Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун 📚 - Українською

Читати книгу - "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"

170
0
18.03.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Артар. Вигнанка Полярної пустки" автора Вікторія Ковзун. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60 61 ... 101
Перейти на сторінку:

Підійнялося багато рук.

– Прошу, – викладач кивнув на якогось цілителя.

– Артефакти – це речі з часткою магії. Вони бувають Малі, Великі та Легендарні.

– Правильно, – кивнув Лука Сизий. – Малі артефакти створюють цілителі, Великі та Легендарні – з’явилися в сиву давнину. З Малими артефактами знайомі ви всі: перо, побутова книга, ліхтарики, обігрівачі… Серед них бойові артефакти – вибухові, захисні. Та якщо ви досі вірите в казочки, я одразу розчарую вас: не існує гіпнотичних артефактів. Не існує артефактів, які лізуть вам у голову, стирають пам’ять. І якщо ви не пам’ятаєте, що було вчора, то в вас просто дірява голова, а не якийсь лиходій помахав артефактом і стер вашу пам’ять.

Студенти засміялися:

– Життєво…

– І Каменя повеління не існує також. Якби був, ніякої проблеми з темрявою у нас не було б. Тому не надійтесь, що одного дня з’явиться герой з Легендарним артефактом, і темрява нам буде не страшна. Темрява завжди буде страшна.

Студенти вже не сміялись.

– Отже, далі, – сказав Лука Сизий. – Великі артефакти – це Книги та мечі. Але все частіше Живі Книги зараховують до Легендарних артефактів, – коротко глянув на мене. – Легендарні артефакти – це артефакти рідкісні чи й зовсім унікальні. Певне, найвідоміші з них – це Книги хоронителів. Кожного разу, як я розповідаю цю тему, це найцікавіше для вас. Чи не так?

Студенти схвально загомоніли. Лука Сизий усміхнувся.

– Книги хоронителів були створені в Драконову еру. Всього таких артефактів шість, по одному на стихію. У кожній Книзі хоронителя ув’язнено дракона. Тому вони й так звуться – хоронителями драконів. Але най-най-найулюбленіша ваша тема – їхні мутації. Хоронителі не просто тримають дракона у Книзі – вони поєднані з ним на анатомічному рівні. І коли вони приймають таку Книгу, вони свідомо погоджуються на це – певну мутацію, що змінить їх. Саме тому в них такі очі – очі дракона. Райдужка на все око та вертикальна зіниця. Можемо пожартувати, що вони такі собі люди-дракони, – підмигнув він.

Я слухала, затамувавши подих.

– Цікавий аспект – хоронитель темряви. Кожен із вас знає, що темрява та чорні маги – поза законом і підлягають знищенню. А проте, орден темряви на чолі з хоронителем темряви – незалежна структура, що не підпадає під жодні закони. Члени цього ордену – єдині чорні маги, яких не чіпають.

– Чому? – поцікавився хтось.

– А ти уяви, що хоронитель образиться і випустить чорного дракона – правда, весело буде? – зронив Лука Сизий. – Жарти жартами, але це дійсно так. Ми підтримуємо з орденом темряви нейтрально-дружні стосунки, інакше станеться катастрофа.

– Чому ж чорні маги не вступають до ордену, щоб бути в безпеці?

– Тому що їх не беруть, – відрізав викладач. – Хоронителі – це вельми специфічні й вимогливі люди. Тим паче хоронитель темряви! Але повернемось до Драконової ери. Першу Книгу хоронителя було створено…

Я потягнулася за пером… І втратила пильність. Моя Книга вирвалась та полетіла. Я зреагувала миттєво: рипнулась, підскочила і схопилася за своє паперове чудовисько. Що ж далі? Невже клята Книга здалася під моєю вагою і спокійно опустилась? Ні! Вона рвонула догори, зависла під стелею – і я разом із нею!

Студенти присвиснули.

– Та як ти… та що ти тільки… – зашипіла я. – Опустись! Опустись, я сказала!

Не те щоб я боялась висоти, однак літати над головами студентів було некомфортно. Книга зловтішно хихотіла та метеляла мною, як могла. Вона то кидалася вгору, то металася вниз, аж я хвилювалась, чи не потрапила по комусь ногою… Після першого здивування над залою здійнявся регіт.

Ось тоді я вперше зрозуміла, що воно таке – отой «колективний сором». Коли тобі байдуже на всіх довкола, коли не знаєш жодного з них… Але соромно до кінчиків пальців! Я відчула пекельну ганьбу. Чіплялася за Книгу, губилася і хотіла запхикати.

– Спокійно, Ейворі, без паніки, – почав Лука Сизий. – Ви не повірите, але таке часто трапляється.

– Мамо рідна! – реготав якийсь книжник. – Хтось має записувач чи вміє записувати Книгою? Запишіть мені, будь ласка! Я вдома показувати буду!

– Я ще раз повторюю: спокійно, – говорив Лука Сизий. – Спробуйте пояснити їй, що вона чинить неправильно. Підіть з нею на компроміс.

– Власними руками порву! – ледве-ледве прогарчала я.

«І-і-і!..» – радісно звискнула Книга та особливо різко метнулася вбік.

А тоді я впала. Просто на Ратмира. Видно, з рефлексами в нього все добре, бо він скочив і підхопив мене на руки. За один цей епізод я готова була вирвати кожен аркуш Книги, пошматувати і розвіяти за вітром. Я спершу заклякла… А потім сахнулась, наче це якась нечисть тримала мене.

– Будь ласка, – буркнув Ратмир. – Завжди радий допомогти.

Роздався дивний звук: це Лука Сизий пустив закляття в мою Книгу, і вона гепнула на підлогу.

– Найближчі пів години літати не буде, – прокоментував викладач.

Трусячись, я підхопила Книгу та повернулась за парту.

– Я промовчу, – мовила Катря.

1 ... 59 60 61 ... 101
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"