Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 40 41 42 ... 279
Перейти на сторінку:
встановити будь-який чаклун. Чорна магія потрібна тільки для створення зворотної матриці, а потім штампувати ці амулети зможе будь-який білий йолоп. Січеш?

Напевне, так себе відчуває кіт, на якого вилили миску сметани.

— А ми не продешевили?

— Жартуєш? Ми продали лише принцип, розробляти матриці і налаштовувати виробництво нам не доведеться

Оскільки я вже знав, скільки коштує реалізація голої ідеї в металі, то зрозумів, що ми озолотились майже що на халяву.

— А коли гроші?..

Чвертка урочисто вручив мені чек — великий кольоровий папірчик з золотим тисненням і металевим відливом. Гроші. Дуже багато грошей. Практично не напружуючись. Як я це люблю!

— На що потратиш? — зацікавився Рон.

Я лише відмахнувся. Поки мені хотілося просто дивитися, носити це з собою і всім показувати.

— Ну, а відсотки — на твій шкільний рахунок.

— Роне, ти — геній!

— Теж скажеш, — засоромився Чвертка. — Ще щось придумаєш — приходь!

І тут я помітив цікаву деталь.

— Слухай, а його виписали два тижні тому.

— Ну і що? Це ж не риба, не протухне.

— Чого ж ти його мені зразу не віддав?

— Щоб у тебе був стимул для роботи!

Коли до мене дійшов смисл сказаного, я ледве не втратив мову.

— Ах, ти.

Убити його! Стерти з лиця землі гаденя, і щоб потомства не залишилося!

— Тихо, тихо ти! Та чого ти завівся?! Все ж прекрасно склалося!

— У!!!

Кілька хвилин я безуспішно ганявся за Чверткою по кнайпі, але зустрічатися в чесному бою з розгніваним чорним магом Рон відмовився і закрився в туалеті. Вдиратися туди силою у всіх на очах було якось незручно, і я повернувся за столик, вирішивши з вредності прикінчити всю закуску без нього.

От пройдисвіт… Боронь боже колись опинитися під його началом!

Хвилин через десять Чвертка осмілів і вибрався зі свого сховку:

— Даремно ти так, Томе, — чутливо почав він (тим часом, свинячих вушок на тарелі уже не лишалося). — Я ж як краще хотів.

— Згинь з очей моїх! І все через якусь дівку?

— Жартуєш? — образився Рон. — Дівку, теж мені! Я з дядьком об заклад побився, що справу проб’ю! На тридцять відсотків акцій фірми.

Що тут скажеш? Це талант, однозначно! Щось на кшталт чорної магії, тільки більш прибутковий.

IV. Шерехи і шепоти (частина 1)

Життя схоже на гру в більярд. Лузи не видно, котишся, ніби, сам по собі, а потім, гоп — попав!

Глава 16

Я ніколи не захоплювався читанням біографій знаменитих бойових магів, але чув думку, що всі вони у своїй кар’єрі мали зовнішній спонукальний стимул. Переважно, наш брат якось знаходить компроміс між природніми інстинктами і розумною можливістю їх задовольняти (якщо з першого ж разу не влипає по-крупному), після чого досягає якоїсь рівноваги з буттям. Люди до всього звикають, навіть до сварливих, забіякуватих, злопам’ятних і безсердечних чорних магів, і життя налагоджується, рано чи пізно. Але деяким з нас не щастить. Якийсь непереборний потік обставин не дає їм влаштувати собі тепле гніздечко, натомість змушуючи до болісних неприродніх зусиль, таких як боротьба за владу, захист батьківщини, або покращення мистецтва чорної магії. А смисл? Замість такої простої емоції, як бажання бути головним, з’являється відповідальність за долю нації, турбота про тили або (збочення, тьху-тьху) правила техніки безпеки. Якийсь виверт психіки вимагає від нещасних проявляти характер гранично заплутаним способом. Висловлюючись поетично, вони чують голос Долі.

Так от, ніякого такого голосу ніхто не чує. У мене все почалося цілком буденно, з похорону.

Прийшла телеграма з дому. Це було дивно, оскільки кореспонденції я не чекав: на початку літа Джо двічі мені писав, пропонував приїхати, але я відкараскатися, пославшись на нову роботу. Невже він вирішив спробувати ще раз?

Телеграму було складено без спроб зекономити на розділових знаках (напевно, її відправляла мати), в ній дуже акуратно повідомлялося, що дядько Ґордон помер. Похорон через два дні. Не те, щоби це повідомлення виглядало неможливим (всі ми смертні), але незрозуміло, чому саме зараз? Минулого літа вуйко виглядав досить бадьоро, а маги взагалі довго живуть. Сильно журитися чорні в принципі не здатні, та і який сенс — всі ми десь там рано чи пізно зустрінемося. Інша справа, що я покладав на дядька деякі плани, і тепер їх всіх треба було міняти. І ось ще: чи погодиться шеф Гарлік розповісти мені те, що обіцяв вияснити для дядька?

В такому філософському настрої я прийшов на роботу, ледве відповів на привітання і сів медитувати над паперами. Всі креслення було закінчено ще тиждень тому, розрахунки перевірено і пере-перевірено, а виготовлення нових вузлів контролював Карл особисто. Мені було нудно і дуже хотілося взяти приклад з Полака — заховатися десь самому і подрімати. Напевне, збоку це виглядало, наче якась похмура відстороненість.

— Щось не виходить? — занепокоївся Йоган.

— Та ні, — відмахнувся я, — у мене дядько помер.

Даремно я йому це сказав. Білий почав квоктати коло мене, і через хвилину про те, що сталося, знав увесь офіс. Причому, від смерті незнайомої людини вони відчували більше скорботи, ніж я, котрий знав його все життя.

Полак постановив, що мені треба терміново брати відпустку і їхати на похорон. До похоронів мені був байдуже, але відпустку я хотів. Літо ж!

— А як ви тут без мене? — Хоча б для виду слід було поєрепенитися.

— Сім’я — це найголовніше! — суворо обірвав мене босс. — Модель працює, справа тільки в монтуванні, а з цим ми розберемося.

Чудово! А якщо у них знову щось не вийде, я буду далеко і не попаду під роздачу.

Щоби встигнути на місце вчасно, мені треба було їхати «прямо вже». По дорозі виявилося, що квиток на краухардський експрес залишився лише один, в купе класу «люкс», за диких сто двадцять крон, правда, з обідом. Я полегшено зітхнув, а касир здивовано повів бровою. Що тут незрозумілого? Ну, хапнув би я від жадності квиток у плацкарту, тоді пса-зомбі довелося би залишати в Редстоні, і хто його знає, як довго протрималась би накладені мною реанімуючі закриття. Повернутися і виявити, що місто на карантині було би… неприємно.

У потяг Макс попав як раз плюнути — під виглядом пакунка з хутром (просто неймовірно, як щільно можна запакувати тварину, якщо вона не впирається), а перед потрібною станцією достатньо було просто викинути його у вікно. Стрімко зібравши речі, я вже наступного ранку сидів у експресі, який їхав у напрямку Краухарда. На похорони я встигав упритул.

І знову туман, пуста платформа, але дещо змінилося, так. Ніхто не може сказати, що чорний маг поставився до смерті родичі зі зневагою. Я поправив лацкан

1 ... 40 41 42 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"