Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю 📚 - Українською

Читати книгу - "Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю"

193
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю" автора Анна-Марі Слотер. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 81
Перейти на сторінку:
ідеєю планування кар’єри в умовах періодів різної інтенсивності: ця система працюватиме за умови, якщо ви зможете повернутися до роботи або почнете йти вгору після певної перерви. Я зустрічаю чимало талановитих жінок у віці 40+, які знову готові віддати себе роботі на весь день, оскільки їхні діти вже виросли та покинули батьківський дім. Чоловіки дедалі частіше теж потребують і прагнуть такої можливості.

Моя невістка Лорі чудовий цьому приклад. Вона закінчила університет з відзнакою та отримала приз за свою дисертацію в Принстоні, а також стала старшою віце-президенткою на головному аукціоні, коли їй було лише тридцять. Коли з’явилися діти, один з яких виявився з особливими потребами, то вони з Хоуком відчули, що комусь із них украй важливо залишитися вдома на весь день. Через важливі робочі подорожі Хоука та доходи, які від цього залежать, відповідальність упала на Лорі. За традиційним уявленням «вона пожертвувала кар’єрою заради сім’ї». Але насправді, вона — жінка у свої п’ятдесят, якій вдалося поєднати вражаючий професійний злет на початку своєї кар’єри з логістичними здібностями, вмінням керувати та особистою стійкістю, що зміцнилося завдяки її роботі в ролі матері. І тепер вона готова до нової роботи.

Військова сфера, звідки початково узятий цей термін, віднай­шла спосіб, щоб її працівники могли зробити крок назад у своїй кар’єрі й повернутися. Саме тому вони витрачають багато часу, зусиль та кош­тів на підготовку своїх працівників і таким чином зазнають величезних втрат, коли їх неможливо залишити. Починаючи з 2009 року військово-морський флот США запустив програму під назвою «Програма кар’єрної перерви пілота», яка визначила, що «дозвіл на тимчасове усунення від виконання активних обов’язків та забезпечення більшої кар’єрної гнучкості військовослужбовців допоможе зберегти та вдосконалити важливі вміння працівників»{320}. Програма дозволяє один раз скористатися тимчасовим переходом від активних обов’язків до резерву на строк до трьох років з можливістю «плавно повернутися до своїх обов’язків військової служби».

ВВС планують{321} запустити власну програму у 2015 році з надією, що так вони зможуть зберегти більше жінок-льотчиць. «Деякі жінки залишають ВВС{322}, бо хочуть створити сім’ю», — розповів Air Force Times штатний голова ВВС, генерал-лейтенант Самюель Кокс. «Чому ж тоді у нас немає програми, яка дозволить їм у де­яких випадках мати змогу піти з ВВС на короткий період, створити сім’ю, а потім повернутися?» Саме так.

У цивільному секторі McKinsey має програму{323}, яка дозволяє їхнім консультантам іти у відпустку на термін до 10 тижнів між проектними роботами. Це називається «Узяти перерву», під час якої працівники можуть подорожувати, піклуватися про сім’ю або займатися своїми хобі. Цій програмі всього кілька років, тому важко сказати, які наслідки очікувати в перспективі. Проте McKinsey зазначає, що найближчим часом «Перерва» допоможе з утриманням та наймом працівників. Учасники програми розповідають, що вони повертаються на роботу оновленими і з бажанням працювати, а не вигорілими і розчарованими. Це перші кроки у розв’язанні величезної проблеми кар’єрної адаптації для мільйона американських працівників, але рух відбувається у правильному напрямі.

Чи почати зараз думати про майбутнє, залежить все одно від вас. Я почула випадковий коментар від молодої жінки на цю тему: «Коли я прочитала вашу статтю в Atlantic, я подумала, що це цікаво, але не стосується мого життя. Проте я нещодавно одружилася і в нас народилася перша дитина, і раптом я все зрозуміла. Я намагаюся розібратися, що робити, але це не так легко, як здавалося».

Повірте, я співчуваю. Але не гайте часу. Уявімо, що якщо ви плануєте створити сім’ю або ваші батьки захворіли чи потребують догляду, то в такі періоди вам буде надто складно інтенсивно зосередитися на роботі. На які компроміси вам доведеться піти, щоб спланувати це все? Ось кілька гіпотез, які допоможуть вам зіткнутися із життям, яке складатиметься з реальних ситуацій, про які я знаю від чудових матерів:

У вашої дитини температура понад 38 градусів тримається вже протягом трьох днів. Лікар стверджує, що все йде своїм ходом, проте дитячий садок не приймає дитину з температурою вище 37, яка тримається 24 години. Ви вже використали весь свій лікарняний на інші дитячі хвороби та походи до лікаря, а ваші рідні мешкають далеко і не в змозі допомогти. У вашого партнера важлива презентація на роботі і він також не може залишитися вдома. Що робити?

Шкільна вистава цього року відбуватиметься за рахунок уроків, збігається із часом зустрічі, яку вам сьогодні призначено. Вашого партнера не буде в місті. Якщо ви не підете, ваша дитина буде, імовірно, єдиною, чиї батьки не прийшли. Що робити?

Ви спали трохи більше однієї чи двох годин на добу протягом останніх трьох місяців через коліки вашої новонародженої дитини. Як ви досі виконуєте/намагаєтеся виконувати свої робочі обов’язки?

Ви повинні піти з роботи о 16:00, щоб вчасно забрати дитину з дитсадка. Усі інші працюють в офісі хоча б до 18:00 і ображаються на вас, бо їм здається, що ви нероба, яку вони прикривають. Ви хвилюєтеся, що вас звільнять або ніколи не підвищать. Добре, якщо це не університетський колектив. Бо в такому разі, ви працюєте в нетиповому колі, де недостатньо робочих місць. Що ви зробите?

Щоб заповнити літні канікули між дитсадком та першим класом, ви записали свою доньку в хороший денний літній табір. Проте вона не може впоратися із цим перехідним періодом і погано поводиться. Директор табору наголошує, що дівчинка надто неслухняна, а тому не може тут залишитися. У цей час в усіх інших хороших таборах уже немає місця, і ви не впевнені, чи їй там буде комфортно. Що ви робитимете?

Поговоріть про це зі своїм партнером

Після мого виступу перед аудиторією з 800 жінок та чоловіків (більшість складала жінки) на конференції, організованої Центром лідерства жінок у північній Вірджинії, молода жінка спитала мою думку про жінок, які хочуть бути на вершині своєї кар’єри, маючи сім’ю та підтримку партнера, як це мають чоловіки. Вона поцікавилася, що робити, якщо і вона, і її хлопець хочуть побудувати успішні кар’єри. Коли я почала відповідати, її хлопець підійшов і сказав, що теж хотів би послухати. Я відповіла, що вони обоє можуть досягти успіху у своїх професіях та створити сім’ю, але не одночасно. Їм необхідно усвідомити компроміси та жертви з обох сторін, а також обговорити план вибору наперед. Чесно кажучи, це не було те, що будь-хто з них хотів би почути, але від правди не втекти.

Раніше пари ніколи

1 ... 53 54 55 ... 81
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю"