш скільки дизелів вони роблять за рік?

— Але наша штука буде не на кожному: чорна магія — дороге задоволення

Чвертка прищурився:

— Мужик, а ти показував кому-комусь цей амулет?

Ну. Ракшату, наприклад.

— А він тобі сказав, що твоя схема — «трансмайстер»?

— Ні.

— Ну, тоді я тобі кажу! Вона не використовує Джерело, значить її може

1 ... 39 40 41 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"