Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу 📚 - Українською

Читати книгу - "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі" автора Рейчел Меддоу. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 5 6 7 ... 134
Перейти на сторінку:
послуговувалися як мистецькою публічною інсталяцією під назвою «Овеча ферма». «Розміщені в сюрреалістичному пейзажі серед представленої промислової архітектури бензозаправки, — роз’яснювалося у виставковій брошурі, — вівці символізують місію [Франсуа-Ксав’є] Лаланн демістифікувати мистецтво і зафіксували його жагу до життя». Нині на ділянці — розкішний скляно-хромований будинок із художньою галереєю на першому поверсі. Дванадцять поверхів з шістьма престижними квартирами у п’ятнадцять мільйонів доларів. Інакше кажучи, покоління змінилося; тут була заправка «Ґетті», перед тим, як був «Лукойл» до того, як став багатоквартирний будинок, але «Лукойл» стерся із суспільної пам’яті. Надії на те, що американсько-російське партнерство, яке змінить світ — накриття, що вбереже всіх нас від примх міжнародної й політичної погоди, — давно занепали. Так само, як уявлення про Путіна як про силу світової стабільності.

Виявилося, що упродовж останніх п’ятнадцяти років Путін припустився помилок — значних, фундаментальних, невиправних помилок. Таке буває, коли намагаєшся розбудувати майбутнє своєї країни на нафтогазовій промисловості. Рішення Путіна позбавили його країну можливостей чесно конкурувати у світовій економіці або світовій політиці й обмежили його стратегічні варіанти сумнівним списком, який він і його апаратники нині зводять до нуля. Зусилля Путіна з розбудови Росії як світової наддержави більше не залежать від можливостей і новаторства. Вони залежать від брехні. Путін і його посіпаки дурять на фінансових ринках. Вони дурять на Олімпіаді. Вони дурять усіх своєю липовою демократією.

Нескладно озирнутися назад на ті дивні дні наприкінці вересня 2003 року і побачити застережні знаки щодо Путіна й Росії, які проґавили американські політичні діячі. Утім робити закиди на їхню адресу чи адресу історії було б несправедливо без визнання, що спосіб, у який усе склалося, був не єдино можливим шляхом розвитку подій. 2003 року справді були зародки нового світлого майбутнього. І безумовно, правда, що Росія як така мала ресурси й можливості піти іншим шляхом. Проте у них вийшло перетворити це на трагедію — наскрізну, але пояснювану трагедію. І трагедію не лише однієї Росії.

Я переконана, що більшу частину цієї трагедії зшито однією сюжетною ниткою — ниткою, яка охоплює увесь світ — від Оклахоми, Техасу й Вашингтона до Лондона, Києва, Сибіру, Москви, Екваторіальної Гвінеї й арктичної Аляски; від карбонатної формації Арбакл глибоко в земній корі до крижаної поверхні арктичних морів; від маєтку в Малібу з найбільшою у світі колекцією пам’ятних речей Майкла Джексона до розкішного, вартістю у кілька тисяч доларів за ніч, готелю у центрі Лондона; до цивільного суду з питань розлучень в Оклахома-Сіті, до пошарпаної контори, яка пропонує своїм працівникам «Безплатне енергозабезпечення!» в російському Санкт-Петербурзі. Сага містить, окрім інших випадків, цілеспрямовану детонацію ядерної бомби вагою у п’ятдесят кілотонн у восьми тисячах футів нижче поверхні землі (у безпосередній близькості до з’їзду з автостради I-70 в Колорадо); міжнародну фінансову кризу; судно вагою у двадцять вісім тонн, зірване з якоря і без екіпажу на скелястому узбережжі Аляски; торнадо; новизну техногенних землетрусів; вбитих корів; і вчителя початкової державної школи, який жебрає, щоб забезпечити своїх учнів шкільним приладдям. Ще недолугу російську шпигунську організацію, чий слід викрито у будинках передмістя Нью-Джерсі й Вірджинії. Ще втручання у президентські вибори 2016 року в США. Здається малоймовірним, але все це пов’язане.

Рушійна сила всього цього дійства — його пальне, так само, як і його двигун — найважливіша, найприбутковіша, найпотужніша і найменш керована велика галузь в історії людства. Нафтогазова. Я не маю на меті скидати з терезів чи применшувати вагомий і позитивний вплив, який видобувники вуглеводнів справили на нашу країну чи світ загалом. Мені подобається їздити на пікапі й опалювати будинок, так само, як і тим, хто поруч зі мною, і наскрізна лінія між енергетикою й економічним зростанням і розвитком для мене така ж очевидна, як електричне світло вуличних ліхтарів, що пронизує темінь ночі. Однак треба визнати політичну вагу галузі, яка забезпечує нас усіма цими речами, як ключовий складник світового хаосу і демократичного занепаду, який ми нині переживаємо.

Мені не хочеться видатися грубою, але я хочу пояснити: нафтогазова галузь — це, по суті, величезне казино, яке може видавати на-гора як владу, так і виграні купи грошей без урахування будь-яких заслуг. Ця зрівнялівка заохочує бандитизм, вимагання, злодійство та різновид хлопаків, ласих до такого роду розваг. Задіяні в цьому останнім часом демонструють недолугість по всьому світу, завдаючи невиправданих збитків і закладаючи підвалини для глобальної катастрофи, тобто кліматичної кризи, а також перетворення недалекоглядної геополітики на жорсткий, але при цьому дурнуватий конкурс на виживання, який робить з усього, про що ми думаємо, як про політику, театр. Варто зрозуміти чому. І чому саме тепер.

Упродовж останніх двадцяти років озброєне технологіями пальне розгорілося промисловим вогнищем, в якому вже вигоріла на попіл ціла національна економіка й надії на демократичне самоврядування. Показовий (і незапланований) наслідок цього карколомного стрибка з видобутку газу й нафти в тому, що Росія економічно й стратегічно сіла на мілину, що почасти довело російських лідерів до божевілля — і не лише їх. Не залишаючи собі жодної можливості відступитися бодай на крок у справі міжнародного контролю над радянськими державами-сателітами, провідна на сьогодні російська промисловість мусить встигати йти в ногу з часом, навіть із Заходом, навіть із демократією. Звичайно, Путін розуміє, що Росії не під силу впоратися з цим самотужки, але вона також не робитиме це разом з кимсь — у жодному разі, якщо для цього навіть доведеться пристати на умови Заходу. Саме тому умови Заходу треба змінити. Отримуйте новий світовий безлад. Отримуйте іноземних тролів у вашій фейсбук-стрічці. У найбільш недоречний час і в найбільш недоречному місці найгірші інстинкти й практики найвпливовішої промисловості на Землі позначилися на геополітиці таким чином, що це не просто загальмувало їхній шлях до успіху — це перетворило їх на потворних й відсталих.

Ця книжка не каталогізує геть усі масні плями, які лишила по собі у світі нафтогазова промисловість. Сприйміть її як путівник такими найвизначнішими місцями, як Оклахома, Екваторіальна Гвінея і, звісно ж, Росія. Але природно — скрипи зубами скільки влізе, Вово, — усе починається прямо тут, в Америці. Усе завжди починається в Америці.

РОЗДІЛ 1

Пишнота й пахощі

Якби вам довелося вказати точку відліку, точне місце великого вибуху, від якого американська промислова й економічна сила почала свою вражаючу й подеколи нерозсудливу загарбницьку ходу, це був би кінець бурового долота, опущеного крізь чавунну трубу, приведеного в дію паровим двигуном потужністю у шість кінських сил, який з гуркотом падав униз, униз, униз у землю на фермі на південному

1 ... 5 6 7 ... 134
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу» жанру - 💛 Публіцистика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу"